Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mára a régi illem- és egyéb...

Mára a régi illem- és egyéb tanító könyvek aktualistásukat vesztették, ha úgy viselkedsz, ahogy ott le van írva, az első civilizálatlan bunkó a szemedbe köp, milyen olvasmányt ajánlotok helyette?

Figyelt kérdés
Egyes becslések szerint az emberek 10-15%-a úgynevezett "nehéz ember" (de egyes negatívabb lelkivilágú országokban, akár a társadalom 30-40%-a is ilyen), aki fittyet hány az elfogadott magatartási szabályokra, de ismeri ezeket, lejáratja azokat, akik civilizált társadalmat szeretnének létrehozni ezen a bolygón. Nem akarok senkit bántani vagy megalázni, de szeretném felvértezni magam az ilyen emberekkel szemben, mert nekik sincs joguk hozzá, hogy engem megalázzanak. Nehéz emberek kezelésével foglalkozó könyvek vagy weboldalak nevét várom. Köszönöm előre is!
2012. szept. 7. 11:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

2012-ben ha egy ember figyelemét felhívod arra, hogy nem tart be bizonyos civilizációs szokásokat, szabályokat, akkor agresszíven fordul feléd és fenyegetően megjegyzi, hogy "beszóltál" neki. Ha húsz évvel ezelőtt megjegyezted valakinek ugyanezt, az szégyenében elpurult és elnézést kért.

Következtetés: ma már többségben élnek a faragatlan elemek a társadalomban.

2012. szept. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Pietrosol ***** válasza:
100%

Szia!


Ahány ember annyiféle!Nem hinném,hogy könyvből vagy netről objektíven meg lehet ismerni valakit!

Meggyőződésem,hogy nem a szemével lát az ember,így amit látásnak gondolunk csak a homályos felszín érzékelése!Személyes jelenlét és megtapasztalás,ami közelebb visz az emberek megismeréséhez!

2012. szept. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szeretnék, néhány "alapfogást" elsajátítani, és nem a saját tapasztalásomból, és saját káromon tanulni. Nyilván, amit könyvből és máshonnan vennék, az csak egy "kezdőcsomag", de arra bőven elég, és tudom, hogy létezik a témának irodalma, csak nem szerentém saját magam kiguglizni, illetve emellett feltettem ezt a kérdést is.

A lényeg: hogy ne győzködjetek, nem arra vonatkozott a kérdés.

2012. szept. 7. 14:12
 4/9 A kérdező kommentje:
Az elsőnek üzenem, hogy igen, sajnos egy ilyen világban élünk manapság. Már a szülők is erre a viselkedésre idomítják a csemetéiket, "Igen, verd csak szét a Pisike fejét, ha nem adja oda a homokozólapátját!" , hiszen "az életre kell nevelni".
2012. szept. 7. 14:14
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem ismerek ilyen olvasmányt, de olyan környéken lakunk, ahol elég sok a nehéz ember. A tapasztalat az, hogy 2 módon lehet kezelni őket:


1. A leghatékonyabb módszer az elkerülés. Kerüld őket, és minden konfliktust velük.


2. Legyél velük barátságos, udvarias, kedves, segítőkész. Senki nem ilyen velük, úgyhogy ezzel a viselkedéssel nem tudnak mit kezdeni - szükségszerűen ők is normálisan fognak viselkedni veled.

2012. szept. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy valaki "nehéz ember" az szerintem egyszerűen egy elcseszett neveltetés, vagy inkább annak teljese hiányának az eredménye. Illetve rossz családi, társadalmi körülményeké. De sok embert ismerek, aki nem "nehéz ember", csak egyszerűen nem tanult meg dolgokat. Én pl. teljesen elszégyelltem magam, amikor egyszer fölhívta rá valaki a figyelmemet, hogy noha a fiatalabb köszön, az idősebb nyújt kezet. Én az ilyeneket nagyon betartom. Azt is utálom, amikor két ember bemutatkozik egymásnak és egymásba vágva hadarják el a nevüket. Én mindig megvárom, amíg a másik elmondja, csak utána mondom a sajátomét. Meg persze a szembe nézés, de az nagyon alap.


Példa arra, ami nem tesz valakit nehéz emberré, de mégis az emberek nagy része nem tartja be és szerintem nagyon nagy bunkóság/flegmaság: amikor találkozik valaki valakivel, akkor szerintem az a minimum, hogy le kéne venni a napszemüveget. Ha én a szemébe nézek, tiszteljen már meg annyival, hogy ő nem egy bazi nagy védőlencse mögül kémlel, hanem igenis megmutatja nekem a szemét, az arckifejezését. Ha én megmutatom a szemem, mutassa meg ő is.

2012. szept. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem kell itt semmiféle illemkönyv.Ismered a jó tanácsot?

Ha utadba kerül egy gyökér, csapj rá az ásóval és haladj tovább.

2012. szept. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Van a Facebook-on egy Antitapló nevű oldal. Keress rá!
2012. szept. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Miért kell szóba állni mindenféle civilizálatlan népséggel? Légy azért is a régi illemtankönyvek szerint viselkedő, én is ezt teszem...
2013. ápr. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!