Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Szerintetek is undorító,...

Szerintetek is undorító, visszataszító, ha valaki-pl. munkatárs- állandóan a torkát reszeli, (szinte krákogva) ráadásul nagyokat szipog melléje?

Figyelt kérdés
Normális dolog lenne,vagy az én fülem túlérzékeny erre??

2013. márc. 6. 09:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Biztos náthás, vagy allergiás szerencsétlen.Te sosem vagy beteg?Adjál neki negrót, ha zavar.
2013. márc. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

nem náthás,hónapok óta ezt csinálja.

Megbolondít.

Bunkóság lenne valahogy rászólni? hogy szóljak rá esetleg, finoman, hogy ne sértsem meg?

2013. márc. 6. 09:48
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha nyilvánosan csinálja rossz szokásként,akkor mindenképpen adni kéne neki egy nagy büdös pofont,hogy tanulja meg az illemet...ha ez valami rajta kívül álló okból jön belőle,pl megfázás,valami betegség,rendellenesség,egyéb,akkor szégyellje magát,aki nem tolerálja.

A radikális véleményemtől eltekintve viszont,ha 8 órán keresztül össze vagytok zárva minden nap,a legapróbb monoton zaj,amit a másik csinál, is iszonyú kellemetlen tud lenni,egy idő után már a pislogása is az agyadra tud menni. Erre még nem találtam megoldást,hogy hogy lehetne kiküszöbölni. Így elsőre a zene jut eszembe, ha nem olyan a munkakör,bekapcsolhatjátok a rádiót,az mindig vidám dolog és segít egymás elviselésében is.

2013. márc. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mintha csak én írtam volna ki a kérdést...

Csak az én drága kollégám még a turhát is felszívja vagy mi... Hányni tudnék tőle...

2013. márc. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
dohányos? Akkor nagyon nem tudsz mit tenni, de tényleg undorító.
2013. márc. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

NEM dohányos,ráadásul szerinte egészséges,neki semmi baja.De egészséges embert én még nem hallottam állandóan szipogni,sem torkot köszörüni.Ráadásul hónapokig.Én sem teszem.

DE hogyan lehet ezt finomkodva tudtára adni????( mivel csak mi ketten vagyunk ,együtt dolgozunk pár éve, így nem mérgezhetem meg a légkört sem azzal,hogy megsértsem)

2013. márc. 6. 12:15
 7/11 anonim ***** válasza:
amúgy viccen kívül, ha a torkát köszörüli, az azért lehet szerintem, mert ha beszélnie kell akár veled is, nem akar beégni, hogy nem tiszta hangszinen beszél (mert az eléggé ciki ugyebár). ha szipog, akkor meg megkérdezheted, hogy kér-e zsebkendőt, mert úgy véled takony van a láthatáron, és nincs nála zsebkendő.
2013. márc. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg, fáj-e a torka, mert ha igen, akkor tudsz neki adni cukorkát.

Ha nem, akkor meséld el, hogy egy ismerősöd is folyton ok nélkül hörgött, egészen addig, amíg egy szép napon megfulladt.

2013. márc. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyon undoritó. Nekem is van egy ilyen ismerősöm, ilyen "turhás". Kerülöm a társaságát, mert én is hányni tudnék.

Te nem teheted, kollégád. Kínáld meg cukorkával, őszinte érdeklődést mutatva, aggodalmadat kifejtve, érdeklődj egészségi állapota, krákogása miatt. Készülj fel halálos sztorikra, mikor az ilyen krákogás torokrák előzménye volt.

Szomszédod, bármilyen ismerősödnél is így kezdődtek a bajok. Ijessz rá, hátha elhúzza magát az orvoshoz, vagy tudatosan figyeli magát, és abba hagyja.

2013. márc. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Írok a másik oldalról... nem biztos, hogy pont ugyanolyan eset vagyok, mint a munkatársad, de hasonló.

Csak annyit akarok mondnai, hogy nem nem biztos, hogy tehet róla. Nekem már lassan 8 éve van egy ilyen köhögős dolgom, voltam kb. 25 orvosnál, olyanoknál is, akik óriási szaktekintélyek a területükön, de nem tudták megmondani, mi a baj. De ott van. Nem azoknak a legszarabb, akik ezt hallják, hanem nekem, mert baromira nem szórakozásból csinálom, de ha úgy érzem, hogy kapar a torkom (ami folyamatos, max. vmelyik nap kevésbé, és akkor 3-4x köhögök, vmikor meg gyakrabban), akkor az nem működik nagyon hosszú távon, hogy magamban tartom. Persze, ha látom, hogy vkit zavar, vagy ha olyan helyzetben vagyok, akkor erőt veszek magamon, de borzalmas. Én lennék a legboldogabb, ha véget tudnék neki vetni. De ha már az orvosok sem tudnak mit csinálni... pszichológushoz is mentem már, mert lehet, hogy pszichés, de onnan sem kaptam semmi tanácsot, hogy ezt miként lehetne abbahagyni.

Ha te a munkatársam lennél, és odajönnél hozzám, és elmondanád, hogy ez zavar (kulturáltan!!! mert volt már olyan ember, aki azzal jött nekem elsőre, úgy, hogy nem ismer, idézem "fejezd be a krákogást, mert ez k.rva undorító"), akkor megpróbálnán kicsit tovább visszatartani, lehet, hogy sikerül. De többet nem tudnék tenni.


Persze az is lehet, hogy vki csak rászokott, meg lusta az orrát kifújni, és szörtyög. Az megint más eset.

2013. márc. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!