Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A magyaroknál ez a sok negatív...

A magyaroknál ez a sok negatív dolog (irígység, rosszindulat, össze nem tartás) ez mi miatt alakult ki és miért ennyire különösen erős itt MO-n?

Figyelt kérdés
2009. aug. 28. 16:19
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Továbbra is mondom, hogy nem azt írtam de mind1 legyen neked igazad......
2009. aug. 29. 21:29
 22/28 anonim ***** válasza:

sehol nem írtad előtte hogy nem az összesre érted.

"A magyaroknál ez a sok negatív dolog..." így kezdődik a kérdésed. Legközelebb figyelj a fogalmazásra.

Lehet cifrázni olyanokkal hogy tapasztalataid szerint, vagy mittudom én, de legegyszerűbben most úgy lenne helyes ha máshelyre tennéd a 'sok' szót.

"Sok magyarnál miért vannak ezek a negatív dolgok..."

2009. aug. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kiokosítást.

Akkor mostmár bátran állíthatom, hogy lezártuk a vitát.

2009. aug. 29. 22:52
 24/28 anonim ***** válasza:

Erre nincsen tökéletes válasz de megközelítőt azért lehet adni:

Először is Magyarország szinte soha nem csak magyarokból állt hanem rengeteg betelepült vagy betelepített kisebbségből is, akik finoman szólva sem voltak szívesen látva az etnikai magyarok szemében. Aki magyar volt az nyilván előbbrevalónak is tartotta magát hiszen MAGYARország a név.

Ez az egyik dolog.

Aztán ott van az a helyzet hogy a magyarság már nagyon korán nagyon gazdagokra és nagyon szegényekre bomlott ahogyan a legtöbb másik országban, de nálunk különösen nagy volt a különbség a két réteg között. A középréteg nagyon vékony volt, csak „mostanában” alakult ki igazán.

Ha pedig valakinek több volt valamiből az átlagnál akkor az már azt jelentette hogy belépett abba a rétegbe ami nagyon gazdagnak és gyűlöltnek számított, így azokat az embereket kinézte maga közül a szegénytársadalom. Így alakulhatott ki az hogy amint lesz valakinek valamije ami a másiknak nincs, máris rámondják hogy benyalta magát valahova vagy lopott.

És végül(?) ott van a számtalan dúlás és megszállás amivel szembe kellett néznie az országnak, a nélkülözés a külföldi hatalmak kiszolgálása miatt. Az embereknek kevés volt és ez a kevés jelentette az életet. Ha a magyar nem volt elég gyors, más állt elé a sorba és nem kapott kenyeret, márpedig ez az éhhalált is jelenthette. A szociális ellátás még most is gyerekcipőben jár nálunk és az alacsony fizetésekhez párosuló magas árak sem segítenek a helyzeten.

Itthon egy bolti akcióért gyakorlatilag megölik egymást az emberek mert beléjük van nevelve hogy MENJÉL MERT NEM FOG JUTNI!

És persze ki tudja még milyen okok vannak, talán ezek sem jók amiket írtam.

2009. szept. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, igazad van.
2009. szept. 2. 17:41
 26/28 anonim ***** válasza:
a média tehet róla
2010. ápr. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
én magyar vagyok és senki ne nevezzen korcsnak ! szerintem azért van mert z a sok új,dolog és a tudatlanság megfertőzte a magyar ifjakat, pl: a repp, és az hogy 30 évesen semtudják,hogy m volt trianon!ez a külföldi fertŐ! meg a kommunisták,a bevándorlók! (akiket sajnos csakúgy beengedtek és élősködnek most is) "röviden ennyi!
2010. jún. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
és a buta agyatlan amerikaiak mondják épp ezt???????? hát üzenem nekik hogy a magyarokat akkor bizonyára összekeverik a romákkal!és ott vannak inkább az enyveskezű négerek! és ők hoztak áldozatot 1956-ban értünk?
2010. jún. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!