Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha vendégségbe hívnak és nem...

Ha vendégségbe hívnak és nem ízlik az étel amit elém raknak, mi a teendő, hogy ne bántsam meg a házigazdát?

Figyelt kérdés
2012. júl. 31. 12:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Edd meg.
2012. júl. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

bunkóság merni a vendégnek, ebben az esetben nem muszáj megenned.

Ha fenntartásaid vannak, akkor először merj keveset és utána szedj még, ha ízlik, annak kimondottan örülni fognak, ha valaki kétszer kér. Ha meg nem ízlik, akkor meg a keveset edd meg valahogy. De az elrontott ételt más sem fogja megenni, gombát meg mondjuk akkor sem eszem meg, ha megsértődnek, mert nem szeretem. Ha valaki meghív, illik megkérdezni, esztek-e húst, és legalább két fajtát csinálni, pl. férjem meg a csirkét nem eszi meg.

2012. júl. 31. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
:) Nekem is állandó parám ez! Ezért bárhol vagyok, kimegyek a konyhába, mikor a "háziasszony" már terítget, vagy az utolsó simításokat végzi az ételeken, és lecsekkolom, milyen kaják várnak rám. Kisasolom, melyik a legehetőbb. Mikor leülünk ebédelni, akkor abból nagyon bekajálok, utána a többire ráfogom, hogy már nem bírok egy falatot se. Ha pedig a későbbi kaját néztem ki, akkor szólok, hogy én már tudom mi a következő, úgyhogy arra spórolom a helyet. Ebből sosincs sértődés, sőt még örül is, hogy valamire pályázok. Ha pedig csak 1féle kaja van, amit meg kell enni és rossz, ott nincs mese, őszinte szoktam lenni,különben összerókáznék mindent.
2012. júl. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamit nem szeretsz, inkább mondd meg hogy azt az ételféleséget te nem szereted, és nem lesz sértődés. Ha pedig még nem kóstoltad, inkább arra is azt mondd. Ha olyan az ételféleség, hogy szereted, de az elkészítése módja miatt nem ízlik, akkor nem kell megdicsérni, de bele se köss.
2012. júl. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :)
2012. júl. 31. 14:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!