Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Harminc éves lány/nő ilyenkor...

Harminc éves lány/nő ilyenkor visszategezhet?

Figyelt kérdés
Ha fiatalabbnak néz ki, és letegezik a 40-50 pasik (is). Mert udvariatlanságnak tűnhet egy komolyabb férfi szemében, ha egy fiatal (általa fiatalabbnak nézett) visszategezi. Viszont ha meg a nő jó napot-tal köszön, annak ellenére, hogy őt lesziázták, az meg olyan alárendelt viszonynak tűnik. Mindkét helyzet hülyén jön ki, de mégis melyik a jobb?

2013. febr. 26. 21:31
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, és nem olyan "lesziázásra" gondolok, ahol kötetlenebbek az illemszabályok, meg oldottabb, fiatalosabb a hangulat, mint pl ha bemész egy benzinkútra vagy mekibe, ott természetes a tegeződés. Inkább komolyabb helyekre gondoltam.
2013. febr. 26. 21:33
 2/6 anonim ***** válasza:
90%
Komolyabb helyeken nagy udvariatlanság nőket letegezni. És teljesen jogos a visszamagázódás, és ezzel szerintem nem jön létre alárendelt viszony, hanem ez egy jelzés a távolságtartásra. Ezt vagy a távolság csökkentésével, azaz tegezés felajánlásával, vagy bocsánatkéréssel lehet lereagálni. Ha még tovább tegezzük a magázót, az a legnagyobb udvariatlanság.
2013. febr. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mit nevezel komolyabb helynek, de a tegeződés bizalmi viszony. Fiatal korban ez természetes állapot, később viszont megállapodás kérdése. Te hülyén semmiképp sem jöhetsz ki belőle, legfeljebb, ha kényszernek érzed, és mégis hagyod. Neked kell eldöntened, hogy elfogadod-e. Ha nem, hangsúlyosan magázz vissza, hogy észrevehesse tévedését. Ha nem veszi észre, akkor olyan alacsony az értelmi szintje (legalábbis ebben a vonatkozásban), hogy közvetlenül, szóban kell felvilágosítanod, miszerint te a magázás pártolod. És ebből a szempontból mindegy, férfiról, vagy nőről van szó.
2013. febr. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

Harmincéves nőt senki nem tegezhet le megkérdezése/engedélye nélkül csak ha ezzel hallgatólagosan a visszategezést is elfogadja, sőt el is várja. Még akkor sem, ha csak 25-nek néz ki. Nem szeretem ezt a szót használni, de ez b.unkóság.

A legjobb reakció erre a kedvesen megkérdezett "Szóval tegeződünk?" kérdés. Ha az illető olyan neveletlen, hogy még ekkor sem veszi észre magát, akkor fel kell világosítani a korodról. Még ha magas állású, még ha a köztársasági elnök is... Ámbár nem hiszem, hogy az ilyen emberek akár egy 18 évest is "lesziáznának"...

2013. febr. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk a cégnél mindenki tegeződik, kivéve a legfelsőbb szintű vezetőket. Részükről ez egyfajta távolságtartás, ami érthető is. Ha ők felajánlják a tegeződést, az kiváltság, bizonyos magasabb pozíciók mellé jár.

DE! Ők ugyanilyen, nagyon udvarias módon magázódnak velünk is. Ettől még barátságosak (pl. a vezérigazgató-helyettes az első hetemen naponta megkérdezte, hogy hogy érzem magam, jól bánnak-e velem, minden rendben van-e)


A nála alacsonyabb beosztásúak egyöntetűen tegeződnek. Nemrég került hozzánk egy új igazgató, a korábbi 40 éves helyére egy 60+-os úr. Szokásjog szerint tegeződtünk, de időnként belecsúszok a magázásba, egyszerűen azért, mert egyidős édesapámmal és rutinból jön ennek a korosztálynak a magázása.

2013. márc. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nyomtam a kezeket. Utolsó, nálunk is így ment, vannak olyan helyek, ahol így működik, pl munkahely, sportegyesület, vagy olyan helyek, ahol az emberek valamiféle közösséget alkotnak, mint amikor a kisgyerekes anyák ismeretlenül is tegeződnek a játszótéren. De pl ha valaki elmegy ügyintézni valahova, és a biztonságiőr szervusszal köszön, az már elég furcsa szerintem.
2013. márc. 3. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!