Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van jelentősége a diplomának...

Van jelentősége a diplomának az ember megítélése szempontjából (! )?

Figyelt kérdés

Még néha találkozom pl. olyan társkereső hirdetésekkel, amiben kiemelik, hogy diplomások, vagy hogy diplomást keressenek. Mintha az valami mérce lenne, hogy akinek van az atyauristen akkor. Régen ez talán még jelentett valami, de ma amikor egy diplomát kettesekkel átrugdalva is összelehet hozni, és egy szakmunkás is beindíthat olyan vállalkozást amiből milliós vagyonra tesz szert, szerintem nem sok értelme van ezt felemlegetni.

Eddig az anyagiak, de szerintem a műveltségre is hiba lenne ez alapján következtetni, pontosan a fentiek miatt (nyilván akit kettesekkel rugdaltak át, levelezőn, az nem sokat olvasott mellé...). Szóval számít, vagy sem?



2013. márc. 5. 20:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem számit, viszont fontos, hogy a partnerem szeresse a foglalkozását és sikeres legyen benne. Az érzelmi inteligencia sokkal fontosabb és az nem diploma függvénye!
2013. márc. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Meg hát elég kettős a dolog, mert kommunikációs diplomával McDonald'sban dolgoznak, orvosival, mérnökivel meg magasabb szinten.
2013. márc. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Igen, nekem fontos, hogy a párom hasonló szinten legyen mint én. Ez miért baj? Lehet, hogy az asztalos férfi milliomos lesz, de ha én atomfizikus vagyok, akkor mégis miről beszélgetünk este? Nem arról van szó, hogy ki a jobb, hanem a különbözőségről. Különböző értékek, különböző körökben forgás, különböző érdeklődési kör stb.
2013. márc. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Én vasúti járművek koszos alját javítom,viszont elit helyen lakom,ahol olyan bunkó,tapintatlan,szemét módon élnek diplomás emberek,hogy az egyik tűsarkús dr.-ált néninek sem lennék a férje,mert nem égetném magam ilyen sznobokkal.

Én így látom,44F,Bp.

2013. márc. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A diploma emberi minőségben nem befolyásol. Tehát nem leszel se jobb, se rosszabb tőle.


Ennek alapján szórni meglehetősen primitív és sznob dolog. Az, hogy értelmes vagy és megállod a helyed az életben, nem egy darab papír igazolja.


"olyan társkereső hirdetésekkel, amiben kiemelik, hogy diplomások, vagy hogy diplomást keressenek"


Tudod, röhögök, mert kiderült, hogy egy ilyen profilú társkereső nagy átb*szás. Jelenleg nyomozati szakaszban van az ügy.


Na ez az, amiről beszélek: ha az élethez hülye vagy, máshoz sem leszel zseni.

2013. márc. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
nincs. a diploma csak egy plusz. nem diploma alapján itéljük meg az embereket, ugye, hanem pl viselkedésük alapján. senki nem lesz jobb vagy rosszab a diplomától.
2013. márc. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

# 3/6 Időpont 03-05 21:32


Ne haragudj, de ez nem igazán meggyőző számomra. Miről beszélgessetek? Hát akit én szeretek, annak érdekel az élete, a munkája, hogy mi foglalkoztatja, még ha én nem is értek hozzá. Szóval ez kilőve. Különböző értékek? Na itt kibújt a szög a zsákból, szerinted ha valakinek nem olyan magasszintű a munkája, akkor már az értékek tekintetében is különböznek? Különböző körökben forgás, és különböző érdeklődés akkor is fennáll, ha az egyik jogász, másik egy szájsebész, azaz mindkettő elég jól fizető és elismert szakma, szóval ez megint nem diplomától vagy a munkák közti megítéléstől függ.

2013. márc. 14. 11:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Te ne haragudj, de te kértél indokokat. Szerintem meg mindenkinek joga van az alapján társat választani ami alapján csak akar. Ez nem egy logikus dolog. Persze, ha szeretsz valakit, akkor érdekel, de én pl még sosem szerettem tőlem ennyire különböző embert. Most akkor akasszam fel magam mert ilyen csúnya ember vagyok, hogy válogatok? Sajna azt nem lehet irányítani, hogy kit szeret az ember. A különböző értékeket meg félreérted. Lehet, hogy pont azok az emberek vallanak átlagosabb, a többség által normálisabbnak tartott értékeket amikről te beszélsz. Mert amikor a szakmunkás azt kérdezte tőlem 16 évesen, hogy hol a férjem, vagy azt, hogyha nincs férjem akkor ki fog megd*gni meg eltartani, miközben én még abban sem vagyok biztos, hogy olyan hűde nagy szükségem lenne egyáltalán barátra, akkor az elég különböző érték. Az alacsonyabban iskolázottak legvégül sokkal jobban ragaszkodnak a normákhoz, és kutatások mutatták ki hogy az értelmiségieknek sokal kevesebb gyereke van stb. Na és ilyen értékkülönbségekre gondoltam például.
2013. márc. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!