Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Amerikában mért a Mikulás/Téla...

Amerikában mért a Mikulás/Télapó hozza az ajándékot karácsonykor?

Figyelt kérdés

Gondolom a vallásokhoz lehet valami köze.

És náluk 6-án nincs is semmi?

És a Mikulás és a Télapó most akkor ugyan az vagy nem?

Hogy eredetileg nem ugyan az, azt tudom, de most hogy mondják a gyerekeknek?

Azért kérdem, mert engem rohadtul zavart, hogy a filmekbe Mikulás/Télapó van itt meg mindenki Jézuskázik. Az is zavart, hogy a Télapóról és a Mikulásról valaki azt állította, hogy nem is egy.

Ja és azt se értem, hogy mért kell Jézuskázni. Mért nem lehet Jézusnak hívni? Én gyerekként azt hittem két teljesen külön személy, konkrétan azt, hogy a Jézuska egy lány angyal és még most is így maradt meg bennem.



2012. szept. 13. 17:37
 1/2 anonim ***** válasza:
6%
ez azért van mert a mocskos amerikai politikusok lefizették a télapó/mikulás és baszik hozzánk eljönni
2012. szept. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nálunk miért van lakodalom? Így alakult ki, és kész.

Náluk 6-án is van valami, de egy egyszerű nap, és kész.

Ugyanaz, csak másik nevén. (Miklós püspök volt az 1. Mikulás, ebből alakult ki a Mikulás, mivel télen van, Télapó lett.

Azért Jézuska, mert a 4-5 éves gyerekedet sem Bélának hívod, hanem Béluskának, vagy kicsikémnek vagy akárminek, de becézed.

2012. okt. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!