Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Komolyan mondjátok hogy a...

Komolyan mondjátok hogy a családok nagy részénél mindenki összeeszik és összeiszik mindenkivel? Szerintetek tényleg normális dolog megenni meginni más megmaradt levesét, főzelékét, innivalóját?

Figyelt kérdés
És tényleg annyira kell spórolni hogy az egyik gyerekkel megeteted amit a másik összetúrt, összenyálazott? Nem alkalomszerűen, hanem rendszeresen. Vonatkoztassunk el a vajaskenyér, egytálból keksz evés és hasonlóktól. Effektíve tényleg olyan kajáról beszélek, amibe már belekerült pl nyál, vagy full össze van túrva. Egymás evőeszközét is használjátok? ÉS tudjátok mennyi baci van egy felnőtt szájában amitől a gyerek megbetegedhet? Nem értem komolyan!
2012. júl. 12. 14:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%

Nem, nálunk ez nem divat. Szerencsére párom családjában sem volt az, és nálunk sem!

Gyerekeinknél sem divat. Senki nem eszik a másik után, senki nem iszik a másik után.

Külön tányér, evőeszköz és pohár használat van. Már feltudják fogni, hogy mennyit szeretnének enni. Nem megy pocsékba. Ha mégis úgy lenne, akkor a kutyánk a prémium tápja mellett szívesen megeszi a "házi kosztot" is. Szóval, még jó helyre is kerül a maradék, ha úgy adódik.


Ha utazunk vagy kirándulunk, akkor is mindenkinek külön műanyagpohara van, de ha azt még sem viszünk, akkor mindenki kap külön palackos innivalót.


Lehet, hogy házaséletet élek a férjemmel és szerelmesen csókolózunk, de nincs gusztusom megenni azt az ételt, amibe ő "beletúrt". Főleg nem az ő általa használatban lévő evőeszközzel.

2012. júl. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Hát te csináld másképp.A lányom 9 éves imádja a bébiételt,amit az öccse meghagy,rárabol.Biztos nem fogom kicsavarni a kezéből,hogy az nyálas...de nem is erőszakolnám rá,hogy edd meg mert kárbavész.És miért zavar az téged,ha a férjem megeszi a kaját amit én meghagytam?Képzeld csókolózni is szoktunk igazi kamaszos nyelves csók...azt sem kéne,mert nyálas??
2012. júl. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk csak 1 gyerek van még. ha meghagyja a levesét én azt még bekapom. Itt most nem az összeturhált ennivalóról beszélek, hanem a normál kinézetűről.

A férjem nem eszik a gyerek után, viszont szokott neki kanalazni a saját tányérjából.

Innivalót soha nem iszunk a másik poharából.. főleg azért nem mert a gyerek szájából néha belemennek a kajamaradékok is.

Viszont volt már olyan, hogy a 3 éves kisfiam az én poharamból kért egy kortyot mikor ittam.


Tehát semmi turha és moslék evés-ivás nincs nálunk sem, de ennyi még belefér.

2012. júl. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
2012. júl. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


A lenti kérdésre én nem válaszoltam, s még meg se nyitottam, mindjárt olvasom, mi volt a téma!

Annyi, hogy én nem engedem a gyerekeimnek, hogy egy tányérból egyenek levest, meg ilyen kajákat!

Csak én szoktam a maradékaikat megenni, nem spórolásból, csak ha marad egy adag, akkor gyorsan bekapom. Az én tányéromból nem esznek, nem engedem!

Szerencsére, már vannak annyira finnyásak, hogy nem is próbálkoznak egymás poharából inni, mert megjegyzik, hogy az a másiké, pedig, még csak 4 és 2 évesek a gyerekeim!

Egyszer kétszer fordult elő, hogy a kisebbem, már nagyon szomjas volt, és mire felértem a nappaliba a szörpével, addigra megitta a Lányomét, az meg sírt, hogy a poharából ivott az Öccse.

A keksz egytálból evésével is bajaik vannak itthon a gyerekeimnek, de az óvodában, és a bölcsiben nincs panasz a finnyázásra esznek rendesen!


Üdv két gyermekes Anyuka!

2012. júl. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
88%
5 gyerekem van, még mind kicsik. A mosogató mellett egy !!! pohár van kikészítve, ebből isznak mindsnnyian, evések után, vagy napközban, ha jönnek innivalót kérni ( mindig csapatostul isznak, le van rendezve az ivás, nem jön senki fél perc múlva megint).Nem vagyok hajlandó napi 20 poharat mosogatni csak azért, hogy minden ivásnál mindenki másik pohárból igyon.
2012. júl. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem 20 pohár kellene, hanem csak 5. Pl mindegyik más mesefigurás, és tudnák melyik kié. Ez nem indok. Persze ettől függetlenül azt csinálsz amit akarsz, csak nem gondoltam volna hogy ez ennyire általános. Persze lassan mindenben érvényesül a vissza a természetbe elmélet. Talán meg lehetne spórolni a tányérokat is. Mindent középre egy tálba és hajrá! Ki fog 20 tányért mosogatni naponta!
2012. júl. 12. 15:21
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a többi választ is. Nem mondom hogy nálunk nem fordul elő, de max véletlenül összecserélik, vagy annyira türelmetlen az egyik hogy megissza a másikét míg beérek az övével, de nagyon nem szeretem. Szerintem alapvető higiénés követelmény, hogy nem eszünk össze vissza. Főleg nem gyerek a felnőtt után.
2012. júl. 12. 15:23
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos az 5 pohárból iszik 5 gyerek című történet sem működne, mert mindig a másik pohara kellene, mert ugye az még soha nem volt nálam, én is ki akarom próbálni...

Tányérból is állandó sértődés van: ma nálam legyen a dinós, mert tegnap nálad volt, stb...

Hát mindenre áhítozol, miután mrgfőztél ennyi emberre, és végre szeretnél asztalhoz ülni, csak veszekedésre nem...

De ezt úgyis csak az érti, aki nap mint nap 5 gyereket lát el - bőven megelégszem evési kultúra alatt azzal, hogy 1.5 évesen önállóan esznek evőeszközzel, megköszönik az ételt, megesznek és megbecsülnek MINDENT, amit kapnak, berakják a mosogatóba evés után a tányért, az 5 évesek megmosdatják evés után a kicsiket. Másnak ez biztos paleolit - mert közös a poharuk...

2012. júl. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Rendszeresen nem csinálnék ilyet, azonban nem ítélkezem! Ha valaki pl. rossz anyagi körülmények között él, akkor azt el tudom képzelni, hogy megeszi egyik gyerek a másik által hagyott maradékot vagy az anyuka megeszi a maradékot (azt néha én is, bár sokszor hárítom, hogy nem akarok konyhamalac lenni). De mi nem élünk rossz anyagi körülmények között és nem ítélkezem, mert lehet olyan család,ahol ennyire kell spórolni.
2012. júl. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!