Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan kell kézíratot elkülden...

Hogyan kell kézíratot elküldeni egy kiadónak?

Figyelt kérdés
Nem az érdekel, hogy mások mennyit csalódtak már, mert a húszból egy kiadó sem adta ki a könyvét, hanem az, hogy milyen szabályok vannak ilyenkor? Betűtípus, sorköz, vagy előtte csak pár oldalas ismertetőt kell küldeni? Tudom, hogy a kiadók, nem fognak ugrálni utánam, hogy kiadhassák a regényemet, de tizenkét kiadót gyűjtötem ki, akiknek el akarom küldeni. Ha egysem adja ki, nyilván nem olyan jó. De először tudni szeretném, hogy, hogy illik megközelíteni őket.
2009. aug. 3. 08:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Írj nekik egy mailt, amiben felvázolod mit szeretnél.

A nyelvtanárom úgy adta ki a könyvét hogy ő fizette ki az előállítást, és egy nagy könyvterjesztővel terjeszti.

De többféle lehetőség is van. Pl hogy a kiadó állja a költségeket, te pedig csak pár száz forintot kapsz utána könyvenként.

Mindenesetre a haszon elég kicsi egy könyvön. Valamint van elég nagy árkülönbség is a kiadók között. Minnél többnek írj, és ők elmondják a lehetőségeket.

2009. aug. 3. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

konkrét szabály szerintem nincs rá, leglaább is én nem tudok róla. A helyedben 12-es betűmérettel, másfeles sortávval kinyomtatnám a regényt... pontosan úgy mint egy szakdolgozatot: fedőlap, aztán tartalomjegyzék, stb...

és bespiráloztatnám, mint a forgatókönyveket szokás...

aztán postán küldd el nekik, de előbb szerintem is írj egy emailt, de talán még jobb volna a telefon, amiben megkérdezed pontosan mi a módja...

2009. aug. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!