Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha idegennek bemutatkozunk és...

Ha idegennek bemutatkozunk és mondjuk a nevünket, azt akkor kell mondani, ha már meghallgattuk az illető nevét, vagy fordítva?

Figyelt kérdés

2013. jan. 9. 22:01
 1/6 A kérdező kommentje:
úgy értem, kézfogáskor!
2013. jan. 9. 22:04
 2/6 anonim ***** válasza:
én olyankor kérdő arccal nézek a partnerre, és megvárom, hogy mondja a nevét, aztán mondom az enyémet ... a rutintalanok egyszerre mondják és nem értik ... bár nekem meg mindegy, mert egyből elfelejtem :)
2013. jan. 9. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha én kezdeményezem a kézfogást, akkor mondom is a nevemet. Ha a másik kezdeményezi, akkor megvárom, amíg ő mondja, és utána.
2013. jan. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
kerdezo remelem belatod hogy a ketto kozul semelyik hiszen nezopont kerdese
2013. jan. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy van mint köszönésnél.

A fiatalabb mutatkozik be az idősebbnek, és a férfi a nőnek (és ugyanígy ők köszönnek előre), a kézfogás viszont pont fordítva(!), hisz megengedjük az idősebbnek (vagy a nőnek), hogy ő "döntse el", hogy kezet akar e velünk fogni.


Persze ha nem nyújt kezet az bunkóság, de akkor sem illik odatuszkolni elé a kezünket, hogy fogd már meg. :)


Tehát:

Fiatalabb köszön, bemutatkozik, idősebb pedig nyújtja a kezét és közben mondja a saját nevét. (elméletileg :) )

2013. jan. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Engem ez bosszant, de nagyon, hogy igen: úgy is elfelejti a másik az esetek túlnyomó részében, s utána _mégegyszer_ el kell mondani. Ez akár tapintatlanságnak is felfogható lenne.

Életkor és szituáció is kijelölheti ezt. Pl. ha hozzám jönnek, eligazítás vagy akármi célből magától értetődő, hogy ő mondja először a nevét. De ha munkainterjúra mész, ott nyilván te. Adja az élet.

2013. jan. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!