Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Magasabb pozícióban lévőknek...

Magasabb pozícióban lévőknek előre illik köszönni? De ha ők vesznek észre előbb, miért nem köszönnek?

Figyelt kérdés

Konkrétan a főnök-beosztott viszonyról van szó.


Ha jön szembe a főnök, természetesen előre köszönök (Jó reggelt, helló! - tegeződés a norma itt), nagyon ritkán fordul elő, hogy ő megelőz engem.


Viszont legutóbb pakolásztam az irodai szekrényben, valaki bejött, de nem is néztem oda (háttal álltam az ajtónak), azt hittem, egyik kolléga az. Erre megint hallom, hogy nyílik az ajtó, az illető kiment. Ekkor hátrafordultam, láttam, a főnök volt az... aznap még nem is találkoztunk, de akkor miért nem köszönt?


Ez olyan furcsa nekem, és nem az első eset.


2012. dec. 18. 00:28
 1/5 anonim ***** válasza:

gondolom észrevett Téged,hát akkor elég nagy bunkó lehet.

Szerintem a köszönésnél,mindegy ki az első,ez emberi intelligencia kérdés,nem pedig főnök beosztott,meg ilyenek,ez ilyen kommcsi katonai szokás.Egyébként ha valaki bemegy valahová,és ott van valaki,akivel ráadásul még aznap nem találkozott,k.rvára annak illik köszönnie,aki bement.Mikor katona voltam,akkor az ilyen bunkóknak azt mondták:mivan,behányt a ló?Te is mondd ezt a főnöködnek,és majd megtanul köszönni :D

2012. dec. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

#1! Nem tanul meg. Te sem tanultad meg, hogy a katonaságnál mások a szokások, akár "komcsi" akár USA, vagy bármi más katonaságról van szó.

A köszönés illemtana intelligencia (nem tanultság!!!) kérdése. Ha belépek egy zárt helyre, atyaúristenként is nekem kell köszönnöm. Megtehetem, hogy nem, de nem lepődhetek meg, ha bunkónak tartanak, és így is kezelnek.

Egy intelligens főnöknél az az általános szempont, ami mindenkinél. Aki előbb észreveszi a másikat, férfi nőnek, fiatalabb idősebbnek, vagy éppen helyi, általánosan elfogadott!!! szokás szerint. Amelyik főnök nem ilyen, egyszerűen beképzelt. Azt hiszi, a rang különbnek teszi a többitől, azt hisz, neki valami más (köszönés) is külön kijár. Mindössze tévedésben él, és magáról állít ki bizonyítványt.


Ne mondj neki semmit. Nem biztos, hogy megértené. Szorítkozz a minimálisan szükséges kontaktusra. Nyilvánvaló helyzetekben (amikor neked "jár" a köszönés), simán elfelejtheted megtenni. Elvégre némi tanítási hatást soha nem szabad feladni.

2012. dec. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valószínű, hogy elfelejtette a főnököd - bárkinek kihagyhat a rendszer.


Akik, viszont rendszeresen nem köszönnek/nem fogadják a köszönést, bunkó parasztok. Újabb bizonyíték arra, hogy sem az iskola, sem az öltöny/kosztüm nem tesz emberré.

2012. dec. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Emberileg semmi baj a főnökkel, rendes ember, nem is kívánom őt lejáratni!

De ez akkor is furcsa, van, hogy csak bejön az irodába, elmegy mellettem, látja, hogy háttal ülök, vagy épp a monitort nézem, nem is figyelem, ki jött be (ált. kollégák szoktak, nem a főnök) – de ő nem köszön. Persze nem mindig van ez így, de többször megesik. Nem vagyunk olyan sokan, hogy ne emlékezne arra, kinek köszönt, kinek nem...


De az a legrosszabb, hogy úgy érzem, én rontok el valamit, vagy csak egyszerűen én nem ismerek valami illemszabályt, ami miatt ez a "helyes".

2012. dec. 19. 01:10
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, máshol járt az agya :)
2013. ápr. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!