Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért tudok nehezen megköszönn...

Miért tudok nehezen megköszönni dolgokat, vagy elköszönni amikor vendégségbe vagyok?

Figyelt kérdés
Ezek a dolgok máskor is nehezen mennek, de ilyenkor még jobban. Lelkiismeret furdalásom szokott lenni utána.

2013. jan. 16. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:
zavarban vagy talán. de ez így illetlenségnek tűnik, úgyhogy próbáld meg mégis..
2013. jan. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

"Miért tudok nehezen megköszönni dolgokat"


Úgy érzed, hogy azért mert kapsz valamit, akkor ki leszel szolgáltatva? Nem szereted, ha tartozol másoknak?


"elköszönni amikor vendégségbe vagyok"

Nem tudod, hogyan köszönj el, hogy jól sikerüljön?

(ne égj le, ne bánts meg másokat stb..)


Lelkiismeretfurdalás alatt mit kell érteni?

Mikre szoktál gondolni?

Csa a hangulatod változik meg? Vagy vannak rossz gondolataid is. Mik ezek?

2013. jan. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mikor lelkiismeret furdalásom van akkor azért, mert elmulasztottam megköszönni valamit. Igazából nem tudom hányszor kell, mikor alkalmas megköszönni valamit, főleg ha az illető már nincs is a közelben, másik helyiségben van.
2013. jan. 16. 16:22
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor köszönöd meg, amikor kapod. Esetleg még búcsúnál újra.

De nem muszáj mindenért köszönetet mondani....


Írnál egy konkrét példát?

2013. jan. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A barátnőm édesanyja rossz néven vette, hogy egyszer nem köszöntem el tőle személyesen, illetve kevés dolgot köszönök meg neki, de az az igazság, hogy sokszor más helységben volt, és nem akartam zavarni, nem tudtam hogy kéne, mit és hányszor.
2013. jan. 16. 16:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Barátnő mint barátság vagy mint szerelem? :)

Én mindig megköszönöm a dolgokat, mosolyogva, még ha nem is tett nekem sokat, csak ide adta a sót, hogy ilyenből ne legyen gond. És a barátnődtől (bármelyik is legyen a fent említettekből) búcsúzáskor megkérdezheted hogy hol az anyukája mert h elköszönnél tőle..így kiküszöbölhető.

2013. jan. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy túl zárkózott vagy, és nem igazán szoktál hozzá az ilyen formális társas kapcsolathoz. (Mint pl. a vendégség valaki szüleinél.) Nem lehet, hogy amúgy is ritkán jársz el idegenek közé? Hogy viszonyulsz az idegenekhez? Szerintem ritkán mozdulsz ki a megszokott környezetedből. Muszáj lesz kicsit erőltetni ezt a dolgot, mert később még cikibb lesz. :)


Amúgy szerintem ha kapsz valamit, legjobb már akkor megköszönni, amikor a kezedbe kerül. Ha nincs rá módod, akkor utólag is lehet, de a legjobb azonnal. Ha meg nem tudsz elköszönni valakitől, mert eltűnt, akkor lehet azt csinálni, hogy hangosan beköszönsz neki, aztán vagy hallja, vagy nem. Ha hallja, és el akar köszönni, akkor kijön. Ha nem hallja, akkor lehet, hogy tényleg zavarnád, akkor nem kell erőltetni, de ilyenkor mondhatod a barátnődnek, hogy majd köszönjön el a nevedben. :)

2013. jan. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Olvass illemtankönyveket, van rengeteg. Zavarban azért vagy, mert nem tudod mi a helyes lépés.

Ha kapsz valamit, az átvételkor köszönd meg. Bármi legyen az. A túlköszönés még senkit nem háborított fel. Ha úgy érzed, a körülményekhez képest nagy ajándékot kaptál, akkor később is említsd meg, milyen megtiszteltetés. Például, amikor elköszönsz.

Távozáskor köszönni szoktunk. ha egy másik helyiségben (nem helységben, mert az egy másik település) van egy hozzátartozó, kérdezd az itt lévőt (barátnődet), beköszönhetsz-e. Majd ő megmondja. Ha nem akkor köszönj jó hangosan, várj ki egy kicsit, ha akarnak reagálnak. Ha szóvá teszik, hogy miért nem szóltál be, mondd bátran, hogy nem tudtad megítélni, zavarsz-e. De legközelebb nem fogod elmulasztani. Kizárt, hogy ezt értelmes ember rossz néven vegye.

2013. jan. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Tudod te az illemet, nem azzal van a baj, gátlásos vagy. Én is ilyen voltam, nem nagyon szeretik az ilyen embereket, mert kívülről úgy tűnik, hogy bunkók, vagy csak érdektelenek, semminek nem tudnak örülni, stb. A harsogó, csacsogó puszi-puszi emberek jobban tudnak kapcsolatot teremteni. Szerintem az arany közép a jó, fejezd ki örömöd, köszönj hangosan, a magad visszafogott módján is lehet. Erőltesd, gyakorold! Mindig, mindent meg kell köszönni, néha nem árt többször is:) Felé fordulva, szemébe nézve, stb. Majd belejössz! Aztán ha kicsit önbizalomra kapsz, mert az életed épp olyan fázisába érsz, majd magától rendeződik hidd el! De addig is próbálkozz!!:)
2014. júl. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!