Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha bemegyek egy elegánsabb...

Ha bemegyek egy elegánsabb kávéházba, muszáj köszönni a pincérnek, vagy csak leülök egy asztalhoz?

Figyelt kérdés
Fogom magam és hátrasétálok, vagy a pincér odakísér egy asztalhoz? Elegáns kávéházról beszélek, mint pl. a budapesti Centrál vagy New York.
2012. dec. 15. 23:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy apincérnek kell neked köszönnie elsőnek. ezeken ahelyeken nem jártam, de elegáns éttermekben vagy csak igényesebb helyeken, amikor belép az ember, akkor már ott is terem valaki, hogy mit szeretne, vacsorázna, inna stb. foglalt-e asztalt, vagy csak szeretne most leülni stb. és odakiséri egy asztalhoz. Talán az lehet eg ymegoldás, hogy belépés után, "zavartan" körbetekintgetsz, felméred a heéyzetet, mi hol van, hol van szabad hely, kigombolod a kabátod felső gombjait, leveszed a sapkád...és ennyi idő alatt, már valaki csak odaugrik eléd, hogy segíthet-e? Ha meg nem, akkor nem ez a szokás és nyugodtan odasétálysz egy szabad asztalhoz és leülsz. (Sajnos az említett két hellyel kapcsolatban ez nem biztos, hogy segítség.)
2012. dec. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
én pincér vagyok és a pincérnek kell előre köszönnie mindenhol az a dolga hogy elkísérjen az asztalodhoz és a kedvedre tegyen ha akar borravalót viszont illik vissza köszönni! Viszont ha ránézel vagy ott áll pl előtted te is köszönhetsz előre nem kell megvárnod amíg ő köszön neked
2012. dec. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1. voltam, még szép, hogy vissza kell köszönni :-)
2012. dec. 16. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi, és 2.-tól kérdezem, hogy elegánsabb kávéházban is odakísérnek az asztalhoz? Mondjuk étteremként is funkcionál. De akkor nekem nem kell odamennem a pulthoz, nem? Csak bemegyek, odajön valaki, megkérdezi, hogy van-e foglalásom és leülök?
2012. dec. 16. 00:14
 5/7 anonim ***** válasza:
ahol pincér van, ott nem kell a pulthoz menni, az nem egy kocsma... azért van ott, hogy kimenjen az asztalodhoz. Természetesen oda lehet menni, ha valamit kérdezni akarsz, vagy egyéb okból, de a pincér jön, felveszi a rendelést, majd kihozza, és a végén szólsz neki, hogy fizetni akarsz, de még utána is maradhatsz az asztalnál egy kicsit, nem fognak kirúgni.
2012. dec. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mustafa33 ***** válasza:
Egy valóban elegáns kávéházban, étteremben nincsen pult. Egy bár az persze más.
2012. dec. 17. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 mustafa33 ***** válasza:
Egy régimódi falusi kocsmában pedig ha nem köszönsz belépéskor, megkérdezik: -fiam, te az ólba indultál oszt itt kötöttél?
2012. dec. 17. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!