Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Szerintetek érdemes kiköltözni...

Szerintetek érdemes kiköltözni Angliába és ott csinálni vállalkozást? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2012. jún. 7. 15:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem most bármely már ország jobb mint anglia. Anglia gvekorlatilag megtelt, tele van mindenhonnan érkezett emberekkel. A kezdő fizetések jelentősen csökkentek a 10 évvel ezelőttihez képest, mert a sok külföldi nyomja le a fizetéseket. Szerintem bármely más európai országgal jobban jársz
2012. jún. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nekem élnek kint ismerősök. Szerintem érdemes. Bár Dániát javasolták nekem inkább. Ott is sokan beszélik az angolt. Egy barátomnak kint van takarító cége, évek óta. Jól megvan.


Nézz utána blogokban, esetleg erről szóló könyvekben. Netán a munkaügyi központban kérdezz rá.


Az, hogy meg van telve, hülyeség. A magyarországinál mindenképpen jobb lesz a helyzeted.

2012. jún. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Az első valóban hülyeséget ír (azért van némi tapasztalatom), csak Magyarországi viszonylatban nincs, de azért köszönöm a választ!
2012. jún. 7. 17:27
 4/16 anonim ***** válasza:
Anglia meg van telve? Igen, sokan vannak, de egy jó nyelvtudással és szakmával találsz állást. Én 2 hét alatt el tudtam helyezkedni programozóként egész jó fizetésért.
2012. jún. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Állás nem kell! :D Benne van a kérdésben! :)
2012. jún. 7. 17:29
 6/16 anonim ***** válasza:

első vagyok (és progmat:) )

Nem írtam hülveséget mindenhol több támogatást kapsz és jobbak alehetőségek mint angliában.

Én éltem ott 4 évet, de voltam az USA-ban, németeknél,hollandoknál és norvégiában. Tartom a véleményem,ha vállalkozást akarsz indítani sokkal jobbak a beneluxok, németország, vagy észak-európa.

2012. jún. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Kedves Első!


Alá tudnád támasztani Németországot? Milyen adózás van ott egyéni vállalkozóként? Írben én is voltam, de anglia volt a célpiacom (jelenleg szüneteltetem a vállalkozást és készülök átköltözni)! Németország nem tudom milyen piac lenne!


Tehát nem munkát szeretnék vállalni!


Most jött válasz 2 angliai könyvelőtől!


Angliai vállalkozás:


- Első évben teljes adómentesség új vállalkozás esetén (amennyi a profitod azt meg is tarthatod)

- 77ezer bevételig (nem jövedelem!) áfamentesség

- 8100 font jövedelemig 0%

- 8100-34180font jövedelemig 20% (a 8100 fölötti résznek a 20%-a)

- 34180 fölötti jövedelem után 40% (a 8100 fölötti résznek a 20%-a, a 34180 fölötti résznek pedig a 40%-a)

- Tb és egyéb járulékok 2,5 font hetente


Esetleg németben kedvezőbb? Nem azért írod ezt, mert most mindenki németbe megy ki hisz nagy a kereslet, hisz Anglia jóval régebb óta nyitotta meg a kapuit míg német nem! De én nem munkavállalás szempontjából érdeklődnék!

2012. jún. 7. 18:50
 8/16 anonim ***** válasza:

egyéni vállalkozót nem tudom, nekem cégem van.

de az egyéni vállalkozónál szintén van pár év adómentesség (ich.AG) nagy támogatást kap mert azt akarjákamunkanélküliek kezdjenek bele valamibe. az adó csúsztatott, tehát csak 1 év múlva adózol.

én mindenholcéget csináltam és úgy dolgoztam,anglia érte meg a legkevésbé. Az adó norvégiában voltalegtöbb,de ott nagyon sokat lehet elkérni, tehát ott is jól jöttem ki.

A hollandoknál rengeteg kiskapu van,nagyon jókönyvelő kell és akkor ott is szinte semmi adóval megoldható.

2012. jún. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Értem, mondjuk nekem egy bajom van németországgal, mégpedig az, hogy nem tudok németül :))

Persze ez orvosolható!

Utána tudnál nézni a német egyéni vállalkozói költségeknek?


Nagyon nagyon megköszönném! :)

2012. jún. 7. 19:06
 10/16 anonim ***** válasza:

[link]

itt kéne böngészned (igaz néámet de már van google translator :) angol-németben működik)

amit találtam,az 24.500 euróig adómentes

ésmindenféle kedvezmények vannak (még indulótőkét is kaphatnál,ha német lennél)

2012. jún. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!