Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért halnak ki a régi nevek?

Miért halnak ki a régi nevek?

Figyelt kérdés
József, István, György, János, Péter, Miklós, Antal/András, László/Zoltán, Sándor és Ferenc. Az előző generációk csak ezeket a neveket használták, és mégis mindenki lehetett egyéniség. Miért felkapottak a külföldi, idétlenebbnél idétlenebb, semmitmondó nevek? Mi 30-nál többen vagyunk az osztályunkban, és csak ketten viselünk ezek közül keresztnevet, Máté meg Bence persze van jó néhány...

2013. febr. 17. 18:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
36%
Mert ezeket cikinek tartják a mai szülők. Szebbnek tartják az ostoba külföldi vagy beceneveket. Azt hiszik, hogy ettől lesznek különlegesek a gyerekeik.
2013. febr. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Engem Anitának hívnak, anyukám mesélte, hogy amikor megszülettem (33 éve), a mamám nem tudta megjegyezni a nevem,annyira extra volt neki, ma meg egy átlag név. Felkapnak időnként bizonyos neveket, aztán túl sok lesz belőlük, snassz lesz, és jön egy újabb divathullám.
2013. febr. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagypapám Antal volt. :)


Hát nem tudom, ha nekem egyszer lesznek gyerekeim, biztosan szép A betűvel kezdődő nevet kapnak. (ez nálunk hagyomány - anyum és az én nevem is A-val kezdődik)


Egyébként szerencsére nem mindenhol jellemző, osztályunkban 2 Vilmos is volt, ami pedig ritka név. :D Volt Eszter, Gábor, Péter (szintén 2), Boglárka, Csilla, Gergő, stb.


Szóval nem mindehol vannak még ezek a hülye keresztnevek.

2013. febr. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
A Máté és a Bence név is egyidős ezekkel a "régi" nevekkel.
2013. febr. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
4-es: Lehet, hogy egyidősek, de közel sem voltak olyan elterjedtek, mint ma...
2013. febr. 17. 18:58
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Az aktuális divat mindig befolyásolja a névadást. Vannak ősi magyar neveket (pl.: Kolos, Regő) amik időközben kimentek a divatból, pedig a maguk idejében népszerűek voltak. Most egyre többen adnak ilyen nevet a gyereküknek. Az én generációmban rengeteg a Niki, Kitti, Gábor, de az 6-7 alattiaknál még nem találkoztam ezekkel. Majd idővel vissza jönnek.
2013. febr. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Majd a mi gyerekeink (vagy az ő gyerekeik) lesznek újra Józsefek és Istvánok. Nézd meg, most mennyi Anna, Kata, Emma és Sára van, ez a mostani nagymamák korosztályának neve. Így ismétli a történelem önmagát.
2013. febr. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%

Mert Ferenc, Sándor, József, György kicsit idejét múlt a mai világban, becézésük is emberes és nem való gyereknek

Attól idétlenebb nem kell amikor egy gyereket Ferikének, Sanyikának, Józsikának Gyurikának becéznek....

Áldom anyámékat hogy engem az ilyen hülye nevek elkerültek, mert amúgy nevet változtattam volna

20/F

2013. febr. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Pétert, Andrást ismerek 1-2 éveseket is, a többi tényleg nem felkapott mostanában. De azt hiszem vissza fognak jönni.

Az én korosztályomban (28 vagyok) felkapott nevek voltak a Nikolett, Renáta, Beatrix, Bea, Krisztián, Dávid, Dániel, Márk, ma már ezek a nevek sem gyakoriak.

Mikor én kislány voltam nekem is az akkori divatosabb nevek tetszettek. Most már tervezgetjük a saját gyereket nekem is a régebbi nevek kezdenek tetszeni: Sára, Márton, Domonkos, Ágoston, Johanna, Paula.

2013. febr. 17. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 cukikutyus válasza:
100%

Még a Máté,és Bence nem is rossz,különben is ezek régi nevek,csak egy időre feledésbe merültek.Lehet,hogy pl.az István,György,Béla...stb. neveket egy jó 10 év múlva újra felkapják,miután beleunnak a sok idétlen névbe!

Ennél már csak az a szánalmasabb,aki még a sok név közül,ami manapság felvehető mégsem találja a megfelelőt,mint pl.az egyik ismerősöm,aki képes volt pénzt fizetni az engedélyeztetésért,hogy olyan nevet adjon a gyerekének,ami akkoriban még nem szerepelt a magyar névnaptárban! Vicc az egész!

2013. febr. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!