Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Azok, akik tiközületek gyűjten...

Azok, akik tiközületek gyűjtenek valamit, mit gyűjtötök, hány tagja van a gyűjteményeteknek?

Figyelt kérdés

2012. nov. 12. 18:09
 1/2 polarbeer ***** válasza:

Szia, én rengeteg mindent gyűjtök. Kisgyerekkorom óta gyűjtöm a rovarokat, itthon preparálom, és határozom meg őket, már kb. 300 darabos a rovargyűjteményem, legszebbek a lepkéim, kedvenceim a szenderek.


Egyidő után aggasztott, hogy a gyűjtemény állaga romlik, és zavart, hogy a gyűjteményem nem "örök".


Elkezdtem az ásványok gyűjtését, mondván "ha pár millió éve így állnak, akkor még az én életemben megmaradnak :) ). Egy kis vitrinnyi kő összegyűlt, de azt aztán nem folytattam tovább, mert kb. 7 éve rátaláltam a mai legfőbb hobbimra: a régi pénzek gyűjtésére = numizmatikára.


Az évek során elég értékes gyűjteményem jött össze, olyan pénzekből készült albumom is van, ami a világon 2 darabban létezik, és a másikat Papp László olimpiai bajnok boxoló kapta. Több tízezer darabos a gyűjteményem, a kedvencem a már említett album, és az 1938-as Szent Istvános ezüst 5 pengőm.


Az éremgyűjtők felénk, vidéken szűk, jó baráti társaságot alkotnak. Én vagyok a második legfiatalabb :)

Sokan az öregek közül nem csak pénzeket, de kitüntetéseket, bélyegeket, és régi (1945 előtti) képeslapokat is gyűjtenek.


Mivel megszállottan szeretem a városomat, Pápát, ezért én is belevágtam régi pápai képeslapok gyűjtésébe. Idén nyáron sikerült 3 nagyon ritka lapot szereznem, amik még az 50 éves "nagy helytörténészeknek" sincsenek meg, van köztük olyan, amit még nem is láttak. Valószínűleg sosem lesz annyi képeslapom, mint régi pénzem, de ha belebotlok egy szép pápai, vagy bakonyaljai települést ábrázoló képeslapba reális áron, biztosan nem fogom otthagyni. :)

Képeslapgyűjteményem jelenleg kb. 150 lapot számlál, ebből a pápaiakon kívül szép még a 20 db 1915-17-ből származó aradi képeslapgyűjteményem is.


Ezek a fő gyűjtési területeim, de vannak bélyegeim (kb. 200 db), búvár zsebkönyveim (már csak 8 könyv hiányzik a teljes gyűjteményből), bakonyi helytörténeti könyveim (14 db), turistatérképeim (kb. 30 db), rovaros könyveim (búvár zsebkönyvek nélkül 9 db), és - mint a korombeli fiúknak általában - sok évről megmaradt Pokémon tazóim, és Yu-Gi-Oh kártyáim is. :)


De ha esetleg egy eredeti várkulcsot szeretnétek látni a Döbröntei várról, az is megtalálható nálam :D


Nekem konkrétan az életem a gyűjtés, minden egyes érdektelen tárgyhoz képes vagyok mániákusan ragaszkodni, így képzelhetitek, hogy néz ki a szobám :) :) :).

Őrülök, ha ezt megoszthatom mással, és bocsánat, ha untattam volna bárkit is.

Mert a valamit gyűjtő embernek teljesebb az élete... :)

2012. nov. 13. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gyűjtöm a bélyegeket, a legérdekesebb magyar bélyegem 1 Ft volt még annak idején,és asszem egy kádár címer van rajta.

Bélyegekből rengeteg van,kb 200 darab biztosan,de nem igazán értékesek.Mindenféle országból vannak.


Gyűjtöm a sörös kupakokat,mert olyan szépek,mint a tallérok :D...

Azokból nincs sok,kb 20-30 között.

2012. nov. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!