Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Amikor fodrásznál vagytok, Ti...

Amikor fodrásznál vagytok, Ti szoktatok beszélgetni a fodrásszal?

Figyelt kérdés
Én pl. nem mert olyan kényszeredettnek érzem néha az egészet mikor próbáltam,ezért inkább nem:D Ti hogy vagytok ezzel? Főleg ha egy új fodrászhoz mentek.

2012. szept. 3. 18:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Előfordul, hogy váltok velük pár szót velük, főleg akkor ha kezdeményeik a beszélgetést. De egyébként nem jellemző, inkább csendben ülök általában, és várom hogy végezzenek a munkával. Röviden: Nem beszélgetni megyek oda, de ha úgy adódik, akkor megszólalok :D


23/F

2012. szept. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Persze, főleg,ha új fodrász, akkor meg kell tőle tudakolni:

- általában hány nappal előtte érdemes időpontot kérni

- általában neki a délelőtt vagy délután a sűrűbb

- vannak-e olyan napok, amikor vagy d.e. vagy d.u. egyáltalán nemis vállal (családi vagy egyéb ok miatt)


Utána vagy közben te is elmondasz magadról egy-két dolgot hol dolgozol, milyen időbeosztásban, neked melyek a leginkább alkalmas időszakok úgy általában. Persze közben célszerű belefogalmaznod, hogy milyen cégnél, milyen munkakörben dolgozol. Márcsak azért is, nehogy azt higyje, hogy apeh-os vagy, vagy valami ellenőr.

Első alkalommal azért ennyi oda-vissza kb. elég is, utána pedig majd kialakul.

2012. szept. 3. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

2-es vagyok!

Persze más dolog egy viszonylag kis városban, ahol szinte mindenki ismer mindenkit.

Másrészt ha valaki talál egy számára megfelelő, jó fodrászt, kozmetikust, akkor 25-30 évig is hozzá jár, és ez esetben már rengeteg mindent meg tudunk beszélni egymással.

Persze alapszabály: csak akkor beszélünk a fodrásszal, amikor mi ülünk a keze alatt. Olyan nincs, hogy más frizuráján dolgozik, és elvonjuk a figyelmét a beszélgetésünkkel.

2012. szept. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én is az első válaszolóhoz hasonlóan viselkedek...,elvégre hajat vágatni megyek oda,nem beszélgetni.Másrészt nem is szeretek beszélgetni:D

2012. szept. 3. 19:08
 5/17 anonim ***** válasza:
Én még soha nem mentem kétszer ugyanahhoz a fodrászhoz, és az új álalában lefikázza az előző fodrász rajtam végzett munkáját. Ez adja a beszélgetés egy jó részét, és nagyjából ennyi is... én is kényszeredettnek szoktam érezni ezeket a csevegéseket, úgyhogy inkább hallgatok. Szerintem nem kínos, mert lehet, hogy a fodrász is unja már, s főleg ha te vagy neki aznap a huszadik kliens, akkor talán örül is, hogy nem kell dumálnia :S
2012. szept. 3. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
én nem szeretek, de eddig mindig olyanhoz sikerült mennem, akinek beszédkényszere volt :) De nem baj, csak az zavar, ha mondja, de nem értem a hajszárítótól.
2012. szept. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nah,látod ez is igaz(erre nem is gondoltam),lehet hogy a fodrásznak is tele van már a hócipője,hogy beszélgetni kell minden emberrel...,nálam legalább egy kicsi szusszanhat:D
2012. szept. 3. 19:28
 8/17 A kérdező kommentje:
Audrey80 mikor nem hallod mit mond,csak helyeselj bőszen:D
2012. szept. 3. 19:30
 9/17 ava87 ***** válasza:
Én mindig :) Igaz, ritkán járok fodrászhoz. De nagyon szeretek beszélgetni, bárkivel, bármiről :) Általában elkezdünk ilyen hajas témákról beszélgetni, aztán a végén kikötünk valahol egészen máshol. Én nem érzem kényszeredettnek, a fodrászok általában ilyen beszélgetősek, szóval azzal nincs gond, hogy nem lehet velük két szót váltani, sőt, ők szoktak elkezdeni kérdezgetni.
2012. szept. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Kisvárosban élek, itt megszokás, ha valaki elégedett a fodrászával, kozmetikusával, akkor hosszú éveken keresztül ugyanoda jár. Márcsak azért is, mert jó szakember nincs minden utcasarkon. Ennyi idő alatt viszont óhatatlanul kialakul egyfajta személyes kapcsolat is.

2012. szept. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!