Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pozíció szempontjából nézve,...

Pozíció szempontjából nézve, jó-e ha a kutya megvéd?

Figyelt kérdés

Egy nagytestű, bulldog keverék kutyám van, menhelyről hoztam el még ősszel. Nem mondhatom el sajnos, hogy 100%-ig én vagyok a falkavezér. Hihetetlenül domináns, és makacs, nagyon nehéz vele. Itthon minden rendben, bármit megtesz amit mondok neki, de sajnos kint nem mindig. Gondolok itt az ürülékevésre például.

Ketten neveljük egyébként. Valamelyik nap séta közben játszottunk, mintha verekednénk. A kutya a párom elé állt, és ugrált rá, pedig soha nem szokott ugrálni. Azt vettem le, hogy egyértelműen engem védelmezett. Egyikünk sem mondható még teljesen vezérnek, de egyértelműen rám hallgat jobban a kutya, ha fél (pl. szilveszer) hozzám jön oda, ha pisilnie kell, nekem jelez, amikor kaját kap, tőlem várja.


Mit gondoltok, ez esetben azért védett meg, mert gyengébbnek gondol magánál vagy azért, mert inkább engem tekint falkavezérnek?


Illetve a másik kérdésem az lenne, hogy ha a kutya felálló, megfeszült farokkal sétál, az annak a jele, hogy a saját területének tekinti a futtatót? És ilyenkor a sajátot úgy veszi, hogy ő itt a király, ezzel magunk fölé helyezve magát?


Köszönöm.



2013. jan. 10. 11:20
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
egy rangsorban alatti sosem száll be a fönökök harcába... magát tekinti falkavezérnek és ezért akart titeket szét szedni
2013. jan. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha meg akart volna védeni, párodnak már nem lenne karja, vagy arca. A felugrálás dominancia, nem támadás; azt akarta elérni, hogy fejezze be, amit csinál. A felálló farokkal menetelés szintén dominanciafitogtatás. Tessék rágyúrni arra a falkavezérségre keményen.
2013. jan. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Valódi vészhelyzetben a falkatagok megvédik egymást, de nálatok semmi ilyesmiről nem volt szó. Nem volt vészhelyzet. A felugrálás sem megvédés, inkább hasonlít arra, mintha magához akarta volna venni a játék irányítását (dominancia).


A feszült testtartással való masírozás egyértelmű dominancia, de ez megint nem arról szól, hogy ki a vezér. Ő mutat egyfajta domináns viselkedést ami a többi kutyának jelzés értékű, de simán átrendeződhetnek a viszonyok, ha egy másik domináns természetű fajtársával találkozik. Ezek többségében nem tanult viselkedésformák, hanem az öröklött jellemből fakadnak. Ha nem balhézik, te meg képes vagy irányítani és alárendeli magát az akaratodnak, akkor nincs semmi probléma azzal, hogy a többi kutya felé dominanciát sugároz.


A leírtakból ítélve nem egyszerű kutyát fogtatok ki, lesz vele dolgotok bőven!

2013. jan. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Én rajta vagyok, de nagyon nehéz vele. Már elolvastam az összes kutyás, falkavezérségi könyvet, beszéltem olyanokkal, akiknek ilyen kutyájuk van, még oktatóval is beszéltem, de hiába. Senki nem fogad el igazán. Pedig szuka, és próbáltam már apámmal is, aki 120 kilós, kétajtós szekrény, hátha tőle tartana, vagy lenne egy kis tekintélye de semmi... Én meg egy 62 kilós nő vagyok ráadásul. Volt már makacs fajtájú kutyám, nem is egy, de ő mindent felülmúl. Most lesz műtétje, ami nem kevés pénzbe fog kerülni, úgyhogy csak tavasszal tudom elvinni suliba, pláne, hogy egyéni foglalkozást javasoltak, mivel más kutyákkal is elég agresszív tud lenni.


Leírnátok, hogy szerintetek, hogyan kellene egy sétának, egy közös "vadászatnak" kinéznie?

2013. jan. 10. 14:09
 5/10 anonim ***** válasza:
ilyen esetben alap, hogy pórázzal (nem futtatóval) sétáltatod és otthon is minden esetben demonstrálnotok kell, hogy ti vagytok az "alfahím és alfanőstény", például ne akkor etesd meg ha elkezd neked kuncsorogni érte, mert azt is úgy veszi le, hogy az van amit ő akar. Ágyra, fotelba, kanapéra nem ugrik fel önkényesen, nem mászik az öletekbe csak mert épp azt tartja kedve..Ha kíváncsi vagy kérdezz bátran nekem kan pit bullom van nekem is meggyűlt vele a bajom mire felnőtt és megtanulta ki a főnök..;)
2013. jan. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem is jöhet be a szobánkba, az előszobában van a helye. A kuncsorgásnak soha nem engedtünk. Betartunk minden szabályt. Ajtón ki-be menetel, üdvözlés ha hazaérünk, már volt japán vacsi is, akkor játszom vele, vagy simogatom ha nekem van kedvem, egyébként elzavarom... A vacsoráját ha kirakom simán elmehetek itthonról, nem nyúl hozzá akkor sem, ha egyedül van. Tényleg mindent betartunk, de nem válik be. Ma szájkosárral sétáltunk, ami miatt nagyon hisztizett, de azt hiszem két vizsla életét mentettem meg... De egy nagyobb sérülést minimum megúsztak.
2013. jan. 10. 19:02
 7/10 anonim ***** válasza:
Én nem mondanám rá ilyan gyorsan, hogy nem válik be. Néhány hónapja van csak nálatok. Idő, mire egy kutyát rendbe raksz.
2013. jan. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
hát akkor nemtudom...az enyém sem bírja a szájkosarat, olyankor mindenkit lefejel magakörül :D
2013. jan. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ezek a szabályok nem mindig elegendők. Egy csomó apróságból, az egész kisugárzásodból, hozzáállásodból érezhet a kutya, hogy nagyon erőltetett nálatok ez a falkavezérség, és nem veszi be. Falkavezérnek kell érezned magad ahhoz, hogy a kutya is elhiggye.

Plusz rásegíthetsz például kizárással, ami a Cerberos oldalán le van írva, azzal azért elég látványos eredményt lehet elérni még a nagyon makacs kutyáknál is. De persze biztosat csak személyesen szakember tud mondani. Mondjuk nem tudom, mit értenek abban a suliban egyéni foglalkozás alatt, de ha azt, hogy más kutyáktól távol megtanítják neki az alapengedelmességet, akkor keressetek másik sulit, mert agressziót csak az agresszió céljával, jelen esetben másik kutyával együtt lehet kezelni.

2013. jan. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Kedves Kérdezö!


Igazán egyszerü a válasz. A falkában ugy müködik,hogy az elsö a falka vezér, és a falka vezér alatt is vannak rangok, amikett nem lehet megszabni,

Ez esetben nálatok ez ugy müködik,hogy te vagy a falka vezér , akit az élete árán is megvédelmezne, de ö van utálnad dominanciában a barátnöddel szemben. Amikor fiatalabb voltam és a szüleimmel éltem volt egy nagytestü kutyám, és amikor a mostani féjem aki akor a barátom volt és udvarolni jött, ha bejött akapunk még nem volt baj, de ha hozám közelebb jött az már gond volt. ugatott és morgot, ez a figyelmeztetés jele,hogy ne gyere közelebb, rászoltam elcsitult, de oda jött mellém. Soha nem lehetett elötte ölelkezni, nem volt agressziv, de nem szabadott, mert ingerlények lessz,

2013. jan. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!