Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi lenne az etikus? Hogyan...

Mi lenne az etikus? Hogyan viselkedjek ebben a kivételezett helyzetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok, gimis vagyok. Ilyen korban természetes az, hogy megtetszik valaki és próbálnánk bevágódni nála. Nos az én kiszemeltem nagyon jó matekos (nem osztálytársam) és arra gondoltam, ilyen úton próbálom majd megközelíteni és bebizonyítani, hogy nem vagyok hülye ebből a tantárgyból. Már általános iskolában sem volt közömbös számomra ez a tantárgy, de ez a srác plusz motivációt adott arra, hogy többet foglalkozzak a számokkal. Nos, egyre többet olvastam, gyakoroltam, kerestem érdekes feladatokat. Az összes dolgozatomat 90% fölött írtam meg és a házim is mindig jó. Eljutottam egy olyan szintre, hogy a csoportban én vagyok az egyik legjobb, de úgy érzem, az hogy picit jobban érdekel a tantárgy még nem tesz esélyessé arra, hogy egy versenyen érdemi helyezést érjek el. Tudom, hogy engem roppant módon bosszantana, ha az utolsók között végeznék, ezért úgy döntöttem, hogy nem indulok egyetlen egy vetélkedőn sem. Ám, a tanárom már-már erőlteti és azt mondja, ha nem írom fel magam, akkor felír ő, de nekem kötelező mennem. Addig noszogatott (járkált utánam a szünetben) hogy végül rábeszélt. De nem egyre, hanem háromra! Heti négy óránk van és minden egyes órán kihív a táblához, hogy oldjak meg egy feladatot, magyarázzam el a többieknek..(volt már olyan helyzet is, hogy beteg volt, de üzent egy másik tanárral, hogy tartsam én az órát) Úgy érzem és úgy érzik a többiek is, hogy velem kivételezik. Megjegyzem, természetesen jól esik, de ezt már túlzásnak érzem. Ha azt mondom, hogy nem megyek ki a táblához, akkor még jobban erőlteti (esetleg odajön, megsimogat és biztat). Volt egy időszak, amikor pocsékul éreztem magam, elég kedvetlen voltam és első dolga volt, hogy rohant az osztályfőnökömhöz..

Mit tehetnék? Hogyan kezeljem ezt?

Előre is köszönöm a normális válaszokat! :)



2012. okt. 26. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A tanárral kellene négyszemközt beszélned arról, hogy te hogyan is állsz a dologhoz. El kellene mondani, hogy ez nem olyan jól veszi ki magát, ahogy ő gondolja. Szerintem meg fogja érteni.
2012. okt. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ne foglalkozz a többiekkel. A versenyt pedig próbáld csak meg. Semmit sem veszíthetsz vele. Én sajnos foglalkoztam a többiek véleményével. Sosem voltam jó a nyelvekből és amikor angolon mondtam valamit (nem tökéletes angolsággal) kinevettek. Annyira a szívemre vettem, hogy azután nem szólaltam meg. Mostmár sajnálom. Fogadd el, hogy ők nem mérvadóak. Pár év és soha többé nem fogod őket látni. Viszont amit te megszereztél magadnak tudást azt tudod majd. Irigyellek (pozitív értelemben) hogy neked ilyen jól megy a matek. Nekem örök problémát jelentett.
2012. okt. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát ha engem simogatna valaki csak úgy, akkor nem az etikán gondolkodnék hanem megvédeném magam. Természetesen nem arra gondolok, hogy erőszakos légy, de szólnék legalább a szüleimnek..

Nem értem, hogy tarthatnál meg egy órát ha ő beteg.. Miért nem szóltál erről valakinek? Kicsit zavaros a dolog, de ha nem akarsz versenyre menni, akkor senki nem kötelezhet! Szólj a szüleidnek..

2012. okt. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is az első válaszolóval értek egyet, első körben a tanárral kellene megbeszélned négyszemközt, ha ez nem jönne össze valamiért, az osztályfőnököddel is beszélhetnél a problémáról.

Egy versenyre pedig semmi esetben sem kötelezhet, ha felír, ha nem. Ha nincs kedved, nem érzed magad elég jónak hozzá egyszerűen nem mész el rá.

2012. okt. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Matekverseny: én azért jártam, mert egyrészt tényleg szerettem ilyen feladatok megoldásával tölteni az időt (az órai matekot utáltam, utolsó két évben be sem jártam a felére), ahogy rejtvényt fejteni (nem keresztrejtvényt), logikai játékokat játszani is szerettem. Plussz ha őszinte vagyok, szerettem izgulni is:). Ha te is szívesen foglalkozol ezekkel a típusú feladatokkal, akkor menjél nyugodtan, nem vesztesz semmit, majd következőleg jobban sikerül legfeljebb. Nálunk mindenki ment, mert ingyen ötös járt érte, meg megyei fordulókért szabadnap, országosról nem is beszélve. Főleg a tesztes versenyek voltak népszerűek, mert azokon gyorsan túl lehetett lenni. Vargatamásmaraton kevésbé tarolt.
2012. okt. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!