Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit szeretnek enni, inni a...

Mit szeretnek enni, inni a német gyerekek?

Figyelt kérdés
Jön hozzánk cserediák programban német gyerek és szeretném a segítségeteket kérni. Mit esznek és isznak reggelire és a többi étkezésre.Vagyis mi az ami náluk más az étkezésben mint náluk.Köszönöm a segítséget.
2012. okt. 8. 20:43
 1/7 anonim válasza:

Szia!

Inni nagyon szeretik a szénsavas almalét, vagy itt úgy hívják mezzo-mix cola és fanta keveréke.

Szeretik a currys virslit kecuppal,akkor zsemlegombóc, hussal és szósszal, vagy a sűltkrumpli, és a perec is nagy menő. Most hirtelen ennyi jutott az eszembe,ez itt bayernba szeretik, de biztos kapsz még jobbnál jobb válaszokat:)

2012. okt. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm ez is nagy segítség.
2012. okt. 8. 21:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyébként nem lenne jobb azt etetni velük, amit mi magyarok szoktunk reggelizni? (A válság miatti üres konyhaasztaltól most vonatkoztassunk el :D)


Bundás kenyér, vajas-lekváros kenyér, vajas-mézes kenyér, zsemle+túrórudi kombó, pirítós+tejföl+ketchup.


Ezekről lehet még nem is hallottak. Én ha nem is mindig, de ilyet etetnék velük. Néha lehetne kívánságműsor, és német reggeli lenne :D.

2012. okt. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is volt idén egy német lány.

Reggelire általában lekváros, vajas/margarinos/vajkrémes, Nutella-s stb. kenyér volt, felvágott, joghurt, különböző gyümölcslevek, kakaóskávé, müzli, pelyhek, ilyesmi. Ezzel nem lehet melléfogni.

Ebédre ők nem esznek levest, kicsit furán nézett rám a csaj, mikor odatettük elé a levest, de a gyümölcsleveseket nagyon szerette. :) Emellett amiket az első írt, ilyen virslis, grillezett dolgok. Az olasz kajákat általában szeretik, én ettem náluk pizzát meg lasagnét is. :)

Nasiként jöhet egy kis csoki, gyümölcs, ilyesmi.


Remélem tudtam segíteni.

2012. okt. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

SZia!


Attól is függ, honnan jön a gyermek :)


Én a bajor-sváb területek határán élek kint kb, a következő dolgok a népszerűek:


Reggelire mint már mondták, péksütemény (itt vannak nagyon-nagyon jó pékségek, amilyenek otthon ritkák, puha, friss termékekkel, ezt mindneki imádja), és mint mondták lekvár, nutella, felvágott, sajt, stb. A trappista sajtot itt nem ismerik, inkább gouda, ementáli, stb., és kifejezetten az előre szeletelt verziók! A perec felkapott, és a különöböző magos dolgok is, valamint úgy veszem észre, hogy legtöbben inkább a barna kenyeret részesítik előnyben. A műzli is népszerű. Innivalónak tej, kakaó, gyümölcslé mint mondták (itt általában vízzel higítva). A túrórudit én próbáltattam velük, de nem volt az ő ízviláguk, bár ez egyénfüggő :)

Kifejezetten sváb-bajor területeken népszerű a "leberkäse", amit serpenyőben pirítva, zsemlével, mustárral szolgálnak fel. A lidl-ben, aldiban kaphatsz ilyet (húskenyér vagy mi, magyarul)

Szeretik a rántottát, pirított baconnel pl., a tükörtojást is.


Azt cáfolnám, hogy nem esznek levest! Itt ahol élek, igenis esznek. Mi több, megvesznek pl. a gulyásért - mikor Mo.-n ettek gulyást, azt mondták, hogy 100x finomabb, mint a német. Esznek húslevest, sváb környéken ún. "flädle"-t raknak bele, ami gyakorlatilag az első, túlolajosan kisütött palacsinta apróra vágva. Esznek krémleveseket is, többektől hallottam, hogy hagymaleves, sajtleves pl. - bár lehet, hogy ez itt a francia közelség miatt népszerű délen.

Az olasz kajákat tényleg nagyon szeretik általában, általános, hogy heti 1x vagy 2 heti 1x pizzát rendelnek errefele.

Ami népszerű még, mint már írták, a virslik, kolbászok grillezve, sütve - ha pedig rendes másodikról van szó, meglepő, de általában kevés olajban sütnek - sokan itt nem is ismerik azt, hogy 10 centi mély olajba dobjuk a dolgokat.

Ismernek egyfajta aranygaluskát is, náluk damfnudeln néven fut.

Kifejezetten népi kaja a sajtos tészta, vajban pirított hagymával a tetején, ún. Käsespätzle.

Panírozott dolgokat nem esznek túl sokat, viszont nagyon tésztásak. Köretnek népszerű a vegyes zöldségsaláta és a krumplisaláta.

Desszertnek könnyebb sütiket szoktak enni, valamint az otthon ismeretes kis kockára vágott sütiket nem igazán ismerik, náluk csak tortácskák vannak. Ennek ellenére az összes magyar sütit imádták, amit mutattam nekik, a somlóitól el voltak ájulva.


Üdítőkre még:a cola-fanta keverék tényleg népszerű, és a szénsavas almalé is.


De én egyetértek azzal a válaszadóval, aki szerint mutass nekik magyar dolgokat is :) Nem ismerik pl. a pogácsát, a főzelékeket, nem nagyon esznek kacsa-liba májat, úgy ahogy mi, a csülkös bableves is ismeretlen fogalom (és a legtöbbeknek ízlik:), a túrógombóc cukrostejföllel is nagy befutó volt, a paprikás csirkéért is megvesztek :)

2012. okt. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mégvalami: kóstoltattam velük a lángost, megőrültek érte! :)
2012. okt. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen szeretnék magyar ételt is tenni az asztalra ,de gondoltam azért a hazainak is örülne.

Köszönöm a segítségeteket.

2012. okt. 9. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!