Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyára illik a köv....

Milyen kutyára illik a köv. Jellemzés?

Figyelt kérdés

Közepes vagy nagytestű, könnyen nevelhető, nagyon ragaszkodó a gazdájához, szereti a gyerekeket. Azonban kitűnő házőrző kell legyen, agresszív az idegenekkel, igazi őrző-védő. A fontos, hogy a gazdát ne támadja.

Köszi


2009. jún. 13. 00:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én németjuhászra tippelek. Fontos, hogy kiskorájól kezdve megtanuljon bánni a gyerekekkel. Tökéletes jellemük van.
2009. jún. 13. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Dobermann, amstaff.
2009. jún. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Boxer. Rhodesiai Ridgeback. Bullterrier. Nagyon sok nagyobb testű ilyen jellemmel bír. Én a Dobermannt nem sorolnám ide.
2009. jún. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Leonbergi
2009. jún. 13. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Az előző válaszok nagyon jók. Ha tanácsolhatom neked,én annak idején a google-ba beírtam, hogy "breed selector" vagy valami hasonlót, és olyan linkeket dob ki,amik segítenek neked megtalálni a tökéletes kutyát/kutyákat, leírások is vannak a fajtáról. Ha jól hiszem, sajnos nincs ilyen magyarul :( Remélem, segítettem :)
2009. jún. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
A leonbergire csak az első mondat igaz, az nagyon nem, hogy "agresszív az idegenekkel, igazi őrző-védő". Természetesen a területét védi, mint bármely más eb, de alapvetően családi és társasági kutya, az agresszív viselkedés tenyésztésből kizáró ok náluk.
2009. jún. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Én ismerek egy fajtát amire a jellemzés nagyonis ráillik


A Canin corzo

2009. jún. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nápolyi masztiff. A gazdájáért öl,könnyen nevelhető,állítólag a legjobb memóriája van a kutyák között. Amúgy örző-védő kutya,de a gyerekeket imádja.
2009. jún. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Arra az ideális típusra, amit kezdő gazdik elképzelnek.

Keveset eszik, nem kell tanítani, magától is mindent tud, és még a gyerek sincs veszélybe tőle.

Viszont kódoltan tudja, hogy az én vagyonom szent, attól minden idegent, de leginkább a rossz embert el kell zavarni.

Kac-kac.

Vannak fajták amiket tenyésztéssel szelektáltak, hogy alap képességeik meglegyenek, megmaradjanak egy feladatra.

Ők az őrző-védő kutyák. A skála széles, de fajtán belül is vannak komoly eltérések.

2009. jún. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
A leonbergi nem kifejezetten agresszív megvédi a családját, de nem őrkutya, kísérő-védő kutya az FCI besorolása. Csakúgy mint pl az újfoundlandi, ők is inkább emberbarát kutyák, bár az kétségtelen, hogy hatalmas termetükkel, és nagy hangukkal riaszóan néznek ki. Ha én ilyen kutyát keresnék mint a kérdező, megnézném a Közép-Ázsiai juhászokat, valamit, esetleg a kaukat, de ott van még az argentin dog, s még számtalan örző-védő fajta.
2009. jún. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!