Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi baj van a késő fekvés/későn...

Mi baj van a késő fekvés/későn keléssel?

Figyelt kérdés

Nekem sokkal ideálisabb,ha 2-3ig fent vagyok,és 10-11 fele kelek.Miért olyan nagy baj ez?Mivel a suliban általában később vannak óráim,ebből a szempontból is jó.

1-2 barátnőm,de főleg 1 állandóan ezzel cikiz.Mindig azzal jön,hogy átalszom az életem,meg mindennap megkérdezni hánykor keltem,és akárhova megyünk azon szórakozik,hogy úgyis elalszom.Dedósnak tűnik a problémám,de komolyan mikor napi szinten ez megy már baromi idegesítő.Főleg,hogy amúgy én sem alszom többet,mint ő,csak máskor.

A lényeg,hogyan állítsam le?Hogyan értessem meg vele???



2012. dec. 30. 14:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
32%
Nekik van igazunk. Ajánlom, hogy nézz utána kicsit részletesebben, mert én lusta vagyok ezt leírni, de nem egyszer tanultuk már egyetemen is, hogy idióta, aki így csinálja
2012. dec. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
95%

Elvileg az az ideális, ha akkor megy az ember aludni, amikor sötét van és akkor kel, amikor világosodik. Ma a sok mesterséges fénynek köszönhetően sokan nem lesznek álmosak akkor, amikor ezek nélkül már azok lennének.


A barátnőd meg egy kis g*ci, ha ilyennel szívja a véred folyton. Normális barátok nem cseszegetik egymást a szokásaik miatt. Én megmondanám a helyedben a barátnődnek, hogy amíg nem nő fel egy valódi barátsághoz, addig szüneteltessétek a dolgot. Vagy kiválasztanék egy szokását és azzal cikizném, amikor ő is rákezdi. Vagy észrevenné magát, vagy megsértődne.

2012. dec. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
97%

Ha az óráid 10-11 után kezdődnek, akkor gondolom egyetemista vagy, de legalábbis már 18 feletti. Ilyenkorra a barátnődnek fel kellett volna nőnie ahhoz, hogy tudja a másik szokásait tolerálni. Ezt esetleg megemlíthetnéd neki.

Ehhez semmilyen biológiai érv nem kell (van pro és kontra is rengeteg vélemény, jobb nem is belemenni).

Fogadjon el így, és kész.

2012. dec. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem is abnormális dolog biológiailag. Nem egészséges, nem természetes. És szükségképpen jár társadalmi konfliktusokkal is. Pl. kirándulni menni egy komolyabb túrára nem lehet délben, és még egy csomó minden van, amit reggel kell vagy célszerű elkezdeni, megcsinálni.
2012. dec. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%
Ugyanezt csinalom vizsgaidoszakban, mert sokkal jobban tudok tanulni, amikor senki nincs korulottem. Szerencsere nalam ezt megszoktak, mivel semmi sincs, amit ne tudnek igy is siman elvegezni.
2012. dec. 30. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
67%

#4 Miért abnormális biológiailag? Légyszí fejtsd ki nekem konkrét biológiai érvekkel, lehetőleg mellékelve a cikkeket is, amelyekből erre a következtetésre jutottál! (ne nol.hu-s meg hasonló 'nívós' oldalakról)


Az ízületek ropogása 'abnormális' biológiailag, mégis elfogadjuk, ha a másiknak pl. vállkörzésnél kattog a karja, (esetleg ajánljuk neki, hogy mozogjon többet, hátha segít).

2012. dec. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
43%
Kedves 6-os! Hiába kötekszel, nincs ezen mit magyarázni. Minden élőlénynek van egy természetes biológiai órája és ritmusa. Ha nem a szerint él, ez önmagában is megbetegíti. Ez természetes, és normális ésszel is belátható. Lehet, hogy csalódást fogok okozni, de ehhez most nem mellékelnék egy 300 oldalas disszertációt. Mert nem is kell. Mint ahogy ahhoz sem kell, hogy normálisan étkezzünk, mozogjunk stb. Az más kérdés, hogy ez se megy a legtöbb embernek. De attól még ne tegyük normává azt, ami ártalmas!
2012. dec. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
77%
Tényleg nem egészséges ez az életmód,de akkor sincs joga senkinek sem beleszólnia abba,hogy mit csinálsz.Lehet,azt a barátnődet nem is ez zavarja,hanem csak piszkálni akar valakit,mert ebben éli ki a selejtes lelki világát.Vannak ilyen semmitmondó emberek.Nekem is volt egy tudálékos osztálytársam,akinek egy kedves szava nem volt senkihez,de szerintem az a lány nagyon szegény volt lelkileg.
2012. dec. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
97%

Kedves #7-es

Nem akartam belemenni a biológiai kérdésbe, mert annyi vélemény van pro- és kontra, hogy hihetetlen és ember legyen a talpán, aki megmondja, hogy melyiknek van igaza - ezért is írtam az első kommentemben (#3), hogy csak arra hivatkozzon a Kérdező, hogy fogadja el és kész.

A sok-sok ellentétes információ végett kértem, hogy ha állást foglaltál a kérdés biológiai vonatkozásában is, lehetőleg támaszd alá érvekkel az állításod. (Bár belátom, visszaolvasva igencsak provokatív felhangúra sikeredett a kérdés)

Nem lehet mindent belátni annyival, hogy "így van és kész".

Írtam egy hosszabb kifejtést, hogy miért nem találom megalapozottnak a felvetésed, viszont a további viták elkerülése miatt inkább kitöröltem - felesleges szóváltás lenne, és úgysem jutnánk dűlőre. :)


Ellenben tartom magam ahhoz, hogy ezekhez a kérdésekhez barátnőknek semmi köze. :)

Szerintem ebben megállapodhatunk, függetlenül attól, hogy ez az életmód 'biológiailag abnormális'-e.

Remélem, eláshatjuk a csatabárdot.

2012. dec. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
54%
#)9: Igen, részemről nincs semmi gond.
2012. dec. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!