Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van az, hogy valaki...

Miért van az, hogy valaki letegez az interneten (pl. Vaterán) aztán később pedig minden áron magázódik?

Figyelt kérdés

Már sokszor tapasztaltam és nekem elég idegesítő, mert kicsit olyan mintha én lennék bunkó, hogy letegezem.

Először ő tegez, később (e-mailben, telefonon) pedig annak ellenére, hogy én is vissza tegezem, elkezd magázódni...



2012. dec. 2. 18:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Neten általánosan elfogadott, hogy minden ismeretlen tegeződik. Neten kívül viszont illetlenség. Gondolom kínos neki, hogy egy ismeretlennel tegeződik, szerintem ez érthető. Két külön közegről, környezetről van szó. Hiába üzengettetek egymásnak, élőben idegenek vagytok, akik először találkoznak.
2012. dec. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Igen, én is ilyesmire gondolok. De szerintem, ha üzengetünk tegeződve, akkor nem illetlenség utána is tegeződni. Nekem nem gond ha tegeznek, de aki tegez, az tegezzen végi és ne össze vissza.

Szerintem az bunkóság, hogy ő kezdeményezi a tegeződést, erre én felhívom telefonon tegeződve és ő magázva válaszol.

Én ha nem szeretnék valaki tegeződni, akkor egyszer se tegezem le...

2012. dec. 2. 19:09
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy éppen ő érezte bunkóságnak, hogy a neten kívül kérdés nélkül letegezted. A lényeg, hogy egy egész más közeg. Hiába tegeződtetek neten, illett volna rákérdezni, hogy élőben is tegeződhettek-e.


Nem azt mondom, hogy egyértelműen illetlen voltál, de azt megértem, ha ő mégis így érzi. :)

2012. dec. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!