Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit tennétek ti, ha ti 28...

Mit tennétek ti, ha ti 28 éves lányotok még mindig otthon lakna, de nem ad bele semmit a közösbe (nagyon ritkán keveset), és a házi munkába sem segít be egyáltalán?

Figyelt kérdés
Hárman lakunk lakótelepi lakásban, férjem nyugdíjas, én félállásban dolgozom, nagyon nehezen jövünk ki, de ha kérem, hogy adjon bele a rezsibe, mindig azt mondja, hogy nincs pénze, pedig dolgozik és nem minimálbért keres.
2013. márc. 1. 19:35
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%
Az a kérdés, miért lakik még ott? Erélyesnek kellene lenned. Ha legalább ott lakik, akkor adjon bele a kasszába...
2013. márc. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Fizetéskor kérd el tőle a rá eső rezsiköltséget. Legyen ez a vízdíj stb. harmada, vagy 10-15 ezer Ft. Állapodjatok meg. Ha nem lenne semmi pénze, akkor talán érthető ez a hozzáállás, de így? Talán tudna mosogatni, felmosni, takarítani, teregetni is...
2013. márc. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nincs barátja, annyi pénze sem, hogy saját lakása legyen.

Én azt tervezem, hogy ultimátum elé állítom, hogy vagy lead egy bizonyos összeget vagy pedig menjen el albérletbe, ahol megtanulhatja, hogy mindenért meg kell fizetni, és talán rendet is tanul. Ja ezenkívül elég szemtelen is velem.

2013. márc. 1. 19:39
 4/14 anonim ***** válasza:
47%
Kivagnam otthonról.Egy 23 éves aki évek óta elzárta magat
2013. márc. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
43%
Kivagnam otthonról.Egy 23 éves aki évek óta eltartja magat
2013. márc. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Látom, hogy hasonlóan gondolkodtok ti is. Bár sajnálom elküldeni, de lehet, hogy ezzel tennék jót neki, ha már másképp nem tudom megnevelni.
2013. márc. 1. 19:43
 7/14 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Érettségi után elmentem dolgozni. Néhány év múlva férjhez mentem, a köztes időben otthon laktam. Mindig adtam be pénzt a közösbe, pedig csak minimálbért kerestem.

2013. márc. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Az ultimátum jó megoldás. Nem tizenéves már, akit félteni kell. 28 évesen szerintem elég késő, de nem túl késő, hogy saját lábra álljon. Én 22 voltam, amikor elköltöztem otthonról és saját magam tapasztaltam meg, hogy mennyibe kerül az élet. Itt az ideje, hogy a lányod is tapasztalatot szerezzen.
2013. márc. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Így nem is lesz soha megtakarítása, eltartjátok írod, hogy nem minimálbért keres és van olyan, hogy nincs pénze?

Én is ultimátumot adnék neki, ha nem tetszik mehet albérletbe. Bár ahhoz is kell tartalék mert 2-3. havi kaució kell a bérléshez, de ideje lenne ha rájönne, hogy az élet így működik.

2013. márc. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
tudtommal törvény van rá, hogy 18 éves (vagy ha utána tanul, 25) kor után akár lakbért is kérhetsz tőle, ha otthon lakik. és ha dolgozik, akkor mégis, miért nincs pénze? nem költ ezek szerint semmire, nehogy már a bulikra, ruhákra, stb. menjen el a pénze...
2013. márc. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!