Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak az erősek tudnak érvényes...

Csak az erősek tudnak érvényesülni?

Figyelt kérdés

18 éves fiú vagyok most fogom befejezni a gimit.

Elsőben másodikban semmibe vettek mindenki kinevetett megalázott a lányok is.

Aztán megváltoztattam a viselkedésem, az addig kedves mindíg segítőkész fiúból macsóssá váltam és megmondtam mindenkinek a véleményem, elkzedtem konditerembe is járni(azóta is)

És mindennap énis párszor beégettem megaláztam valakit.

Aztán szép lassan aki addig mindíg ott tett keresztbe nekem ahol tudott nekiállt bratyizni velem mindíg megkínáltak cigivel stb...a lányok sem nevettek ki többé több kapcsolatom is volt.

Szóval én ezt megtapasztaltam és a kérdésem az lenne h. ez mennyire van így globálisan? Lehet h. csak az én osztályom/sulim ilyen vagy mindenhol ez megy? Vagy ahol nem ez van ott csak azért nincs ez mert alapból mindenki rendes ember?


2012. dec. 9. 15:16
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Azon a kis területen ahol te mozgolódtál így volt, de általában ez a magatartás hatalmas baromság, el is mondom miért: Nem a legerősebb marad fent, hanem a leginkább alkalmazkodni tudó. Tehát azért történt veled mindez, mert abban a közegben ahol vagy ez jelenti a csúcsot és te ehhez alkalmazkodtál, de ha kikerülsz onnan ez mit sem fog érni, mert ez a viselkedés az agresszív átlagpolgár viselkedése, akit minden értelmesebb ember megmosolyog. Ahol nem ezt látod, ott nem "rendesek" az emberek, hanem alkalmazkodóak, jól el tudnak bújni. Ebben a világban az jut legelőbbre, aki nyugodtan tud érvelni, sokat mosolyog, nem agresszív, van humora, elnyeri mások bizalmát, középen marad, nem mártírkodik és nem is közömbös, keveset beszél magáról és nem ítélkezik.
2012. dec. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen.

Ez az emberi természet része, és a természet törvénye hogy mindig az erősebb győz, és a gyenge vagy el bukik vagy megtanul erős lenni.

Ez az élet.

Munkahelyen nem elég csak okosnak lenned , erősnek , törtetőnek is kell lenned hogy feljebb juss.

2012. dec. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a kérdés a gimire vonatkozik nálunk nem volt ilyen, se cigizés, se egymás szapulása. Ezek elég primitív dolgok.


Az életben is ez lesz, mindenki NAGYON önérdekű, de attól is függ milyen pozícióban leszel. Beosztott leszel, akit egyfolytában csicskáztatnak vagy vezető, akinek max 1-2 felettese van. Esetleg magad vállalkozol és akkor csak a konkurenciát kell lenyomnod.


Az élet egy harc.

2012. dec. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!