Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem engedik a munkahelye...

Miért nem engedik a munkahelyemen a hijab viselését (itt, Magyarországon)! Miért nincs vallásszabadság ebben az országban, amikor az Alkotmány kimondja?

Figyelt kérdés

Magyar vagyok, itt születtem, és nincs semmiféle más országbeli kötődésem. Fölösleges volna azt mondani, hogy "akkor el lehet menni", mert a magyar lét nem feltétlen azt jelenti, hogy kereszténynek kell lennem.

És történetesen iskolában dolgozom. A nevelés (egyik) célja az, hogy más embereket elfogadjunk és toleranciára neveljünk. Hogy lehet így bármi is hiteles?

Másrészt, a hivatalos okmányaimban megengedett a kendő, csak pont egy állami iskolában nem? ... (lehet hogy buta példa, de Londonban mindenki hordhatja a kendőjét, gyerek és tanára is, ellenben itt csak a diák hordhat...)


2011. aug. 25. 16:00
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
28%

szerintem ez inkább közszférában, mint pl egy iskola lehet gond, az én munkahelyemen senki nem szólt a kolleganőnknek, amiért hordja.

szerintem az emberek korlátoltságát jelenti, és sem értettem meg ezeket a problémákat soha... :S de ez konkrétan hogy néz ki nálad? rád szólnak, ha abban vagy?

2011. aug. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

Kategorikusan kijelentették, hogy ne merjek abban dolgozni. És nincs lehetőségem munkahelyet váltani.

Köszönöm a hozzászólásod!

2011. aug. 25. 16:32
 3/40 anonim ***** válasza:
38%
Sehol nem kötelesek az ilyesmit eltűrni. A vallásodat a szivedben hordozd, ne a külsőddel feltűnősködj. Miféle tanár vagy, ha nem tudod, hogy mennyire befolyásolhatóak a gyerekek, a fiatalok?
2011. aug. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 Sághegyi Csaba ***** válasza:
46%

Megnéztem, mi az a hijab, eddig nem tudtam. Azonnal kirívó ruhadarabnak találom az itt megszokottakhoz képest. Ez pedig elvonja a tanulók figyelmét, és egyeseknél befolyásolja azt is, hogy ők téged magukban csodabogárnak, és nem egy tanárnak tekintenek, akit tisztelniük kötelező.

Nem egy ruhadarab tesz téged igaz hívővé. Én fundamentalista keresztény hitem mellett metál zenét hallgatok, mert ez nekem összefér. Másoknak érzelmileg talán nem, ezért nem erőszakolom rájuk a magam dolgait. Önzésnek, és feltűnési kényszernek tartom, ha egy ruhadarabhoz ragaszkodsz munka közben.

2011. aug. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
31%
Nem célom megbántani senkit, de az a véleményem, hogy a kisebbségnek kell alkalmazkodnia a többséghez. Tetszik nem tetszik a magyar hívők nagy része keresztény. Senki nem tiltja meg az Allahban való hitet, de jól mondták itt az előbb. Az igazi hit a szívben van, nem a testeden.
2011. aug. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.
2011. aug. 25. 18:47
 7/40 anonim ***** válasza:
71%

Asalam Alayikum.En szinten muszlim vagyok es az emlitett Londonban elek.

Ott kint termeszetes,hogy viselem a hijabot az ovodaban ahol dolgozom.Nem mellekesen megjegeznem,hogy allami hivatalokban is dolgoznak hijabbal a es a hagyomanyos tested fedo oltozetben.Semmilyen atrocitas nem er ez miatt.

Amikor azonban Magyarorszagon vagyok nem viselem a hijabot,mivel szeretnem elkerulni az atrocitasokat es mindenfel megkulonboztetest ha a 3eves gyermekemmel setalok,vagy eppen intezkedem.

Addig amig Angliaban a kulonbozo kulturak szepen megfernek egymassal,es tenylegesen egyenlo joggal birnak,addig itthon megitelnek mar csak az alapjan,hogy mikeppen oltozol fel.

Amikor egy orszagban arrol kell vitatkozni,hogy a romak(akik ugyanolyan magyarok mint mi)milyen jogkorrel birjanak itthon addig ugy gondolom,hogy a helyzet nem fog egyhamar valtozni ezen a teren.

Tisztaban vagyok vele,hogy a hiteletben en nem gondolkodom helyesen,mivel itthon leveszem a hijabot csak azert,mert felek az emberek reakciojatol.

Minden tiszteletem az itthoni muszlimakert.

Nagyon sok esetben tudom,hogy konkretan azert nem kapott munkat,mert hijabban ment el az interjura.

Sajnalatos modon ez az orszag ma meg alapjaiban rasszista gondolkodasu.Azt hiszem ha egy munkaugyi pert inditanal akkor talan peldaerteku itelet szuletne ebben a kerdesben.

Mivel ugy tudom,hogy ilyen jellegu megkulonboztetest nem lehet tenni.Bar meg az is lehet,hogy negativ iranyba mozdulna el a merce,mert mondjuk a franciakat hoznak fel peldakeppen.

Kivanok neked hatalmas erot ahhoz,hogy ki tudj tartani.

2011. aug. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Sokan nincsenek tisztában azzal, hogy a hijab az tulajdonképpen egy sál, szépen feltekerve, és NEM az egész testet eltakaró rácsos, fekete lepel. Bár, egy apácára ezek az emberek semmilyen megjegyzést nem tesznek, holott UGYANANNYIRA fedik el testüket, mint a muszlim nők. Ha pedig bemegy valaki a templomba, ránéz egy-egy Mária szoborra, vagy más női szobrokra, láthatja , hogy kendőt visel, és nem miniszoknyát hord vagy mály dekoltázsú felsőket. És könyvtárban is lehet régi képeket nézni: nem kellett ahhoz muszlimnak lenni, hogy az ember kendőt hordjon!! Akkor térjek rá a római katolikusra: Minek a fátyol az esküvőn a menyasszonynak????? Tessék akkor azt is levenni annak, aki elítéli a muszlimot. Miért takarja be magát az ara? Honnan ered ez a fátyol???? Mit szimbolizál? :)
2011. aug. 25. 23:18
 9/40 A kérdező kommentje:
mály=mély
2011. aug. 25. 23:19
 10/40 anonim ***** válasza:
66%
Én katolikus vagyok és nekem tetszik az hogy a muzulmán nők hajibot hordanak. Legalábbis sokkal jobb mint a divatos majdnem teljes pucérság.
2011. aug. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!