Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Elhunytról a jellemzés mit...

Elhunytról a jellemzés mit tartalmazzon? Mit illik, és mit nem? Mennyire legyen részletes?

Figyelt kérdés

#temetés #elhunytról jellemzés
2013. febr. 20. 13:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%

hazudj ha tudsz


családszerető

jó barát

kedves

segítőkész


senki nem fog megkiabálni, hogy hazudsz

2013. febr. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a kedves hozzászólásod, inkább maradtál volna csendben! De minden mit írtál igaz!
2013. febr. 20. 14:22
 3/11 A kérdező kommentje:
Jah! Sajnálom, ha a családodról hazudnod kell ilyeneket!
2013. febr. 20. 14:23
 4/11 anonim ***** válasza:

várj csak, nem írtad, hogy kiről van szó, nem írtad a te szerepedet ... nem vagyok olyan bunkó, hogy ha saját családtagodról van szó akkor ezt írjam


ugyanis a kérdésed feltevése azt sejteti, hogy vagy nem ismerted az elhunytat, vagy hivatalból kell valakit búcsúztatnod, vagy egy iskolai feladat


azonban kérdés az, hogy saját családtagod búcsúztatásához miért tőlünk vársz segítséget, ugyanis te ismered a legjobban, és akkor és ott az utolsó lehetőséged, hogy sok ismerős/ismeretlen előtt méltasd az elhunytat ... bennem fel sem merülne a kérdés, hogy mit illik, mit nem, és mennyire legyen részletes


mégegyszer bocsánat, ha a lelkedbe gázoltam

2013. febr. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Édesapámról van szó... Nagyon nehezen tudjuk felfogni ezt az egészet! Olyan hirtelen történt!


Sajnos nem vagyok elég türelmes most, mindenkit az ellenségemnek tekintek...

Te se haragudj, elég magam alatt vagyok!


Mindent nekem kell csinálnom, intéznem, Édesanyám egyedül nem tudja, nekem meg van egy pici gyermekem, akit elég elhanyagoltam az elmúlt 1 hétben! :( Testvérem sz@rik az egészre...


Nem akartam ennyire részletesen kiírni, de szívem szerint a világba üvölteném a fájdalmam... de nem tehetem, mert a kicsi miatt erősnek kell lennem! Eddig elfojtottam mindent...

2013. febr. 20. 14:50
 6/11 A kérdező kommentje:
Még soha nem kellett ilyet írnom, és azért kértem segítséget, h nehogy valamit kifelejtsek...De megírtam, elég hosszú lett...
2013. febr. 20. 14:52
 7/11 anonim ***** válasza:
együtt érzek veled
2013. febr. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2013. febr. 20. 15:00
 9/11 anonim ***** válasza:

Van egy kis gyakorlatom írásban, igaz, temetésre még nem írtam, de mindig abból kell kiindulni, hogy ki a közönség, és mi a dolog célja.

Nyilván a személyes emlékek a legnagyobb erőforrásod itt.


Lehet egy anekdotával kezdeni. Tehát valamivel, amit mindig mondott, és ez számodra nagyon igaz volt, vagy segített, vagy valamilyen személyes történettel, amiből kiviláglik valamilyen erénye, jó tulajdonsága. Ebből akár többet is mondhatsz.

Mindenképpen arra fókuszálj, hogy mit adott neked és másoknak az, hogy része volt az életednek a jelenlévők életének, ezt lehet részletezni.

A legfontosabb, érzelmileg legnagyobb jelentőségű dolgot javaslom a végére hagyni, és egy búcsúzással lezárni, hogy hiányozni fog stb.


Nyilván nem fogom tudni megírni helyetted, hiszen te ismered őt, de én ezt a gondolatmenetet követném.


Ne hazudj semmi esetre sem. Még akkor is, ha szépen hangzik, a hazugságot az emberek kiérzik, főleg akik ismerték, és az egésznek még rosszabb szájízt ad, mint amilyen már eleve az esemény természetéből fakadóan.

2013. febr. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
NAGYON KÖSZÖNÖM! SOKAT SEGÍTETTÉL!!!!!
2013. febr. 21. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!