Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A magyaroknál ez a sok negatív...

A magyaroknál ez a sok negatív dolog (irígység, rosszindulat, össze nem tartás) ez mi miatt alakult ki és miért ennyire különösen erős itt MO-n?

Figyelt kérdés
2009. aug. 28. 16:19
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:

Nekem az elég bizonyíték, ha azt hallom, hogy máshol normálisabbak az emberek.


Itt Magyarországon az ember szinte rendszeresen atrocitásba ütközik, szerintem egy normális ország normális polgárai összetartóbbak ennél vagy maximum nem ennyire rosszindulatúak.


Én így képzelek el egy normális országot.

2009. aug. 29. 01:29
 12/28 A kérdező kommentje:
Ja és köszi a válaszokat az első kommentelővel egyet tudok értek.
2009. aug. 29. 01:31
 13/28 A kérdező kommentje:
érteni*
2009. aug. 29. 01:32
 14/28 anonim ***** válasza:
9%

"Nekem az elég bizonyíték, ha azt hallom, hogy máshol normálisabbak az emberek."



Szóval ha hallasz valamit, az neked bizonyíték. Bravó.


Akkor én meg azt mondom, hogy máshol mondjuk abnormálisabbak.


Vagy elmesélem, hogy a dánok és a norvégok felületesek, iszonyú anyagiasak, borzasztó unalmasak és mindent csak a pénz vagy a státusz nézőpontjából bírnak szemlélni, alig van humoruk, merevek, fantáziátlanok, hidegek. Vagy elmesélem, hogy a franciák piszkosak, idegengyűlölők, nagyképűek stb. Meg még előadhatom, hogy a zsidók pénzsóvárak, az olaszok lusták stb.


(Igaz, nem mondok ilyeneket, mert sokkal árnyaltabb véleményem van az általam ismert népekről - azt hiszem, minden országról hosszasan lehet sorolni az előnyöket és hátrányokat, és ízlés kérdése, hogy kinek melyik fontosabb.)


Vannak, akiknek az a rögeszméjük, hogy a magyarok tökéletesek és a többi nép rossz. Ők az én néhány sorral fentebbi mesémet hiszik el. Vannak, akiknek az a rögeszméjük, hogy a magyarok alávaló, lusta, sunyi banda, bezzeg a többi nép felsőbbrendű. Ők a ti meséiteket hiszik el. Mindkét gondolkodásmód lényege az, hogy van egy rögeszme, ami alapján megszűrik a tényeket, ezért a rögeszme megváltoztathatatlan, noha nincs bizonyítva (mert szelektált tényeken alapul).


Végül, vannak, akik megpróbálnak rögeszmék nélkül gondolkodni, és a meséket helyükön - mesékként - kezelik.

2009. aug. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Ugyanmár miért hazudnának, mások, hogy mondjuk máshol rendesebbek az emberek??
2009. aug. 29. 13:42
 16/28 Hintalow ***** válasza:
100%

Az én véleményem nagyjából egyezik az első válaszolóéval: tehát a magyar nép a történelme során rendkívül keveset volt önmaga.

Ha jobban megnézitek, túlsúlyban vannak azok az időszakok, amikor egy idegen hatalom elnyomása alatt volt a magyar nemzet. (tatár-török-habsburg-német-orosz)

Ezért nem tudunk igazán összefogni, kivéve a fennálló rendszer ellen, mivel az emberekben benne van ezek miatt, hogy a fennálló hatalmi rend soha nem jó, elképzelésük nincs, de zúgolódnak. Nem terveznek, hosszú távra, mert beléjük ivódott, az, hogy nem rajtuk múlik, inkább törtetnek, próbálják közelebb verekedni magukat a húsos fazékhoz, mert megszokták, hogy a világ ami körülöttük van bizonytalan, ezért nem érdekük, az, hogy megpróbálják jobbá tenni, hanem inkább amit csak lehet próbálnak összeharácsolni.

2009. aug. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, elárulod a korodat?

Egyáltalán nem tartom különbnem a magyar népet, de a te felfogásod már-már felháborító.


Igenis vannak olyan kisebb-nagyobb faluk ahol az emberek kedvesek, az idegeneknek kezet nyújtanak és bemutatkoznak. Onnan tudom hogy én is ilyen faluban éltem, csak elköltöztünk onnan(szüleim válása) és miután apum meghalt örököltem a házat, a köztudottan benne lévő több százezres értékű szerszámokhoz pedig majdnem egy évig nem nyúltak hozzá. Ez csak egy igaz példa volt a többi közül. Sok olyan ember is van akiket te írtál, de ez történik ha valaki nem emberben hanem nemzetekben gondolkodik...

2009. aug. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

"a te felfogásod már-már felháborító."


Nem felháborító, csak primitív. Egy divatos szöveget szajkóz. Együtt béget a többivel.

2009. aug. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

14:41: Köszönöm a válaszodat, tanulságos volt.


14:49:


19 vagyok és nyugodtan háborodj fel azon mert különbözik a véleményünk.

1.: Nem azt mondtam, hogy MO-n mindenki ilyen.

2: Ja, hát igen falvakban jó, hogy összetartanak az emberek zömmel.

Gyere el egy nagyvárosba és ott nézd meg, hogy a többség azon törekszik egy munkahelyen vagy akárhol, hogy hogyan tudna keresztbetenni a másiknak, a tiszteletet nem ismerik, csomó arrogáns van köztük.A cigányok is jobban összetartanak mint mi és igen képzeld el nemzetekben gondolkodom mert nem egy országról hallottam már, hogy az ottani mentalitást át kellene vennünk mert példamutató. Az ilyesfajta magyar mentalitás üldözi el a normális embereket külföldre.


15:15:


A jó édes anyukád bégetett amikor megszülettél te gyökér. (Elnézést, hogy a szintedre kellett lesüllyednem)

2009. aug. 29. 17:21
 20/28 anonim ***** válasza:
9%

Nem véleményen háborodtam fel, nyugodtan szeretheti más a piros színt, én maradok a kéknél, semmiben nem érint a dolog.

De az egész magyarokra írtad hogy ilyenek. Nem csak városi taplókból áll magyarország. És te majd kimész külföldre aztán mondod hogy chö bunkó magyarok, nem éri meg ott maradni... ne terjeszd a hülyeséget, inkább nézz szét más helyen is.

2009. aug. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!