Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vendégségben hogy illik...

Vendégségben hogy illik "kikéredzkedni" wc-re?

Figyelt kérdés

Persze nem közvetlen barátok/haveroknál való vendégségre gondolok, hanem kissé hivatalosabb helyen.


Lehet, hogy hülye kérdés, de én mindig zavarban vagyok ettől. Pláne, ha már tudom hol a wc, tehát azt sem lehet udvariasan megkérdezni, hogy "merre van a toalett?". Meg nem is vagyunk olyan sokan, hogy az ember csak úgy elszivárogjon..

Hogy lehet ezt úgy megkérdezni/bejelenteni, hogy ne tűnjön az ember se taplónak, se hülye óvodásnak?


2011. máj. 29. 16:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg muszáj, akkor a vendéglátót HALKAN meg lehet kérdezni, nem illetlen dolog. Egyébként MINDEN embernek kell mennie WC-re, emiatt nem kell zavarban lenni.
2011. máj. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod, hogy hol van, ne csinálj ebből problémát... felállsz, és mondod, hogy elnézést, majd elindulsz. Nem kell senki orrára kötni, hová mész, de mindenki tudni fogja ebből, hidd el :)
2011. máj. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Látod ezért is vagyok zavarban, mert Te is úgy írod, "ha tényleg muszáj", tehát annyira nem laza dolog, hogy az ember fölugrik valakihez, és rögvest "na hol a wc?".


Köszönöm az eddigi válaszokat!:)

2011. máj. 29. 16:15
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Idegen helyen,de másutt is úgy szokás megkérdezni,hogy merre találom a mosdót?

Ez jelentheti azt is,hogy kezet akarsz mosni, sminket felfrissíteni stb. Azután mindenki azt gondol,amit akar.

2011. máj. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Hmm.. Ez nem lenne rossz, de mi van, ha külön helyiség a mosdó és a wc? Lehet, hogy tényleg azt hiszik, hogy csak kezetmosni, sminkelgetni akarok?
2011. máj. 29. 16:22
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Jól mondja elöző, ez a 'merre találom a mosdót" a legelegánsabb.

A házigazda pedig érteni fogja mit akarsz.

Nem mellesleg ha külön helység, akkro is egymás mellett lesznek, igy eltéveszteni nem fogod.

2011. máj. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%
"Merre van a mosdó?" Vagy "Merre van a mellékhelyiség?" Vagy "Hol lehet itt Sz@rni?" Az utóbbit ne mond csak poén kedvéért irtam ide XD
2011. máj. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Oké-oké. Akkor légyszi, azt mondjátok meg, ha mikor tudjátok már hol van, akkor, hogy "jelentitek be", hogy most kimennétek?
2011. máj. 29. 16:32
 9/14 anonim ***** válasza:
37%
"Tennék egy kétbetűs kitérőt!" (WC)
2011. máj. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát hacsak nem az angol királynővel smúzolsz egy családi ünnepélyen, nem ügy. Cikibb, hogy ekkora feneket kerítesz neki. Felállsz, észreveszik, hogy kimész, úgyis sejtik hova. XD

Ha nem tudod hol van, akkor meg megkérdezed, hol a mosdó. És ha rájönnek, hogy netán pisilni akarsz? Úristen, micsoda undorító és illetlen dolog. :D Ne csinálj ekkora ügyet, felesleges. :D

2011. máj. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!