Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Azt mondják önsanyargató...

Azt mondják önsanyargató vagyok, pedig én boldog vagyok így ahogy élek, miért reagálják túl az emberek? 24/L

Figyelt kérdés

több szempontból is mondják ezt rám: első hogy aszexuális vagyok, nem élek szexuális életet mert nem kívánom. ezen kívül antialkoholista vagyok, soha nem iszom. nem használok sminket és ékszereket, nem dohányzom, nem eszek csípős vagy fűszeres ételeket, édességet is nagyon ritkán. soha nem nézek tévét/filmeket, a híreket is csak olvasom.


mindezt nem azért, mert hűde rossz dolognak tartom őket, hanem mert egyszerűen nem vágyom egyikre sem, úgy kellenek csak ezek a dolgok mint púp a hátamra.

de nem értem, ettől miért kell önsanyargatónak, különcnek, meg ilyeneknek titulálni az embert? senkinek sem ártottam vele soha és nem is fogok.



2013. jan. 22. 01:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Gondolom vannak más tevékenységek amik örömmel töltenek el téged, igaz? Akkor ne foglalkozz velük. Egyszerűen csak túl nagy a különbség köztetek.
2013. jan. 22. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én sem sminkelem magam, nem dohányzom és soha nem iszom. Szerintem ne érdekeljen az emberek véleménye, úgy éld az életed, ahogy te akarod. Sokan azért tartják ezeket az embereket különcnek, mert ők nem tudnának mások lenni, vagy egyszerűen hiányzik belőlük a megfelelő mennyiségű empátia. Én inkább tisztelem azokat, akik merik felvállalni a saját személyiségüket, és nem ugranak a kútba a többiek után.

Bár lehet azért, mert én is különcnek érzem magam néha, de élvezem :D

2013. jan. 22. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg túlreagálják, egyébként sem értem: mi a fenének szólnak bele? Ha neked így tetszik, akkor az égvilágon senkinek nincs joga efelet títélkezni, beleszólni meg pláne nincs.
2013. jan. 22. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Mindenki magából indul ki.Én pl.már szinte nem is iszom alkoholt,csak ritkán és keveset,haverjaim egyenesen hülyének néztek,hogy már nem látom értelmét a részegeskedésnek,meg 30 fölött nem akarom rongálni a szervezetem ilyenekkel.
2013. jan. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
46%

Nem vagy önsanyargató, ha ettől jól érzed magad. De azon azért elgondolkodnék, hogy a természet legalapvetőbb törvénye az egyensúly. A szélsőségek mindig visszaütnek valahol, legfeljebb nem tudjuk előre, miképpen és hol.

Vagyis a dohányzás kivételével a a többi azért az élet szerves része, megfelelő helyen, időben és mértékben alkalmazva az életminőséget javítja.

2013. jan. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

én erre azt mondom hogy egy csodálatos ember lehetsz.

manapság elvárás minden,ha nem piálsz már gyogyos vagy. itt én is annak számitok csak mert nem vagyok társasági ember.

mondjuk én nagyritkán iszom egy sört és amellé egy cigit elszivok de ennyi.filmeket nagyon szeretem de tévét én s enézek. a hireket is sajnos melohelyen rádioban hallom szivesen kirekeszteném.a szexért én se vagyok oda.nem sminkelek, ékszert ritkán hordok.mondjuk az édességet imádom meg a füszeres kajákat is de ez már sztem csak egy aproság amit nem szeretsz ezeket nem mindenki szereti,nemhinném hogy elvárás lenne.


a legtöbb ember bámulja tévét a sok reklámot, a hireket amibe csak a vér és kapzsiság folyik és mindenki szürke és életunt. csoda? észre se veszik az életet.

a modern civilizált életre senkinek se lenne szüksége. legszivesebben egy erdö közepén élnék a természettel és állatokkal.ahogy régen éltek. bármennyire is sokan belehaltak egy apro betegségbe stb. de nem is volt tulnépesedés.

2013. jan. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Julie S ***** válasza:
0%

24 évesen a szex nem kívánása furcsa dolog. Mert egy egészséges ember ilyenkor igen aktív e téren.

A többi opcionális, ahogy neked jólesik.

Én sem iszom alkoholt (sosem ittam), nem dohányzom, nem nagyon nézek tévét (érdeklődés és idő hiányában), nem eszem csípőset, "klasszikus" édességeket sem eszem, szinte semmi ékszert nem hordok. Viszont egy alap sminket hordok, alkalmakkor ennél többet is. És igénylem a szexuális életem rendszerességét.

Először rám is furcsán néznek egy-két dolog miatt, de általában el is felejtik hamar, mert lerí rólam, hogy életvidám vagyok. Valószínűleg rólad más kép alakul ki az emberekben, ezért reagálják "túl" a dolgaid és ezért nem tudnak napirendre térni felette. Vagy szimplán csak hülye társaságokban mozogsz. Ám az, hogy feltetted ezt a kérdést, már sokat elmond rólad.

2013. jan. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Általában az emberek furának titulálják, ami elüt az átlagostól. Ebben nincs semmi furcsa. Akik ezt mondják rád, egyrészt furcsállják, ahogy élsz, másrészt lehet, hogy aggódnak is. Ha jól érzed magad, akkor nincs semmi rossz abban, ahogy élsz, csak arra figyelj oda, nehogy valami más ok legyen a háttérben, amit magad előtt is titkolsz vagy elnyomsz. Nem biztos, hogy egyáltalán van ilyen ok, de szerintem a környzeted is arra gondol, hogy ez talán valami (tudatos vagy tudattalan) menekülés féle.

Nem tudhatom, csak próbálok a kérdésre válaszolni. :)


Amúgy az teljesen rendben van, nem dohányzol, nem iszol, és enni is mindenki azt eszik, amit akar. TV-t is sokan kerülik. De ha nem kívánod a szexet, az szerintem nem egészséges. A szerelmet sem kívánod? Semmilyen gyengédséget, közeledést? (Most nem a konkrét szexre gondolok.)

2013. jan. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Szerintem azért mondják ezeket mert nem elég empatikusak. Saját magukból indulnak ki, hogy ők hogy éreznék magukat, ha úgy kéne élniük ahogy te teszed, nem látják, hogy te így vagy boldog.

A különcnek nézés meg ilyen enyhe nyomás, hogy olvadj vissza az "átlagéletmód" tömegébe, számukra akkor a legkényelmesebb, ha senki sem lóg ki zavaróan az őáltaluk jónak tartott életmódból...


- MoonEyes

2013. jan. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ha te így érzed jól magad, élj így, senkinek nincs joga lenézni téged emiatt. A többség furán néz arra, aki valamit máshogy csinál, mint a többség. Ez már csak így van.


Én is antialkoholista vagyok, sosem iszom alkoholt, sőt olyan ételeket sem eszem, amelyekben alkohol van. Nem sminkelek és nem hordok ékszert, és nem dohányhoz. Alkohollal és dohánytermékekkel azért nem élek, mert fontos az egészségem, mert undorítónak találom őket, és mert semmi kedvem pénzt adni olyasmiért, ami undorító, és még ártalmas is. A sminket és az ékszereket egyszerűen nem tartom fontosnak.


Fűszeres ételeket és édességet szoktam enni, igaz, mértékkel. Néhány színvonalasabb filmet nézek a tévében, a hírek ellen nincs kifogásom, bár a tévéhíradóban annyi ökörséget mondanak, hogy azt nem nézem, mert csak felforrna tőle az agyvizem.

Szexuális életet élek, férjnél vagyok, gyermekünk is van.


Előfordult már többször is, hogy különcnek tartottak amiatt, hogy egy társaságban nem iszom alkoholt, amikor szinte mindenki iszik. A megoldás: nem kell olyan társaságba járni, ahol nehezen fogadják el ezt a szokásodat.

Ugyanez az elv igaz a többire is. Aki toleráns, az elfogad így, aki meg intoleráns, az le van tojva.

2013. jan. 22. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!