Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez csak engem idegesít?...

Ez csak engem idegesít? Egyáltalán ez miért olyan nagy dolog számomra?

Figyelt kérdés

Egyik órán a mellettem ülő lány (állítólag a legjobb barátnőm volt 4 évig) viccből bemondta a tanárnak, hogy a mostani legjobb barátnőjének van 3 kis ötöse. (matekóra, és ő szokta felírni, hogy kinek mennyi van, hogy óra után a tanár be tudja írni a nagy jegyeket.) Nálunk 5 kis jegy = 1 nagy. Ezt a tanár el is hitte, és beírta neki a nagy ötöst. Amikor megkérdezte, hogy haragszom-e miatta, és én igennel feleltem, mire ő elkezdett könyörögni, hogy ne mondjam el a tanárnak, mert ha szülei megtudják akkor megverik. Én azt mondtam neki, hogy adok lehetőséget, hogy ő mondja el, de csak 3 napot. Erre kiakadt, hogy milyen szemét vagyok, és hogy nem veszem figyelembe, hogy ő is ember. Igazából a kedvenc tanáromat vágta át, de a legrosszabb az egészben az, hogy a tanár már beírta a jegyet az elektronikus naplóba.

Mi erről a ti véleményetek?



2012. nov. 13. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Jól tetted, bár 1 nap is elég lett volna.
2012. nov. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Mi vagy Te? Rendőr?
2012. nov. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
mért írta be 3 után,ha 5 után jár?első reakcióm:ki a sz.rt érdekel???aztán bele gondoltam h azért ha a kedvenc tanáromat vágnák át..háát nemtom,akk tuti elmondanám :3 és am meg lehet változtatni a jegyet,attól,h az enaplóban van,nálunk is meg lehet,és nem hiszem h van olyan fajta,amiben nem.képzeld el,ha vkinek véletlen egyest ad,más helyettxD szal tudsz szólni,csak mondd a tanárnak,h ne szóljon a csajnak,ha annyira jó viszonyban vagytok
2012. nov. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mindennapi eset. A diák agya akkor működik a legfényesebben, ha valami kis balhét gyárthat. Van akinek a kicsi nem elég, van akinek megteszi valami ártatlan is. És van akit a kicsi is bánt, mást a nagy se.

Számtalan módon lehet kompenzálni, a legkézenfekvőbb, de egyben a legnehezebb, megbeszélni a tanárral. A javítás is sokféle, akár törölhető, akár megelőlegezhető. Hozzáállás és jóindulat kérdése.

Semmiképpen nem fújd fel jelentőségén túl. De amúgy igazad van.

2012. nov. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hát ha a tanár akkora kretén, hogy egy diákkal írat fel érdemjegyeket, akkor megérdemli.

Egyébként tanár vagyok én is. Nálam nem létezhetne ilyen eset.

2012. nov. 15. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Elvileg igazad van, a csalás nem szép dolog, de nem hiszem hogy jó ötlet árulkodni a tanárnak.

Egyik órán nálunk is volt gimiben, hogy magunknak írtuk a pontokat, meg javítottuk a dogákat, nyilván egy csomóan bediktáltak kitaláltakat is, de eszébe nem jutott volna senkinek (még azoknak se, akik nem tették pl. én) ezért szólni a tanárnak, ennél azért összetartóbb társaság voltunk. Meg szerintem közutálat tárgya is lett volna.

Szóval én a helyedben nem tennék semmit, a lány nyilván nem akar bajba kerülni (márpedig abba kerülne ha bevallaná, még nagyobba, ha te tennéd), egy jegy nem a világ, ha annyira védeni akarod a tanárodat, ígértesd meg vele, hogy többet nem csinál ilyet.

2012. nov. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

1. Azért kapott nagyjegyet, mert már volt neki mellette 2.

2. A gond csak az, hogy a mi sulinkban ilyesmi sohasem tôrténik. Eléggé elit suli, csak ez a lány nem itt kezdte a sulit, hanem új volt. A tanárok meg egyébként valahogyan mindig rájönnek erre, és meg is büntetik. Amúgy meg csak azt szeretném, ha nem az osztály előtt hordaná el a tanár mindennek.

2012. nov. 16. 17:09
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne foglalkozz vele , ha ő csalni akar akkor csaljon , nem kell mindenbe bele szólni ha neked nem lesz károd belőle (ha vallásos vagy erről szól a szőlő munkások példázata is) , vagyis a lényege ez .
2012. nov. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Erre a szülő megverésre lehetne rákérdezni, hogy mégis ez hogy kell érteni, tényleg van-e náluk még olyan otthon, hogy verés. Azért a dolgok veréssel való megoldását jó esetben gyerekkora után kinövi az ember, és ha a lány szülei tényleg még ebben a fejlettségi stádiumban vannak, hogy ők még mindig veréssel intézik el a problémákat, akkor az nagyon nagy baj a lány számára. Ha tényleg verik a lányt otthon, akármi ürüggyel vagy ,,okkal'', az szerintem elég nagy baj. Szóval én hagynám a kis bajt (a csalást), itt szerintem inkább az a nagyobb baj, ha tényleg náluk még van ilyen hogy verés. A csalás az csalás, de a verés az meg bűncselekmény, és itt szerintem az a nagyobb baj. A lány ezzel az egy csalással önmagában úgysem fog olyan nagy plusz előnyt elérni, hogy a tanárt vagy az osztályt megkárosítsa, de az verés meg önmagában is elég, hogy elkallódjon az életútja, tönkremenjen lelkileg. Itt persze nem erről az egy verésügyről beszélek, hanem arról, hogy ezek szerint a lányt esetleg általában is verik otthon. Szóval én nem annyira törődném a kisebbik bajjal (a csalással), inkább ezt a verés ügyet beszélném át vele, mert nekem elsőnek ez tűnik fontosabbnak. Ha a lányt tényleg verik otthon, és valaki ezzel az üggyel normálisan foglalkozni kezd, szóval ha ebben segítséget kap a felnőttektől, hatóságoktól, akkor lehet hogy a csalásra való hajlamosságból is leszokik.


A tanárt nem ismerem. Lehet hogy ha a lány önként elmondja a tanárnak a csalást, és elmondja neki azt is, hogy őt verik otthon, akkor a tanár ezt képes úgy elsimítani, hogy a lánynak ne legyen baja belőle otthon. De lehet az is, hogy a tanár erre nem lesz figyelmes, és a lánynak tényleg rosszul jön majd ki otthon, hogy most vallania kell a tanárnak. Engem zavar ez a verés dolog, mert ha egyszer egy ilyen légkör kialakul otthon, akkor nagyon el tudnak szaladni a dolgok.

2012. nov. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szóval ha a lány jól láthatóan zavaros, és ezt még a tanárok is látják rajta, akkor lehet, hogy tényleg van valami abban, amit mond a lány: lehet hogy tényleg verik őt otthon. A csalással én meg azért nem foglalkoznám most, mert szerintem az ilyen dolgok úgy szoktak lenni, hogy ELŐBB alakul ki az otthoni verések légköre, és UTÁNA válik a gyerek lassanként csaló típusúvá. Ebből én meg azt érzem, hogy ELŐBB érdemes a verést megszüntetni (a családban), és UTÁNA a csalásra való hajlam is megszűnik (a gyerekben). Fordítva szerintem nem működik a dolog: attól még, hogy egy csaló gyereket lelepleznek, attól még továbbra is megmarad az otthoni légkör (verések, szülők saját beteg légköre, ilyenek), vagyis az alapprobléma attól még újra és újra elő fog jönni. Szóval szerintem a verés az egy erdőtűz (főleg ha a családi légkör is olyan), a csalás meg csak gyertyaláng: az erdőtűz fontosabb lehet a gyertyalángnál.
2012. nov. 25. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!