Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Idegenekkel együtt bérlők,...

Idegenekkel együtt bérlők, kollégisták mit engedtek magatoknak és mit nem a másikkal szemben?

Figyelt kérdés
Ha közös a helyiség, de külön szöba van, viszont az egyik zajos, stb, többet megenged magának mint a másik? Ő viszi fel a haverjait, nőjét, barátját, ő sosem megy el hozzájuk, mert így kényelmesebb.... Szóvá teszitek e, jogos lehet e ha ráun a másik az ilyesmire, még akkor is, ha amúgy emberileg normálisak. Köszi a választ.
2013. febr. 11. 14:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Szerintem simán szólni kell. Az a lényeg, hogy jól érezd magad ott, ahol élsz. Ha ez nem így van, változtatni kell rajta. Az én lakótársam is folyton vendégeket hív, és amióta szóltam neki, hogy zajosak, odafigyel rá, előtte eszébe sem jutott, hogy esetleg engem zavar a dolog. Ha jó fej, akkor lehet róla beszélni.

Ja, és teljesen jogos, ha ráunsz a dologra.

2013. febr. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Pont most írtam az egyik régebbi hosszászólásomhoz erről, engem a csaját felhívó másik szobában, viszont közös helyiségekkel együtt rendelkező szobatársam zavar amit csinál. Ugye sok minden áthallatszik mert gipszkarton a fal. Többször szóltam, de szétszórt a gyerek, egy ideig betartja utána újra szólni kell ami ciki. Tegnap dumáltam a csajával, hogy nem bánnám mivel egy emelettel lejjebb lakik ő is, és egyedül van, néha lehívhatná ő magához, ha már együtt élnek szinte minden nap, ossztódjon meg a dolog, ne csak én hallgassam. Mondta, hogy igazam van, szól neki, errefel, meg ma szabadnapos a srác, de ugyanígy itt vannak megy a röhögés, meg amiilyenkor megy. Most mit tud az ember csinálni? Szaladgáljak a kolivezetőhöz mikor amúgy jóba vagyok mindkettejükkel? Tök idegesítő ez .
2013. febr. 17. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!