Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nyomatja mindenki...

Miért nyomatja mindenki mostanában ezt a szöveget, hogy "Magyarországon mindenszentek van nem halloween"?

Figyelt kérdés

már idegeimre megy... tudtommal nem diktatúra van, magyarul ha én úgy gondolom akkor létrehozhatom magamnak a konnektorok ünnepét is és ünnepelhetem...

meg úgy alapból nem értem az egészet, a kettő egyáltalán nem ütközik egymással. halloween a mindenszentek előestéje. nem is egy napon van a kettő, ráadásul függetlenül attól hogy a halloween megtartásra kerül nemhivatalosan pár helyen, attól függetlenül másnap ugyanúgy megünnepeljük a mindenszentek napját.

miért zavar egyeseket ez ennyire?

akinek nem tetszik ne ünnepelje, és ne okoskodjon már más képébe hogy "nálunk nem ez van úgyhogy nem fogod ezt csinálni".. mert kb ez a mondandója a dolognak.



2012. nov. 3. 15:31
 1/10 anonim ***** válasza:
64%

Én sem értem miért zavarja őket.Tököt már évek óta farag a magyarok nagy része.

Én is járok Halloweenezni és másnap gyújtok gyertyát az elhunyt rokonaimnak.Halloween október 31. mindenszentek november 1.

2012. nov. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Így van, a magyar nép az egyik legrégibb tökfaragó nemzet. :DD
2012. nov. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Van, aki szeret kötözködni, ennyi. Van, akinek a húsvét pénzért locsolás, a karácsony a multik ünnepe, a Bálint-nap a virágárusoké stb. Fanyalgók, nem kell velük foglalkozni. Ugyan nem faragtunk tököt, nem halloweenezünk, de mindenki más ünnepelhet úgy, ahogy akar, én nem szólok bele.
2012. nov. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%

Én sem értem mi ebben a probléma. Hadd döntse már el mindenki milyen ünnepet akar tartani. Én nem tartom a halloweent de nem zavar ha más igen.

De a dátumokat rosszul tudod: mindenszentek október 31-én van, halottak napja van november 1-én.

2012. nov. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

[link]


mindenszentek az nov 1.

nov 2. pedig a halottak napja.

2012. nov. 3. 16:29
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Sokan azt se tudják melyik nap Halottak napja, meg melyik Mindenszentek, és pont ők okoskodnak... Ha birka vagy az a baj, ha mást csinálsz mint a többiek akkor meg az... mindig mindenki a másikkal foglalkozik, osztja az észt, pedig igazán foglalkozhatna mindenki a saját dolgával.
2012. nov. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

A kérdés számomra 100%-ban hasznos.


Én sem értem, hogy egyeseknek miért fáj az, ha mások tartják a Halloween-t.

Én pl. évek óta faragok tököt, meg kidíszítem a lakást, de beöltözős bulit nem csinálok, mert az a része nem érdekel. Viszont én a Halloween feelinget nagyon szeretem.

November 1-én pedig kimentem a temetőbe, 2 helyre is, mert a párom elhunyt rokonainak is gyújtottunk gyertyát, meg az enyémeknek is, de két különböző faluban vannak eltemetve a rokonaink, mivel nem egy helyről származunk.


Nálam a 2 ünnep simán megfér egymás mellett, nem értem, hogy sok embernél miért nem? Szerintem az egyik nem zárja ki a másikat, ráadásul nem is egy napon vannak, és jó lenne, ha ezt minden ember figyelembe venné...

2012. nov. 4. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem eleve hülyeség az egész. Ennyi erővel semmilyen ünnepet ne tartsunk, mert kb. egyik sem eredeti magyar találmány, mindet máshonnan vettük át.
2012. nov. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

....esetek többségében olyanok is szövegelnek, akik valentin napot tartanak bálint nap helyett.... :3

kontrázni kell...

- mit vettél párodnak valentin napra , és miért?

- karácsonyra?

- egyáltalán mit ünnepel a 4-5 nagy magyar ünnepen kívül?

2013. szept. 2. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 csabeszka15 válasza:
Talán azért, mert tényleg nincs ??
2015. okt. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!