Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Másnak is van ilyen szomszédja...

Másnak is van ilyen szomszédja? Milyen dolog az, hogy szinte minden nap átjön, és vagy 2 órán keresztül itt van, bármit csinálunk?

Figyelt kérdés
2012. nov. 20. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Küldd haza, ilyen nincs.
2012. nov. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem is (lenne), de nincs mert ez rajtam/rajtad is múlik. mondd meg neki, h ne haragudjon, de most nem alkalmas a látogatás, azaz ne engedd be, ne fogadj kéretlen vendéget amikor csak kedve tartja. beszéljetek az ajtóban, hallgasd m,eg, de csak röviden reagálj, alkalmasint tedd is hozzá, h nem nagyon érsz rá beszélgetni, mert félbehagytál valamit. ha elcsevegsz és hosszan reagálsz a mondandójára, egyik gondolatot a másikba fűzöd, akkor azt hiszi, h jól érzitek magatokat együtt és bátran jön máskor is. szóval ebből a szempontból a kicsit a te hibád is, ha a nyakadra nőnek. udvariasnak kell lenni, de egyértelművé kell tenni, h most nem alkalmas, zavar téged
2012. nov. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem mindig dolgom van..vendéget várok, stb.

Egy idő után sajnálkozott, hogy nem értünk rá beszélgetni..

De az én időmet majd beosztom én, és bizony ne üljön át, mert dolgom van, nincs kedvem hozzá..

Udvariasan, de határozottan állítsd le.

2012. nov. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, régebben egyfolytában átjött, de mióta látja rajtam, hgy zavar ritkábbá tette a látogatását. Persze így is a lehető legrosszabb időpontban jön, amikor épp eszünk, vagy készülünk valahova, de azért ő nem zavartatja magát és nekilát a problémái taglalásának, azzal kezdve, hogy "Jajj nem akarok zavarni, csak egy picit jöttem át" Ilyenkor min. marad 1-2 óráig.

Meg mivel falun élünk, kiáll a kapuba, és "elkapja" a gyanútlan arrajárókat, akik sietnének haza egy nehéz nap után.

2013. febr. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Már nem jön, mert elzavartam. Kicsit durván, mert a szép szóból nem ért. Mindig azt nézi, ki mit csinál, meg a fiatalokat nézi, hogy csókolóznak. A kertbe is lemegy, és ott is leskelődik. Miközben az unokája, akit folyton dicsér, összejön fűvel-fával. Közben azt se tudta, hogy van olyan, hogy Dunántúl.
2013. febr. 5. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!