Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Temetésen elröhögtem magam,...

Temetésen elröhögtem magam, hogyan magyarázzam ezt ki?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam apukám testvérének temetésén. Nagyon szerettem a kis öreget, mindíg jó kapcsolatunk volt és belevalóan humoros figura volt, így halála is nagyon elszomorított. Sajnos azonban a temetésen, számomra felfoghatatlan ok miatt röhögőgörcsöt kaptam. Nem tudom hogyan fordúlhatott elő velem :( Ilyen még nem volt, pont a menet közben, így mindenki láthatta. Sajnos a rokonságban most összevesztünk a halott közvetlen hozzátartozóival, mert azt hitték örültem, hogy meghalt a családtagjuk, pedig ez eszemben sem volt. Nálad is volt ilyen ? Hogy magyarázzasm ki magamat, mit mondjak ? Nem is tudtunk temetés után beszélni, mert nagyon megsértődtek, meg sem hallgattak a telefont sem veszik fel. A kis öreg felesége a földre köpött mellém, amikor elbúcsúztunk a temetés után. Most mit tegyek?
2012. okt. 7. 14:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Vannak emberek - pl én is ilyen vagyok- akiknél a feszültség es a fájdalom nevetesben tor ki
2012. okt. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Úristen :/ Hát, lehet én sem érteném meg ha közeli hozzátartozó lennék, nem csodálkozok a reakciójukon. Bár azért te is csinálhattál volna annyit, hogy akkor elmész kicsit míg megnyugszol, nem mindenki szeme láttára...

Amikor van rá lehetőséged próbáld elmagyarázni, de ne sok jóra számíts szerintem...

2012. okt. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 intrepid ***** válasza:
100%
Mondd azt, hogy eszedbe jutott egy régi mulatságos történet a kis öreggel, ahol nagyon aranyos volt. Talán elég lesz.
2012. okt. 7. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
61%
Ebből csak úgy tudod kimagyarázni magad, ha azt mondod, hogy pszichiátriai kezelés alatt állsz. Akkor már érteni fogják a jó kedvedet... Bolondnak tetteted magad.
2012. okt. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
96%

A mi családunkban mindig is a születéskor volt gyászhangulat,temetéskor meg inkább ünnep.

Senki se egyforma,ne törődj vele

2012. okt. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mond azt,hogy eszedbejutott amit egyszer mesélt vagy ilyesmi. Am mikor nyomás van én is midig röhögök :D
2012. okt. 7. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
50%
Azok a családtagok eléggé korlátoltak, nem mindenki ugyanúgy gyászol.
2012. okt. 7. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Hát, azt nem tudom, hogy magyarázhatod ki, illetve megértik-e valaha, de szerintem ezt azért sokan tudják, hogy feszültségben az ember tényleg, mivel tudattalanul oldani akarja az érzést, sokszor tör ki nevetésben. nekem ilyen kínos szitu még nem volt, de általánosban, egyszer valami helyettesítő tesitanár nagyon meg akarta büntetni az egész osztály fegyelmezetlenség miatt, és végig kellett állni a 45 perces órát a tesiöltözőben. Egy pisszenés nélkül. És ő is ott is maradt velünk, szóval nem lehetett sumákolni vagy mozogni. Jó beteg pedagógus mondjuk az ilyen. Szóval ott rám is rám jött a röhögés, valahogy egy másodpercre kibukott belőlem, aztán próbáltam valami köhögés vagy krákogásfélébe átváltani, de csodálom, hogy ott 30-an nem kezdtünk el röhögni. Szóval ez természetes, szerintem temetéseken is megtörténik, persze nem a nagyon közeli, tényleg nagyon szomorú és megtört családtagokkal, nyilván nem fognak feszkóoldás címén vihorászni, de mások igen. Persze nem mindenki.
2012. okt. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Elmondod, hogy nagyon is szomorú voltál és ez csak akaratlanul jött elő, mint a köhögés, vagy ideges szemrángás, vagy hasonló. Ha olyan korlátoltak, hogy ezt nem értik meg, akkor nem tudsz tenni semmit, de majd az idő megoldja ezt is. Ha más nem, meghal a felesége is, aztán nem köpköd tovább. De ha az ő temetésén is nevetsz, azt már rohadtul nehéz lesz kimagyarázni....:)
2012. nov. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ezt sose értettem...

Szomorú dolog a halál, ha valaki meghal.

De ha valaki szép kort él meg szép élete volt...

Akkor a halála természetes dolog.

Nem kell agyonbőgni az eszünket szerintem...

Inkább emlékezni kell a szép dolgokra, jó emlékekre és szerintem nem bűn a nevetés sem ha az ember emlékezik...

Jó ez nyilván kínos lehetett amit írtál, de azért a feleségnek is a gyász lehetett a legfontosabb ha nekiállt köpködni...

2012. nov. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!