Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit csinálnátok, ha 12 éves...

Mit csinálnátok, ha 12 éves lányotok állandóan drogokról olvasna? Ha kiderülne hogy ez a dolog őt nagyon érdekli? Eltiltanátok tőle?

Figyelt kérdés
2012. szept. 8. 09:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyon gyorsan begyüjtenék olyan anyagot, amelyek a drogozás következményeivel foglalkozik, a droghasználat hatásait mutatja képekben, stb.

Ezeket az írásokat, képeket stb. szó nélkül odaraknám azoknak az irományoknak a tetejére, amiket most olvas.

2012. szept. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az eltiltást hogyan képzeled el, mindig ott fogsz állni mögötte és nézni, hogy mit olvas? Nem eltiltani kell, hanem felvilágosítani, hogy mi is az a drog és milyen következményei lehetnek, ha esetleg kipróbálja, és hogy saját magával tol ki, ha esetleg ilyesmibe keveredik. Egy 12 éves már elég nagy ahhoz, hogy megértse, ha leültök és normálisan elbeszélgettek erről a témáról.

De persze az is lehet, hogy tényleg csak érdekli, kipróbálni viszont eszébe se jutna. Igazából egy érdekes téma. De azért jobb tisztázni.

2012. szept. 8. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Ha tényleg iylen dolgokhoz folyamodik, akkor együtt nézzétek meg a requiem for a dream filmet, engem nagyon megrázott, utána egy hihetetlenül borús hangulatba kerülsz és egy életre elmegy azoknak a kedve akik drogozni akarnak, pedig a drog közelében sem voltam még.

Tényleg remek film !

2012. szept. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem is érdekeltek ennyi idősen, de nem azért, mert ki akartam próbálni, hanem azért, mert kíváncsi voltam a hatásaira, a felépítésükre, magára a tudományágra. Lehet, ez a kezdeti lépés ahhoz, hogy később komolyabban foglalkozzon a toxikológiával, orvoslástannal. Nem kell mindentől eltiltani.

Ha a tűzről olvasna, akkor már rögtön piromániás lenne, nem pedig tűzoltó? Vagy ha a rablásokról, akkor tolvaj, nem pedig rendőr?

Általában a drogosok nem szoktak túlzottan tájékozódni a drogok hatásairól, hiszen nem érdekli őket.

2012. szept. 8. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ilyen voltam, mindig érdekelt a téma, de a kipróbálástól féltem mint a tűztől, és mára ez a szakmám. Beszélgessetek, lehet, hogy ezzel akar majd foglalkozni. Ez alapján lehetne addiktológus, toxikológus, vagy bünügyi laboros, vagy ilyesmi. Ha drogozni akarna, nem nézne utána, és a Requiem egy álomért tényleg egy megrázó de sokat mutató film.
2012. szept. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
69%
szerintem jó hogy azokat olvassa , én is olvastam és 10000% hogy soha ki nem próbálom
2012. szept. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
“Tiltva nevelsz - hazudni tanitasz” 😊
2020. ápr. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!