Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért ejtik olyan sokan az...

Miért ejtik olyan sokan az Euronics-et szó szerint úgy, ahogy írva van?

Figyelt kérdés
Nagyon sokaktól hallom cs-vel, hogy "euronics" és eléggé idegesítő, mivel nem így kellene ejteni. Miért van ez?
2013. jan. 24. 12:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
"euroniksz", csak így hallottam még, konkrétan a saját reklámjában. Gondolom ez a mérvadó.
2013. jan. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
úgy ejtem ahogyan akarom EURONICS!!!
2013. jan. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
EURONICCS !!! :D
2013. jan. 24. 12:25
 4/14 anonim ***** válasza:
53%

Miért nem lehet magyarul elnevezni egy céget?

Ha már a kiejtés nem tetszik!

2013. jan. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert itthon viszonylag kevesen tudnak bármilyen idegen nyelven (sokan még magyarul is csak makognak). Így hát az "Euronics" számukra fonetikusan olvasandó, mer' úgy van leírva. Egyébként meg lehet, hogy sokaknál egyfajta szóalkotásról van szó, az angol nevű üzletláncnak "magyaros" nevet adnak. Ez önmagában még nem baj.
2013. jan. 24. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Technics- et is sokan cs vel ejtik miközben itt is ksz a megfelelő.
2013. jan. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Látod téged a cs idegesít. Engem meg az euro idegesíthetne, hiszen azt meg juro-nak kellene ejteni, körülbelül, de mivel én is viccesen euronics-nak ejtem, így cseppet sem zavar.

...és akkor hogy tulajdonképpen miért is. Én soha nem tanultam angolul iskolában, soha nem gyakoroltam a kiejtést. Ha helyesen próbálnám kiejteni, az nevetséges eredményt hozna, ha betű szerint mondom ki, az inkább vicces. Szóval inkább leszek vicces, mint nevetséges.

2013. jan. 24. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%
Mellesleg még az euronics is jobb, mert az legalább a magyar nyelv szabályainak megfelel. Az euroniksz magyarul és angolul is rossz.
2013. jan. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg azért, mert nem tudják, hogy kell kiejteni.


Talán érdemes lett volna így írni: Euronix. :DD

Amúgy szeretjük kifordítani a szavakat. Ld: Tecsó. :)

2013. jan. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
36%
Nem egyszerűbb lenne magyar elnevezést adni?
2013. jan. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!