Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem egyértelműek a...

Miért nem egyértelműek a békés egymás mellett élés íratlan szabályai?

Figyelt kérdés

Egyetemi kollégiumban lakom. Érettségizett felnőtt emberek vagyunk, néha mégis óvodában érzem magam.

Elég visszahúzódó vagyok és utálom a veszekedést ezért az apróbb idegesítő dolgok miatt nem is szoktam szólni. Emiatt sokan azt hiszik, hogy akkor mellettem mindent lehet és elszabadul a pokol.

A vitákból mindig vesztesen jövök ki akkor is ha nekem van igazam, egyszerűen ilyen vagyok sosem ment ez. De miért kell külön kiharcolni, miért nem lehet egyértelmű az, hogy tekintettel vagyunk egymásra?

Egy magamfajta mit tehet ilyen esetben?


2012. dec. 14. 20:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Tedd fel magadnak akérdést: erre a kérdésre tulajdonképpen milyen választ várnál?
2012. dec. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
elsősorban jó tanácsot.
2012. dec. 14. 20:52
 3/6 anonim ***** válasza:
Alig írtál valami konkrétumot. Így nehéz tanácsot adni.
2012. dec. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
konkrét esetből fel lehetne sorolni száz példát, mind mind apróság. Mindennapi dolgok. pl hangos zene vagy trehányság. Egy konkrét esetet felesleges kivesézni a lényeg, hogy általánosságban nem állom meg a helyem egy vitában legyen szó bármiről.
2012. dec. 14. 21:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is ilyesmi ember vagyok. Sajnos ez ellen nem lehet tenni semmit. Maximum ha idővel jobban összekovácsolódsz ottani emberekkel, tisztelnek majd valamennyire, akkor talán jobban oda fognak rád is figyelni. Viszont sok olyan ember is van, aki-legyen az akár a dékán-azt is magasról letojja. Ezekkel nem lehet mit kezdeni, odébbállni vagy tűrni lehet.
2012. dec. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ilyen a kollégium, ahol sok ember nyomorodik össze kis helyre ott sok lesz a konfliktus is. Vagy keresel magadhoz hasonló igényes szobatársakat, vagy eltűröd az igénytelenséget. Ha meg valami nagyon fontos, ne engedj a 48-ból. Nálunk egyszer egy társaság kiült éjfélkor tivornyázni a konyhába. Erre megjelent egy srác, megkérte őket szép szóval, hogy holnap vizsgázik, légyszíves....

Elment, társaság mintha mi se történt volna, tivornyázik tovább. Erre a srác újra megjelent egy vödör vízzel, hogy most vagy elhúz innét mindenki vagy a nyakukba zúditja. 5 másodpercen belül nem volt ott senki :D :D :D

2012. dec. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!