Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szülők! Őszintén: ha megtalálj...

Szülők! Őszintén: ha megtaláljátok a gyereketek naplóját, beleolvasnátok? Volt már valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Rengeteg olyan kérdést lehet itt látni, hogy "anyum elolvasta a naplóm...", de most nézzük meg a másik oldalt! Szülőként találtátok már meg a gyereketek naplóját? Mit csináltatok?
2012. szept. 17. 00:01
1 2
 1/14 ava87 ***** válasza:
Én nem néznék bele, de ez még nem aktuális, mert még írni sem tud a fiam :) De én is írtam naplót kamasz koromban, és sosem néztek bele a szüleim, pedig nem zártam el soha.
2012. szept. 17. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
97%
Én az egyik legutálatosabb dolognak tartottam világ életemben, hogy a személyes holmim közt turkálnak, belenéznek stb. Elveszik a magánszférát. Attól, még hogy a gyereked, szüksége van magánéletre, mint ahogy neked is. Te is zokon vennéd, ha bemenne a hálótokba, és turkálna az éjjeli szekrényben :) ugyan az a szituáció. Összegezve, én semmi képp sem olvasnék bele, de lehet változni fog a véleményem, ha 1x gyerekem lesz, de 20 évesen így gondolom.
2012. szept. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is írtam naplót kamaszkoromban, de egyrészt angolul, másrészt nagyon rondán, a szüleim előtt mindkettő nagyobb akadály volt, mintha 7 lakat alatt tartottam volna, így soha nem aggódtam miattuk. Remélem az én gyerekem is hasonlóan leleményes lesz, de amúgy sem olvasnék bele.
2012. szept. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarnék belelátni így vkinek a fejébe. Túl személyes, intim. Am is szeretem a kihívásokat és szeretem elérni, h az adott hozzátartozóm magától elmesélje nekem ami fontos.
2012. szept. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az én intim szférámat születésemtől kezdve meghagyja, tiszteletben tartja az anyukám - az említett szempontból.
2012. szept. 17. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem olvasnék bele, csak akkor, ha már aktualitását vesztette. Pl. 20 év múlva megtalálnám a padláson :)
2012. szept. 17. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát az én gyerekkori naplómat az egész család elolvasta, még a húgom is. Máig emlékszem, ahogy apám, nevelőanyám a képembe vigyorogva visszamondta, hogy mit olvastak benne. Nemrégiben szóba került a dolog, nevelőanyám most is csak röhögött rajta, hogy én abba a naplóba miket írtam (az, hogy esetleg nem kellett volna elolvasni, szemmel láthatólag most sem fordult meg a fejében).


Szóval, kisgyerekek, ha nagyok lesztek, nagyon ügyeljetek majd, hogy ilyen se.gfejek ne legyetek...

2012. szept. 17. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Én biztos nem bírnám ki, és elolvasnám. Kíváncsi lennék, hogy ír-e rólam, és ha igen, akkor mit. Mondjuk még nincs gyerekem...


Én is írtam, bár az nem kifejezetten napló volt, hanem egy rahedli vallomás egy bizonyos embernek, akit nem szabadott volna szeretnem. Az apám elolvasta őket, és annak az embernek mutogatta a hátam mögött, akinek készültek. Persze azt nem tudta, hogy kinek szól :D


Mivel nem akarta senki mással megosztani, hogy mit érzek, nem esett jól, annak viszont kifejezetten örültem, hogy annyira tetszettek apunak az írásaim, hogy úgy gondolta, másoknak is látniuk kell :)

2012. szept. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"Attól, még hogy a gyereked, szüksége van magánéletre, mint ahogy neked is. Te is zokon vennéd, ha bemenne a hálótokba, és turkálna az éjjeli szekrényben :) ugyan az a szituáció. Összegezve, én semmi képp sem olvasnék bele, de lehet változni fog a véleményem, ha 1x gyerekem lesz, de 20 évesen így gondolom."



Én a gyerektáborba tartozom, nem a szülőtáborba, ezt azért szögezzük le! Ugyanis én is 20 éves vagyok...:D



Várok még válaszokat, minél több embertől! Érdeklődéssel olvasom őket!

2012. szept. 17. 11:56
 10/14 anonim ***** válasza:
nem olvasnák bele. Én is írtam, és nem olvasta el senki (a házinéni mondjuk lehet, akinél laktam). Majd megmondom a gyereknek, hogy a gépen írja, mint a blogot és akkor sosem találom meg :)
2012. szept. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!