Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A nők miért mondják el állandó...

A nők miért mondják el állandóan, hogy "most van nekik meg"?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy nem olyanok, mint a férfiak, akik mindent magukban tartanak, de nekem akkor is fura, hogy ezt ennyire nem tartják magukban. Miért osztanak meg mindent? Egyáltalán ehhez kinek mi köze van? Hogyhogy nem szégyellik, hogy mindenki - fiúk-lányok egyaránt - megtudja?
2012. nov. 25. 01:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
Mi az, hogy állandóan mondják? Kik és hol? Fura, de vhogy én ilyet sosem hallok senkitől
2012. nov. 25. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%

Miért kéne szégyenkeznie miatta? Nem tehet róla...

Egyébként nekem még életemben nem mondta senki csak úgy random: "most jött meg". El nem tudom képzelni, milyen a környezeted...

2012. nov. 25. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Nem mondják el állandóan, max ha okuk van rá. Ha mondjuk elhívják egy egész napos túrára, nem hinném, hogy szívesen elmenne, és ilyenkor elmondja az okot.

Amúgy ebben nincs semmi szégyellnivaló. Persze, senki sem kíváncsi rá, de ha valamiért el "kell" mondania, akkor azért ne nézzenek már úgy rá, mint valami leprásra.

2012. nov. 25. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Jó, igaz, kicsit félreérthetően fogalmaztam... nem így értem, nem szokták mondogatni, csak épp csomószor nem titkolják. Tudom, hogy nem tehetnek róla, de nekem ez akkor is fura. Az a fura, hogy ők ennyire mindent megosztanak egymással... ha minden titkot megosztanak, akkor mi marad belül?
2012. nov. 25. 01:23
 5/15 anonim ***** válasza:
17%

ez nem titok, ez egy életfunkció

sajnos, hogy együtt kell élnünk vele

én nem szoktam reklámozni, férfiak előtt meg főleg nem, de van aki elmondja

szerintem nem kéne, de biztosan már ez a divat, csak én lemaradtam

2012. nov. 25. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
14%
Én magamtól senkinek se reklámozom, ha megvan. Azt is nagyon utálom, ha valaki elkezd p*csulni, hogy "jajj megjött a mensim, úúúúúgy fáááj a pociiiim". Az ilyet le tudnám ütni:D
2012. nov. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Pontosan erről beszélek! Ez olyan, minthogy lehet, hogy egy férfinak prosztatagondjai vannak, vagy akárcsak megy valakinek a hasa, és tényleg nincs rajta szégyellnivaló, de azért mégsem mondogatjuk el... a nőknél meg sokszor azt látom, hogy egyáltalán nem titkolják.
2012. nov. 25. 01:38
 8/15 anonim ***** válasza:
97%

Miért kéne titkolni? Nem szégyellnivaló dolog ez. Főleg, hogy ez sok mindenre magyarázattal szolgál. Pl miért hagy ki esetleg ilyen-olyan programot...

Semmi olyan különleges "értéke" nincs a menstruációnak, amiért csak kiváltságos személyekkel lehetne megosztani a tényét. :D Ugyanúgy, ahogy az éhségünket sem titkoljuk, a fejfájásunkat sem, a fáradtságunkat sem, stb.

2012. nov. 25. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
A prosztatagond az már más kategória, az nem épp _egészséges_ testi működés. A f*sást meg ha nem is reklámozza valaki, akkor is legtöbbször kiderül. :) A menstruáció viszont az a kategória, ami sokaknak abban a néhány napban igen jelentősen befolyásolja az életét, hiszen néhány óránként foglalkozni kell vele. Ezért az arra hajlamosak, szívesen beszélnek is róla. Van, aki minden testi gondját-baját szereti elmesélni fűnek-fának. Más meg semmit. Nem vagyunk egyformák. :)
2012. nov. 25. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
A férfiak nem mondják el? Na ne nevettess! :D Minden szart megosztanak szó szerint meg böfögnek, finganak stb. Főleg a fiatalabb generáció, és ezen röhögnek. Nem lehet általánosítani, hogy a nők mindig elmondják a férfiak meg soha semmit. Jó haverok és barátnők között az ilyen téma nem gáz. Nem azt beszélik meg, hogy hány liter vért pumpált ki magából és milyen mintában szívta fel a betét. Egyszerűen csak megosztja vele, hogy most éppen rossz napja van, vagy fáj a hasa stb.
2012. nov. 25. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!