Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » 23 éves vagyok, a munkahelyeme...

23 éves vagyok, a munkahelyemen egy 45 év körüli hapsi letegezett szó nélkül. Én őt nem, mert nem tegeződtünk össze! Illik ez?

Figyelt kérdés

És még azt mondja nekem kellett volna mondanom, hogy tegeződjünk!

Szerintem meg neki és nem illik, hogy szó nélkül letegezzen, csak mert fiatalabb vagyok nála!


2009. aug. 3. 07:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
66%

Ne nézd ilyen mereven a dolgot, nagyon sok munakhelyen természetes, hgy midenki tegez mindenkit. Egyébként meg te akár a lánya is lehetnél, és már csak ezért is érthetö, hogy tegez. Nyugodtan tegezd vissza, ha reklamál, akkor kérdezz csak rá, hogy hogy is van ez.


(Eddig azt hittem, hogy ilyen problémája csak sokka idösebb embereknek van, hogy valaki letegezi, de hogy egy fiatal lány ilyen régimódi legyen, az eléggé furcsa.)

2009. aug. 3. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
55%
Ez nem régimódiság, hanem udvariasság.Neked kell megengedned, hogy egy férfi tegezzen(ha akarod).Ő csak úgy nem tegezhet le, az bunkóság.
2009. aug. 3. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
76%

Remélem visszategezted! 23 évesen már jócskán nő vagy. Minimum, hogy megkérdezze, tegeződhettek- e!

Egyetértek veled, hogy neked kell az ilyet felajánlani. És ez nem régimódiság, hanem alapvető illem.

2009. aug. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akkor mégsem én vagyok a bunkó!

2009. aug. 3. 08:45
 5/19 anonim ***** válasza:
72%
Én úgy tudom, hogy az idősebb ajánlhatja fel, de az biztos, hogy egy 23 éves nőt (legalábbis munkahelyen) nem szabad csak úgy letegezni!
2009. aug. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Azonosneműek esetén az idősebb, más esetben a nő(vagyis a hölgy:))
2009. aug. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
62%

Úristen, melyik században élsz?!

Munkahelyen manapság! már mindenki tegez mindenkit, munkahelyen felesleges magázódni meg tiszteletköröket futni.

Egyébként nemegy 18 év körülit kellett szinte utasítanom, hogy engem ne magázzon!

Tiszetelni úgy is lehet valakit, hogy tegeződünk!

2009. aug. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%
te még épphogy most lettél felnőtt, ő meg már lassan a középkort is túllépi...miért ne tegezhetne le? ő már lazán annyi idős volt, mint most te, mikor te még meg se születtél...és elvileg kollégák is vagytok,nem? akkor miért ne tegezhetne le? hivatalos helyeken szoktak csak szigorúan magázni....
2009. aug. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
38%
A 10:36-os versenyző nyert!
2009. aug. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
49%
Nem értek egyet 10:25-tel. Szerintem igenis meg kell lennie két egymásnak teljesen idegen felnőtt ember között a távolságnak. És mi az, hogy utasítanod kell másokat? Hmm. Ne mondd már meg másoknak, hogy tegezzenek, ha nem akarnak. Én sem érezném jól magam, ha egy 40-50 éveset kellene tegeznem. Tök rosszul érezném magam. Akkor mi értelme az egésznek? Én is 23 vagyok.
2009. aug. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!