Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ugye nem bunkóság elsétálni...

Ugye nem bunkóság elsétálni egy vak ember mellett?

Figyelt kérdés

A környéken van egy vak bácsi,mindig bottal nagyon ügyesen közlekedik. Viszont sokan odamennek hozzá az átjárónál és a bácsit átkísérik az úton.Van hogy éppen csak sétál a bácsi és nincs átjárónál,viszont mégis odamennek vele sétálni/beszélgetni.

Gondoltam egyszer én is odamegyek és kiderül mit beszélget.Még nem volt bátorságom odamenni,nehogy rossz néven vegye,vagy idétlenül jöjjön ki a helyzet.


Ugye nem szokás átkísérni a vak embert az úton,vagy csak úgy odamenni hozzá,ha látszólag tudja a dolgát és nincs veszélyben.Csak kíváncsi vagyok mi a szokás/illem ebben az esetben.


Igazából nem is értem mások miért csinálják...a lelkiismeretük miatt vagy mi?


2012. nov. 25. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:

A vakok kedves dolognak veszik, ha átkíséred az úton, vagy odamész segíteni. Meg biztos nyugodtabbak is.

Ha lesz bátorságod, úgy csináld, hogy óvatosan érintsd meg a vállát, és kedvesen szólítsd meg, mutatkozz be, és kérdezd meg hogy segíthetsz e, vagy esetleg ha nincs átjárónál, akkor te is nyugodtan oda mehetsz hozzá csak simán egy kis beszélgetésre, sétálgatásra.

De nem bunkóság elsétálni mellette, ha látod hogy nagyon ügyes.

2012. nov. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát csak úgy felkarolni furcsa, megkell kérdezni mint egy látó embertől, hogy Tudok segíteni valamiben? Őszitén fog válaszolni elhiheted

Lelkiismeret miatt mert nagy volt a visszhangja a mogorva viselkedésnek itt Magyarban, és szocializálódnak mostmár

Meg azthiszik közte Anyu is hogy teljesen rászorul a segítségre egy vak, pedig nekik belülről jövő világképük van

20/F

2012. nov. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Láthatatlan Kiállításon választ kaptam erre a kérdésre (ajánlom a kiállítást, egész más szemszögből kezded el látni az életed, hogy milyen szerencsés vagy, amiért te láthatsz); illetlen dolog csak úgy belekarolni, és átráncigálni az úton, miközben lehet, hogy nem is akar átmenni. Óvatosan megérintheted, megkérdezheted, szüksége van-e segítségre, és ha nincs, akkor ne erőltesd. Buszra nem kell felsegíteni őket, tökéletesen tudják, mit csinálnak, és mi hol van, csak összezavarod, ha felrángatod a buszra.
2012. nov. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Szerintem tud magára vigyázni,mert elég idős és tapasztaltnak tűnik,tudja kezelni a vakságát, ügyesen közlekedik,csak úgy nézem hogy hogy nem bukik fel.


Hát akkor gondolom mások esetleg féltik veszélyesebb helyeken,de úgy láttam jó néven veszi a segítséget.


Majd egyszer talán odamerészkedek.

2012. nov. 27. 17:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!