Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Egyre gyakrabban bunkóznak le...

Egyre gyakrabban bunkóznak le a viselkedésem miatt, szerintetek jogosan?

Figyelt kérdés

A következőket szoktam művelni, és szerintem ebben nincs semmi kivetni való, de a haverjaim szemében egy "k.cs.g bunkó" lettem.


Előfordul, hogy elhívnak valahova bulizni, elmegyek, vagy jó a társaság/hangulat vagy nem. Utóbbi esetben, legyen az egy személy miatt -ha már egy olyan ember van a közelemben-, vagy bármi miatt, akkor nagyon gyorsan, gyakran szó nélkül elhúzok a p.csába. Nekik ez nem tetszik, én erre azt szoktam mondani, hogy nem vagyunk kötéllel egymáshoz kötve.


A másik dolog, amikor segítséget kérnek tőlem, elég gyakran, főleg beadandóknál, vagy pénzügynél, elküldök mindenkit a p.csába, elég durván. Csak annak szoktam segíteni akit én is ki tudok használni, akit meg nem, annak megmondom, hogy nem éri meg segíteni neki (ezt így szó szerint).


Az utolsó dolog, ha nem megyek valahova, vagy hasonló kérdésekre azt szoktam válaszolni, mert nincs kedvem, leszarom. Kamu dumákat kerülöm. Ez se tetszik nekik.


Szerintetek nagyon rosszul csinálom, vagy jól van ez így?



2012. dec. 18. 17:11
 1/7 anonim ***** válasza:
18%
A közfelfogás szerint bunkóság az ilyesmi, de én sosem tudtam megérteni ezeket a fölösleges erkölcsi sz*rokat. Személy szerint nem tartalak bunkónak ezen dolgok miatt, szerintem inkább jobb, hogy durván vagy őszinte, mintha mondjuk hazudoznál és ígérgetnél.
2012. dec. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem is nagyon rosszul csinálod. Először is, ha nem érzed jól magad, nem muszáj maradni, de legalább köszönj el. Ez alapvető udvariasság.

A másik, hogy érdekből segítesz az embereken. Nem vagy együttérző, lehet, hogy neked semmibe nem kerül, de a másiknak sokat jelent a te segítséged. Az ember nem csak azért segít, mert a másik biztosan viszonozni fogja, hanem mert van benne empátia és képes átérezni a másik baját. Mellesleg akkor is megéri segíteni, ha szerinted nem lesz hasznodra az illető. Egyrészt pozitív kép alakul ki rólad és neked is szívesebben segítenek, ha baj van. Nem feltétlen az, akin segítettél, de ha jó embernek tart a környezeted, az sosem hátrány. Másrészt kapcsolati tőkét szerzel. Sosem tudhatod, az illető miben lehet majd a segírségedre. Lehet, hogy az a szerinted csóró lúzer, akit most durván elhajtasz, feltalál valamit és multimilliomos lesz, vagy ő lesz húsz év múlva a miniszterelnök. Vagy csak lehet, hogy a bátyja legjobb barátja pont tudna neked munkát adni.

Az utolsó problémádra pedig azt mondom, hogy ha mindig mindenki őszinte lenne, anarchia lenne. Néha hasznos egy kis füllentés.

Egyrészt a leírásod alapján nagyon önző vagy, leginkább csak kihasználod az embereket. Emellett udvariatlan, túlságosan szókimondó vagy. Ha pl. nem akarsz elmenni a koncertre, nem kell kijelenteni, hogy leszarod azt az együttest, kedvesen, udvariasan is meg lehet mondani, hogy nem kedveled őket, nem akarsz elmenni.

2012. dec. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Első, ezek a "felesleges erkölcsi szrok " azért vannak, mert a másiknak is vannak érzései. A barátnőm például imádja a színházat, engem is el akar vinni, de engem nem érdekel. Ilyenkor megmondom kedvesen, udvariasan, hogy engem nem köt le. Mondhatnám, hogy leszrom a színházat, de akkor valószínűleg elveszítenék egy nagyon jó barátnőt. Megérné? Szerintem nem.
2012. dec. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat.

Elgondolkodtató.


Megpróbálom "lágyítani" a stílusomat. Csak sajnos van akiket több éve ismerek, és eddig egyszer sem volt viszonzás a részükről, vagy egyszerűen nem tudnak miben segíteni, nem szorulok rá. A másik az, hogy nagyon sokan nem úgy könyvelnek el az emlékezetükben, hogy a srác aki segített, mekkora jó fej, hanem úgy, hogy akihez legközelebb is megyek ha van valami baj. Szoktam segíteni, nem arról van szó, de amikor minden egyes ZH, beadandó vagy akadálynál rögtön jönnek oda, hogy segítsek, ami persze abból áll, hogy ha beadandó akkor megcsinálom helyettük mert már rossz nézni hogy mekkora egy élettelen f.szkalapok, vagy akkora sík hülyék, mert telibe lesz.rják az egészet, de vizsga meg zh előtt azért valaki a "trükköket" gyorsan ossza meg.Utána persze viszonzást nem kapok.


Tiszteletben tartom a másik érzéseit, de nálam az a baj, hogy a legkisebb kis szart is magamra veszem, és utána már egyáltalán nem vagyok valami "baráti arc".


Amin kiakadtak nemrég, amikor a segítesz nekemre olyan választ adtam, hogy "Mit adsz érte, pénzt vagy cigit?"

Persze én vagyok a s.ggfej

2012. dec. 18. 19:04
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet azért, mert nem tűnsz elég őszintének. Mondd a szemébe, hogy te nem érsz rá. Mondd a szemébe, hogy azzal, hogy segítesz neki, elveszi az idődet, ráadásul ő sem tanulja meg. Magyarul ha segítesz neki, az mindkettőtöknek rossz. Menjen ő is tanulni, teljesen ésszerű.


Lehet udvariasan is elküldeni más embereket a halálfaára, nem kell itt durvának lenni. Vannak ostoba emberek, inkább örülj neki. Legalább nagyobb esélyed lesz a munkaerőpiacon, ha a riválisaid léhűtők. Minden éremnek két oldala van.

2012. dec. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%

Kedves 3. válaszoló!


Nem értem miért pontoztak le ennyire, én csak véleményt írtam, de úgy látszik egyesek nem tudnak rendesen mondatot értelmezni. Azt írtam a kommentem második részében hogy "...szerintem inkább jobb, hogy durván vagy őszinte, mintha mondjuk hazudoznál és ígérgetnél." Tehát nem tartom én sem követendő példának a nyers stílust, de még mindig jobb (szerintem) mint a sunnyogás és hazudozás...


1. voltam.

2012. dec. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%
2. vagyok. Nem azt mondom, hogy legyél egyszemélyes Máltai Szeretetszolgálat. Nem a te feladatod a világ minden baját megoldani és nem kell tűrnöd, hogy kihasználjanak. Nekem annó gimiben volt az a problémám, hogy mindig mindenki tőlem várt segítséget, de amúgy meg felém se néztek. Nem vittek tolltartót, mert én úgyis adok tollat, minek cipelni. Nem írtak házit, mert majd rólam kemásolják stb. Itt én is azt mondtam egy idő után, hogy bocs, gondoskodjon mindenki magáról most már. De azért önzőnek sem kell lenni, az arany középutat találd meg. És mindig maradj nyugodt, udvarias. Így is le lehet állítani azokat, akik kihasználnak.
2012. dec. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!