Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi lenne a helyes megoldás?

Mi lenne a helyes megoldás?

Figyelt kérdés
Aukciós oldalon eladtam egy használt terméket elég olcsón (500Ft alatt). A vevő kérte, hogy ne dobozban küldjem, csak csomagoljam be zacskóba vagy borítékba, mert úgy olcsóbb a posta. Én így is tettem, de még így is 1000Ft fölött volt a postaköltség. Ma szólt a pasi, hogy megkapta a csomagot, de el volt törve, ami benne volt, és valószínűleg nem javítható. Megírtam neki, hogy mikor elküldtem, még ép volt a termék, de sajnos bizonyítani nem tudom semmivel, ha nem hiszi el, akkor engem okol majd, hogy hamis infóval hirdettem az árumat. Csak arra tudok gondolni, hogy a postán törték el. Azért szoktam kartondobozban küldeni, mert úgy jobban lehet védeni a törésektől. Az egész árat postaköltséggel együtt nem tudom neki visszaadni, mert nincs annyi pénzem. Megírtam neki, hogy ha visszaadja az árut, megkapja a vételárat. szerintetek jól csináltam? Vagy kötelezhet rá, hogy a postát is álljam?
2013. jan. 22. 12:26
 1/2 poet1 ***** válasza:
sztem helyesen jártál el. Ha nem garantáltad a csomag épségét,nem lehet feléd követelése
2013. jan. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Andizsuzsi ***** válasza:
Ha az ő kérése volt a boríték, akkor teljesen jogosan jártál el. (sőt szerintem ilyenkor visszavenned sem kellene az árut, de jobb a békesség)
2013. jan. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!