Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kérdezik meg a tanárok,...

Miért kérdezik meg a tanárok, hogy miért nincs kész a leckéd?

Figyelt kérdés
Olyan baromi idegesítő amikor megkérdezik, hát gondolhatnák hogy azért mert elfelejtettem, nem volt kedve vagy fontosabb dolga volt. És ha teszem fel azért nem írta meg mert nem volt kedve és helyette inkább tv-zett akkor úgysem fogja megmondani, hogy hát hogy őszinte legyen lesz@rom a tantárgyát azt meg még magasabbról, hogy kész van e a házim belőle ezért inkább lazítottam.
2012. okt. 18. 15:22
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

A tanárok nem a diákok idegesítésére adnak föl leckét, még ha úgy is tűnik. Ezzel is tanulsz, ráadásul a jövőben is lesznek olyan dolgok, amikhez nem lesz majd kedved, mégis meg kell majd csinálnod. Ha dolgozol, nem úszod meg egy kérdéssel és egy egyessel, ha valamit nem csinálsz meg.

Nem mellesleg a tanárok nem gépek, akiknek csak az a feladatuk, hogy gépiesen fölmondják az anyagot. Igen, vannak tanárok, akik magasról tesznek a diákokra, és még az sem érdekli őket, hogy figyelnek-e egyáltalán az órájukon. A legtöbb tanár viszont foglalkozik velük, még akkor is, ha ez néha idegesítő kérdésekben nyilvánul meg. Nyilván neki is jó, ha megírják a leckét, de elsősorban a tanulók érdeke.

2012. okt. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm néhány embernek a válaszát a többitől meg csak annyit szeretnék kérdezni, hogy mi a f@szért írtak "választ" ehhez a kérdéshez?
2012. okt. 18. 20:25
 13/20 anonim ***** válasza:
87%
Fáj az igazság kérdező? :D
2012. okt. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
59%

1., Mert ez egy nyilvános oldal.

2., Mert kiírtad a kérdést, vállalva, hogy akárki válaszol.

3., mert nem írtad ki, hogy csak a saját véleményed akarod viszontlátni.

4., mert nem gondoltál bele, hogy esetleg egy tanár is válaszol. (Nem, nem én, én diák vagyok.)

5., Mert feltételeztünk benned annyi intelligenciát, hogy jó a szövegértésed: a HASZNOS válasz nem azt jelenti, hogy NEKLED TETSZTŐ válasz. Ez nem facebook, ott lájkolgass.


6., Kérlek szépen pontozz le!

2012. okt. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Mert más az, ha mondjuk valakinek azért nincs leckéje, mert előtte egy hétig beteg volt, vagy valamelyik rokonát baleset érte és nála volt a kórházban. Van olyan, hogy érthető ha nincs házi, és akkor nyilván nem büntetik meg a gyereket, mintha csak szimplán azért nem írta volna meg, mert nem volt kedve.
2012. okt. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Félreértettetek. Nekem azzal semmi problémám sincs hogy néhány embernek az a véleménye, hogy minden alkalommal írjunk házit. Azért nincs problémám vele mert egyet értek. De hogy jön ide az hogy ki mennyit jár suliba, kiből lesz börtöntöltelék meg franc tudja már miket találtak ki rólam, hogy az lesz velem:D. Az a helyzet hogy most fogok érettségizni és 4 es alatt még sosem volt az év végi átlagom, szóval tényleg nem értem miért kellett ezt a sok fszságot kitalálni. Én mindössze arra akartam fényt deríteni, hogy miért csinálják ezt a tanárok:D Nem arra voltam kíváncsi, hogy látatlanban kinek mi a véleménye rólam. Az utolsó előtti kommentelő kérésének pedig eleget tettem.
2012. okt. 19. 17:45
 17/20 anonim ***** válasza:

Én nem nagyon szoktam megkérdezni, főleg csak akkor, ha valaki olyan nem csinálja meg, aki egyébként mindig rendesen készül.

Egyébként hidd el, hogy a tanárok pontosan tudják, hogy az esetek 95 százalékában az illető vagy elfelejtette, vagy lusta volt megcsinálni.

2012. okt. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Egyébként a tanárok ezt valóban tudják.


Amúgy én, akit kérésre lepontoztál teljesen egyetértettem Veled, tényleg hülye kérdés, mert ha válaszolsz rá, akkor meg szemtelen vagy, és én is gondolkodtam már ezen, sőt más hasonló tanár kérdésen is. Csak későbbi válaszaidból úgy tűnt, mintha nem is akarnál házit írni, de lehet, csak bemeséltük magunknak, bocsi.


"De hogy jön ide az hogy ki mennyit jár suliba, kiből lesz börtöntöltelék meg franc tudja már miket találtak ki rólam, hogy az lesz velem"


Ezt nem én írtam, tényleg túlzás.

2012. okt. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Na, így már sokkal jobban érzem magam, köszönöm az utolsó kommenteket:)
2012. okt. 19. 21:31
 20/20 anonim ***** válasza:
: D : D
2012. okt. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!