Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ez máshol is így megy, h a...

Ez máshol is így megy, h a gyereknek habzsi-dőzsi, a felnőttek meg koplalnak?

Figyelt kérdés

2 hete nálunk vannak az unokaöcsémék, az egyik alsós, a másik középiskolás. Nincs hova menniük, ez most részletkérdés, h miért. Anyósommal és a párommal élünk 3-an. A 2 srác anyósom unokája. Mióta itt vannak, egy jóízűt nem ettem. Folyton azt hallgatom, h "hagyjuk meg a gyerekeknek", "a gyereknek azért kell enni", "azt a gyerekek nem szeretik". Kevés pénzünk van, nagyon kevés, de kajára ha nehezen is, de jut. Az albérletet rezsivel én fizetem, a gyerekek szülei azért a kajába beszállnak. Mégis, minden egyes falat után, amit jóízűen lenyelek, lelkiismeret-furdalásom van. Olyan érzésem van, mintha minden egyes falatot a gyerekek elől ennék el. Mondom, van kaja, minden nap van főzve. Az elmúlt napok kajái: bolonyai, rántott hús, tarkonyos pulykaragu leves, gulyás leves, sült csirke, sült hús, töltött dagadó, rántott máj, krumplipüré, hagymás krumpli, rizibizi stb. Néha még egy egyszerű muffin és egy tábla csoki is belefér. Mégis a legnagyobb probléma (anyósomé), h éheznek a gyerekek, mert nincs felvágott, nem lehet rántottát csinálni stb. Mióta itt vannak, a párom 10 kg-t fogyott, és 3 év után visszaszokott a cigire (ha már enni nem ehet, legalább cigizhessen), én 5 kg-t fogytam, anyósom 7-t. És 2-3 naponta öntöm ki a romlott ételeket a wc-be, mert senki nem meri megenni a gyerekek elől, a gyereknek meg nincs odaadva, mert épp nincs kedve azt enni. Mikor felvágott van, akkor meg nem eszik. Azt a párom ette meg, mert már "nyálkás" kezdett lenni. Valamelyik nap 10 szelet sült hús volt. 5-en vagyunk. Elég korrekt nem? Én egyik nap ettem 1 szeletet, másnap még volt 1,5 szelet a hűtőben, azt megettük a párommal (mert aznap már új kaja lett főzve), anyós tett valami megjegyzést, h a gyerekek,mire parom visszaszólt neki, h a kissrác 6 szelet húst evett meg előző nap, és h ő most eszik ebből először. Ha kapnak egy-egy tábla csokit, eszükbe se jut megkínáln, ha kérek, én vagyok a szemét. Volt, h vettem 3 tábla csokit. A gyerekeknek és magunknak. Ők benyomták azonnal, mi nem ettük meg. Nekünk maradt,és másnap anyósom hozzánk küldte a kicsit, mert nekünk van csokink. Ma csontleves volt az ebéd, a gyerekek az apjuknál, 3-an ebédeltünk. Kiszedtem a csontot egy külön tányérra, tudtam h párom nem szereti a főtt húst, kérdeztem anyósom, h ő kér e, mondta nem. Kapartam egy kicsi husit a tányéromba, de bőven hagytam rajta, h legyen későbbre is. És ebéd utan látom, h anyósnak vmi nem kerek, ki is bökte, h szerinte én leszedtem a csontról az osszes sovány húst, és nem gondoltam másra. Mondom neki, h megkérdeztem... Hogy nem is róla van szó, hanem a gyerekek... Na, itt fogyott el a türelme a páromnak és nekem is. Anyósom a csontot sajnálja tőlem... Ja, az albérletet én fizetem. A rezsit is.

Arra lennék kíváncsi, h ahol gyerek van és nem jut mindenre, ami szem-szájnak ingere, mindenhol ez van, h a felnőtteknek éhezni kell? Egy gyereknek nem lehet azt mondani, h nincs rá pénzünk, hagyj a többieknek is, oszd be, kínálj meg mindenkit, ha válogatsz, akkor éhen maradsz, ez van stb? Az én szüleim csináltak valamit rosszul, ha én elég gyakran hallottam a fenti mondtatokat? Vagy én vagyok önző? Nekem nincs gyerekem, mert nincs rá pénzem. De miért kell éheznem úgy más gyereke miatt, h van kaja, bőven (mint mondtam 2-3 naponta öntöm ki a romlott ételt a wc-ben)... Normális ez???

34/N


2012. szept. 2. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt tuti, hogy nem normális dolog. Persze a gyerekeknek minden nagymama a legjobbat akarja de ez már túlzás. Lényegében ti nem a gyerekek miatt nem esztek hanem, hogy a kukába is kerüljön. Különben pedig egy gyereknek nem csak húst hússal kell ennie.
2012. szept. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen egyáltalán nem normális.


Elsősorban azért, mert minden gyereknek meg kell tanulnia osztozkodni, ebbe beletartozik a "rendelkezésre álló források igazságos felosztása", tehát a pénz és az étel beosztása is.

Pl. ha van 20 ezer forint ruhára, és jön a tél, akkor nem két kabátot kell venni 10 ezerért a két gyereknek, hadd parádézzanak valami márkásban, amíg apa és anya megfagy pulóverben, hanem 5000-ért (átlagban) megvenni négy kabátot, mindenkinek, és megértetni a gyerekkel, hogy most erre telik.


Ahogy elnézem a heti menüt, nincs szó arról, hogy ténylegesen éhezni kéne a családnak azért, mert ott vannak a rokon gyerekek. Ételt kidobni...khm... hát mifelénk ez az egyik legnagyobb vétek, tehát úgy és annyit szoktunk főzni, hogy jól is lakjunk, de a kukába se kerüljön. Ebben benne van, hogy pl. vacsorára még marad az ebédből, de nem annyi húst ehet a gyerek, amennyi belefér, hanem amennyi jut. Ha még éhes, ehet annyi szendvicset, amennyi belefér.

Gondolj bele, ha ezzel a felfogással hosszabb ideig kéne gondoskodni gyerekekről (akár egyszer a sajátjaidról), úgy igen gyorsan éhen halnátok, legyengülnétek, szakadt rongyokban lehetne közlekedni, és legfeljebb a gyerekek szobájában lenne fűtés, bár igaz, hogy ott lenne akkor 35-40 fok...

Néha igenis belefér, hogy megegyen a felnőtt is egy-egy szelet csokit, igyon egy pohár kakaót, ahogy a gyerek se csak azt egye, amit szeret, hanem azt is, ami egészséges. A szeretem-nem szeretem nem szokott érdekelni. Az én gyerekeim pl. nem szeretik a zöldséget, gyümölcsből csak keveset, főzeléket és levest egyáltalán nem esznek, ha rajtuk múlna minden nap péksüti és édesség lenne reggeltől estig, időnként sajtos tésztával vagy sült krumplival. Szép kövér, beteg, fekete fogú gyerekeim lennének...


Azt pedig meg kell tanulni, hogy azt és annyit osztanak be, amennyi van. Erőn felül adni nekik azért sem helyes, mert később nem fogják megérteni, hogy valami nincs. Kamasz korra pl. már igenis tudni kell, hogy mire telik a szülőknek, mire nem. Érvényes ez kajára, laptopra, kocsira, meg márkás ruhákra is.

2012. szept. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%

Nem, nem normális ez szerintem! Nálunk ilyen ételek max. hétvégén vannak. Hétköznap jó a krumplis tészta is. Sőt!!! Nálunk a fiúk inkább azért vannak oda, mint a flancos kajákért. Bár a húst ők is szeretik, de azért egy héten 2-3 alkalommal esznek és elég nekik. Nem vagyunk sem gazdagok, sem szegények, de olyan nincs, hogy csak a gyerekek esznek, nekünk meg rosszul esik a falat. Sem én, sem a férjem nem úgy nőttünk fel, hogy bármit megkaptunk, amit éppen kívántunk. Olyan meg pláne nincs, hogy kaját kidobunk. Akkor másnap is azt esszük, vagy harmadnap. Vagy megy a fagyasztóba végső esetben, de ki nem dobom. Drágák az alapanyagok ahhoz, hogy kutyakaja legyen belőle.

Anyósod most el akarja őket kényeztetni, megmutatni hogy milyen jó is nála lenni, de a gyerekeknek nem minden nap van igényük ilyen kajákra. Szerintem beszélgessetek el vele, hogy valami itt nem jó és Ti nem szeretnétek ezt így csinálni.

2012. szept. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon remélem, hogy nem normális!

Nem tudtok külön főzni? Vagy az sokkal drágább lenne?


Az meg, hogy kiöntitek a kaját pedig alig van pénzetek... ez nagyon durva.

Ha legközelebb beszól anyósod, mond meg neki hogy nem akarod kiönteni a kaját, a gyerekek már jóllaktak, úgyhogy most te eszel. Pont.

2012. szept. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az elmúlt egy évben nem öntöttünk ki annyi kaját, mint az elmúlt 2 hétben... Teljesen ki vagyok borulva tőle.

Senki nem mer enni, h legyen a gyerekeknek, de minden nap új kaja van főzve, és így a régi kaják megromlanak. De anyósom sem eszik ám. Tiszta nem normális. És amikor akarom kiönteni a kaját dühöngve, akkor mondja, h jó az még. Mondtam neki, h jó étvágyat. Gulyáslevesből pl. kiszedtem a husidarabokat mielőtt kiöntöttem, h a cicáknak az jó lesz még, hát akkor is mondja, h jól megy, színhúst eszik a macska... Nem normális. Én már halat eszem hallal, mert azt mi fogtuk, és azt a gyerekek nem szeretik, és h nehogy sajnálja már tőlem. (Én mondjuk imádom...)

2012. szept. 2. 16:02
 6/9 A kérdező kommentje:

2-es válaszoló, teljes mértékben egyetértek ezzel. Én folyton mondom, h nem feltétlen kell a gyereknek MINDIG MINDENT megadni. Már egyik sem olyan kicsi, h ne fogná fel a "nem, nincs rá pénzünk" szóösszetételt. Amúgy a naggyal nincs is gond, a kicsi aki követelőzik, aki finom kajából a legtöbbet (többet, mint a 100 kg-s párom) eszi (amúgy meg tök vékony).

És főzeléket, zöldséget meg azért nem eszünk, mert "azt a gyerekek nem szeretik".

2012. szept. 2. 16:11
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de ez egyáltalán nem normális hozzáállás se anyós részéről, se a tiétekről. Álljatok elé a pároddal, és mondjátok meg neki, hogy állítsa le magát. Lehet hogy húzná a száját, de én nem tűrném el, hogy így viselkedjenek velem.
2012. szept. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Mindennaposak a veszekedések ezügyben. Naponta mondjuk anyósomnak, h nem normális, amit csinál. Ő megsértődik, és sír, meg 2 napig nem szól hozzánk. A külön főzés sajnos nekünk necces ebben a hónapban, de ők sem jönnének ki jól. Egy konyhánk van, egy hűtőnk, 2 legyen mindenből? (Só, bors, liszt, ilyenek...) Most anyagilag mi jobban meg vagyunk szorulva kaja terén, de esküszöm, h venni fogok magunknak külön tejet pl (a gyerek rendszeresen megissza este, és nem marad a kávéba reggelre), külön kaját, külön levescsontot, ilyenek...
2012. szept. 2. 18:46
 9/9 anonim ***** válasza:
50%

uristen ebböl ekkora problémát csinálni

nálunk 3 gyerek van én és a párom is keveset keresünk de mégis jut mindenkinek enni és a rezsire is meg minden számlára plusz 2 nagyszülö is velünk él de az ö nyugsijukat mind elviszi a mostoha testvérem

mégis minden nap van föt kaja és mindenki jol lakik ... hogyan? ugy hogy nem tartjuk a hütöben a kaját hanem megeszük ha kell másnap is meglehet enni azt vagy azutáni nap minek azt kiboritani

nem látok benne logikát hogy minden nap föztök a gyerekekre ti alig esztek és mégis kidobjátok a kaját de a páros a nyálkás izét megeszi

amugy meg nem a ti gyereketek h miattuk ne egyetek és amugy meg ha egyszer egyszer kimaradt egy fözés akkor pl mi ugy szoktuk megoldani hogy este fele elmegy a párom a boltba vesz felvágotatt zöldséget és kenyeret és kész a vacsora és a reggeli

az édességröl emg annyit hogy nem kell oda adni nekik egyszere csak mindig egy kicsit nálunk is néha jut csak pénz édességre mégse zabálja be a 3 gyerek az összeset mi heten vagyunk és 2 tábla csoki néha néha böven elég nekünk 1-2 hétig

2012. szept. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!