Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ez most komolyan bunkó dolog?

Ez most komolyan bunkó dolog?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy nem illik azt mondani, hogy "maga", hanem mindig azt, hogy "ön". De nekem ez túl hivatalos, egyszerűen nem jön a számra. Valahogy olyan túl távolságtartó. Szóval mit gondoltok, milyen az, ha valaki a magát használja, de érezhetően nem bunkóságból?
2012. okt. 29. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Van, aki bunkonak erzi a magat, de szerintem ez butasag. Hivatalban, vadidegenekkel talan jobb az "Ön", ismerösökkel (akikkel nem tegezödsz es nem öreg nenik es bacsik, akiket tetszikezel) a "maga".


De könnyü ugy "magazodni", hogy se magat, se Önt nem mondunk. Szemelyes nevmaskent ilyenkor egyszerüen a masik ember nevet (Peter, Nagy ur) vagy titulusat (biztos ur, tanar ur) mondjuk.

2012. okt. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Elég nehéz a maga igét úgy használni valakivel szemben, hogy ne legyen tiszteletlen. Az ön viszont a felnőttek világában az általános párbeszéd része - amíg ismeretlenek.

Fiataloknál még nagyobb tiszteletet ad, ha az X úr és Y asszony kifejezést használják idősebbek felé.

2012. okt. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

öreg nénik és bácsik, akiket tetszikezel


Nem tetszik a tetszik.. nem illik tetszikezni ez is bunkóság.

2012. okt. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!