Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Temetésen elröhögtem magam,...

Temetésen elröhögtem magam, hogyan magyarázzam ezt ki?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam apukám testvérének temetésén. Nagyon szerettem a kis öreget, mindíg jó kapcsolatunk volt és belevalóan humoros figura volt, így halála is nagyon elszomorított. Sajnos azonban a temetésen, számomra felfoghatatlan ok miatt röhögőgörcsöt kaptam. Nem tudom hogyan fordúlhatott elő velem :( Ilyen még nem volt, pont a menet közben, így mindenki láthatta. Sajnos a rokonságban most összevesztünk a halott közvetlen hozzátartozóival, mert azt hitték örültem, hogy meghalt a családtagjuk, pedig ez eszemben sem volt. Nálad is volt ilyen ? Hogy magyarázzasm ki magamat, mit mondjak ? Nem is tudtunk temetés után beszélni, mert nagyon megsértődtek, meg sem hallgattak a telefont sem veszik fel. A kis öreg felesége a földre köpött mellém, amikor elbúcsúztunk a temetés után. Most mit tegyek?
2012. okt. 7. 14:14
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Ahogy 1. mondja: a feszültség és a fájdalom tört ki ilyen furán. Nem tudtad kontrollálni, nem tudtad normálisan kiadni, hát utat tört magának...


Amúgy a gyászoló család nyilván nem ilyen empatikus most veled, ők csak azt veszik le, hogy röhögsz, amikor életük fájdalmát élik.


Olvass egy kicsit utána a gyász témának, hátha találsz valamit a gyász fura megnyilvánulásairól, amit aztán summázhatsz nekik...

2012. nov. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Láttam Drezda pusztulását. Láttam a várost előtte, aztán kijöttem az óvóhelyről, és láttam utána, és kétségtelen, hogy az egyik reakcióm a nevetés volt. Isten a megmondha­tója, így próbál a lélek egy kicsit megkönnyebbülni."

Kurt Vonnegut

2012. dec. 28. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Vagy ötvözheted a már említett két magyarázatot: Rajtad így jön ki a feszültség, ráadásul még valami vicces sztori is eszedbe jutott az elhunyttal kapcsolatban, ezért nem bírtad megállni. Mondd, hogy szerinted egy mindig vidám ember örülne, ha a temetésén nem csupa síró embert látna. Főleg, ha az örömködő ember miatta nevet, rá gondol, emlékezik a közös élményekre.
2012. dec. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Erről te nem tehetsz, ez pszichés alapon történt. Értelmes embernek ezt meg kell érteni. Én a saját esküvőmet röhögtem végig, ráadásul templomban. Szerencsére csak a pap és a vőlegény (azaz a férjem) látta. A pap vette a lapot. A rokonok pedig még nem tudják, pedig jó régen volt.
2013. márc. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!