Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha mamának a testvére kedden...

Ha mamának a testvére kedden meghalt, és ma temették, hallgathatok-e zenét, illik-e?

Figyelt kérdés
2012. dec. 6. 21:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Sőt még filmet is nézhetsz. Ennyire ne legyél már "illedelmes".
2012. dec. 6. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért ne hallatszódjon ki a szobádból a hangos bulizós zene.Lehet,a mamának fájna, ha most Te vigadnál. Csinálhatod, nem csak illem kérdése, de vedd figyelembe, ha körülötted gyászolnak..
2012. dec. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem tenném.
2012. dec. 8. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen zenére gondolsz.

Mozart Requiem-je, Albinoni, Bach egyes műveiből: igen, a lényeg: a hozzátartozód szomorúságát, gyászát megértő, megérintő zenét, azt igen.

2012. dec. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Szerintem csak úgy hallgass zenét, hogy senki ne lássa, hogy hallgatod, és fülhallgatón.
2012. dec. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Botta Melinda válasza:
80%

Az a vicc jut eszembe, hogy "Doktor úr, fogok tudni hegedülni a műtét után? - Természetesen! - Hú de jó, mert eddig nem tudtam!"

Attól, hogy valaki meghalt, pláne ha már el is temették, bármit csinálhatsz, amit egyébként is csinálnál. Az ember belül gyászol. A temetéskor is szólhat vidám zene, ha az elhunytnak az volt a kedvenc zenéje. A temetés után amikor összejön a család (halotti tor), szabad a vendégseregnek nevetni. Gondolatban közöttünk van az elveszített személy még egy pár órácskára, mindent szabad csinálni, amit ő is szívesen csinálna velünk, ha közöttünk lenne.

Hangos és borzalmas zenével zavarni a körülöttünk élőket akkor sem illik, ha nem halt meg senki. De szerintem ezt el fogod tudni dönteni.

2012. dec. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 lekvarcica válasza:
21%
Na hát ezaz... internetezned sem szabadna!!!!!!!!!!!
2012. dec. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
10%

Hallgathatsz, csak arra kell figyelned, hogy olyankor hallgass, amikor akarsz és azt hallgass, amit akarsz.

Nem igazán olyan korban élünk már, amikor kiközösítenének, kidobnának az utcára és hagynának megfagyni ilyesmi miatt.

2012. dec. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A lényeg, hogy ne zavard a másikat. Vagy ha tudsz segíteni osztozz a gyászában - ne rólad, hanem róla szóljon: figyelj oda, hogy miben tudsz segíteni: meghallgatni az emlékeit, hagyni, hogy kisírja a bánatát melletted (vagy egyedül) legyél tapintatos, ne veszekedj vele. Ha ő kért meg, hogy ne hallgass most zenét, akkor ne az legyen a reakció, hogy itt megkérdezed, hogy szabad-e vagy nem, és akkor ha mi azt mondjuk, hogy igen, akkor te vitatkozol vele, hanem számára ne hallhatóan hallgass, ha már mindenképpen szeretnél.

Szerintem is fontosabb, hogy mindenki a maga módján gyászoljon, és ne külső elvárásoknak igyekezzen megfelelni, bár sok szokásnak megvan a maga jelentése, jelentősége. Fontos, hogy senki ne fojtsa el a gyászát, fájdalmát, mindenkinek legyen alkalma megélni azt (de nem is kell megjátszani)

2012. dec. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem kért meg,hogy ne hallgassak zenét, nem mondott róla semmit. Most elutazott pár napra egy rokonjához.
2012. dec. 10. 17:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!