Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Lány létemre iszonyatosan...

Lány létemre iszonyatosan rendetlen vagyok és szó szerint sz@rok a házi munkára. Mit tehetnék, hogy ez változzon?

Figyelt kérdés
Utálok minden házi munkát. Bármi mást szívesen csinálok, füvet nyírok vagy barkácsolok, csak takarítani ne kelljen. A szobámban olyan nagy kupleráj van, hogy az ember alig hiszi el, hogy egyáltalán itt lakik vki. Mindig kapom az osztást, hogy milyen undorító vagyok stb, de egyszerűen nem tudom rávenni magam, hogy elpakoljak, bár főleg azért, mert mikor mégis rendet csinálok, utána sosem találok meg semmit. Így legalább minden elöl van. De mégis csak jó lenne, ha kicsit hozzászoknék a nagyobb rendhez. De mégis hogyan? Ha rendet rakok akkor 2 nap múlva már megint kupi van és én magam sem tudom, hogy hogyan. Mit csináljak?
2012. szept. 3. 18:11
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
81%
detto ugyan ez van nálam is :)
2012. szept. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Fele holmidat dobd ki ,add el,ajándékozd el,a maradék funkcionális csoportosítással simán rendben tartható.
2012. szept. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok :(
2012. szept. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Csak a kisember tart rendet, a zseni átlátja a káoszt!:)
2012. szept. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 ava87 ***** válasza:
100%

Fú, én is utálok takarítani, rendet rakni. Anyukám mindig mondta, hogy "lány létedre", na ezt de utáltam :D

Nálam ez akkor változott meg valamennyire, amikor külön költöztem a szüleimtől, akkor elkezdtem magam után elpakolni, meg rendszeresen takarítani. Most sem vagyok egy házitündér, de azért amit kell, azt megcsinálom. Mondjuk volt már olyan, hogy felcsöngetett valaki, én meg pánikszerűen bevágtam a cuccokat az ágyneműtartóba mialatt felért :D

Az egyetlen hely, ahol mindig rend van, az a konyha. Ennek szerintem az az oka, hogy ott mindennek van valami rendeltetése, ott mindent a helyére lehet tenni.

2012. szept. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
100%

Rengeteg ember utál pakolni, takarítani, csak azért csinálja, mert zavarja a kosz, kupi. Ha téged nem zavar, akkor nem igen fog változni.

De talán ez segít: dobd ki a felesleges cuccokat, könyörtelenül, és a maradékoknak találj helyet a szobádban, lakásban. Mindennek legyen helye! Ha kell, fényképezd le, hogy mi-hol van. És a lényeg: mindig mindent ugyanoda pakolj vissza. Ahogy nem használsz valamit, rögtön tedd a helyére. Ez nagyon egyszerű, ha nem vagy tele kacatokkal.

Remélem tudtam segíteni, bár pont az ellentéted vagyok! :D Addig nem tudok nyugodtan leülni a seggemre, amíg nincs minden a helyén, plusz allergiás vagyok a porra, szóval naponta takarítok. :D

Esetleg ne szekrényekbe rakd a cuccod, hanem polcokra, valahogy rendszerezve/rendezetten. Így is elöl van minden, csak nem a földön, ágyon, ilyesmi.

2012. szept. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
83%

Nekem mindenki azt mondta, hogy nem rendet kell rakni, hanem magát az állapotot kéne fenntartani. A férjem az együttélésünk elején még próbálkozott, hogy hát mindig csak egy kicsit csináljak, akkor szép rend lesz, hát sajnos ezzel sem tudok egyetérteni, mert csak egy kis söprés, egy kis ez egy kis az, és konkrétan az egész napom elmegy a "szintentartással"


Gyűlölöm a házimunkát, gyűlölök takarítani, mosogatni, meg ezeket. Egyszerűen nem tudom elfogadni, hogy mivel nőnemű lettem, eleve elrendeltetett, hogy ezeket a dolgokat nekem kell csinálnom. Mert hiába segít a férjem, az csak segítség.

2012. szept. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
100%

akkor fiú létemre csak én vagyok 1edül rendszerető ?

minden csak elhatározás kérdése :D

2012. szept. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
11%
Nah szééép,há milyen feleségek lesznek belőletek???Se főzni,se takarítani nem tudtok...,akkor mit tudtok?????
2012. szept. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
82%

Hát Kedves Kérdező...mi már csak ilyenek maradunk! :D

Én a Párommal élek, hála égnek nálunk e téren Ő a NŐ :D Takarít, pakol (néha utánam is...), mindent, amit elvben egy nőnek kellene. Én meg besegítek. Ha meg kitakarítok, akkor dícsér, hogy lusta létemre milyen ügyes voltam... :D

Amúgy IGEN, a nagy baj, hogy tele vagyunk kacatokkal, ami gyerek/fiatal koromból maradt. (Itt éltem 4 éves koromtól, ahol most élünk.)

Hosszú lenne kikacat-talanítani...

Azért mióta együtt élünk sok zsák lekerült a pincébe...szóval javuló tendenciát mutatok! :)


24N

2012. szept. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!